Quadrokoptéry – hit súčasnosti

0
2231

Možno ste aj Vy zazreli na rôznych akciách zvláštny lietajúci model so štyrmi vrtuľami, ktorý zaznamenával malou kamerou okolité dianie a predvádzal sa v plnej kráse. Zamysleli ste sa vtedy, čo to vlastne je a ako sa to ovláda? Snáď ste i zatúžili vyskúšať to. Takéto zariadenia sa nazývajú quadrokoptéry (kvadrokoptéry) a v súčasnosti sú veľmi obľúbené. V podstate ide o vrtuľníky poháňané štyrmi motormi, ktoré si získali srdcia mnohých fanúšikov. V dnešnom článku by sme ich radi predstavili o niečo viac. Môže sa stať, že po prečítaní budete mať už celkom jasno v tom, akým darčekom potešíte na Vianoce niektorého z Vašich rodinných príslušníkov.

Vhodné i pre laika

Tento hit súčasnosti ponúka množstvo výhod oproti iným lietajúcim modelom. Jeho prioritným plusom je najmä komfortné ovládanie. Vďaka štyrom vrtuliam, ktoré poháňajú motor, je riadenie obzvlášť jednoduché a zvládne ho aj neskúsený človek. Quadrokoptéry/quadrocoptéry sú rádiovo ovládané pomocou ovládača. Majú dosah na celkom slušnú vzdialenosť, a tak si s nimi môžeme užiť množstvo zábavy. Niektoré druhy sa dokonca dajú ovládať aj cez mobilný telefón či tablet.

Quadrokoptéry v praxi

Quadrokoptéry (alebo aj drony) sú, ako sme už spomínali, vhodné aj pre amatérov. Niektorí užívatelia siahajú po lietajúcom drone len kvôli koníčku a zábave. Každý, kto tento systém vlastní, môže potvrdiť, že len tak skoro neomrzí. Iní ho ale využívajú aj na profesionálnejšie filmárske účely. Quadrokoptéry sú totižto ako stvorené pre ľudí, ktorí potrebujú natočiť zábery priamo z oblohy. Videí z vtáčej perspektívy, ktoré sú natáčané práve týmto skvelým spôsobom, je na internete nespočetne veľa a všetky sú nádherné. Vďaka stabilizačnému systému, ktorý je zabudovaný v takmer každom kuse, je natáčanie autentických záberov oproti minulosti výrazne jednoduchšie. Niektoré typy je dokonca možné riadiť aj spôsobom „First-person view“. Ide o ovládanie pomocou bezdrôtového video prenosu. V praxi to znamená, že svoj element môžete riadiť aj vtedy, keď bude mimo Váš dohľad. 

Kde si vyberať quadrokoptéry za skutočne dobrú cenu?

E-shop polovicneceny.sk má na výber množstvo typov a alternatív. Nájdete tu lacnejšie drony pre začiatočníkov, ale aj tie pre profesionálov, ktorí to myslia s dronmi vážne, sú tu za výbornú cenu. Drony nachádzajúce sa na tomto e-shope sa vyznačujú jednoduchou údržbou a vysokou odolnosťou. Ak teda s quadrakoptérami iba začínate a občas Vám zariadenie pri nešikovnej manipulácií padne na zem z menšej výšky, nebude to až taký problém.

Tak čo, prepadnete aj Vy a Vaša rodina tejto skvelej vecičke?

Foto: polovicneceny.sk