RC autá a RC drony na diaľkové ovládanie – zábavka, ktorá neomrzí!

0
1487

Milujete techniku a zábavky, ktoré vás dostanú späť do detských čias? RC autá a drony sú ideálnymi hračkami pre dospelých, s ktorými zažijete kopu srandy. Neveríte?

Nájsť si nejaké hobby, pokiaľ už nie ste vo svojich detských časoch, môže byť celkom náročné. Detstvo, povedzme do nejakých 18 rokov, je pre väčšinu ľudí jednoduché. Starajú sa o vás rodičia, ktorí vymýšľajú zaujímavý program, máte veľa kamarátov, s ktorými môžete chodiť von a hrať rôzne hry. Áno, aj keď máte rokov viac, pravdepodobne máte veľa rôznych kamarátov a nejaké tie aktivity, ktoré s nimi robíte, určite sa vám však častejšie stáva, že sa jednoducho nudíte. Moderné technológie sú tak pre mnohých liekom na nudu. Kontinuálne „scrollovanie“ sociálnych sietí však nie je práve najzaujímavejšou zábavkou. Vtedy si možno zaspomínate na časy, keď ste boli deti, žiadne moderné technológie neexistovali a aj napriek tomu ste si vždy vedeli nájsť nejakú zábavku, ktorá vás bavila veľmi dlho. Práve návrat k hrám a zábavkám, ktoré ste robili ako deti, je často spojený s kopou starých spomienok a zážitkov. Ak si teda hľadáte nejaký hobby, niečo zaujímavé a pútavé, čo by vás poriadne zabavilo, ale zároveň to sedelo aj do našej modernej doby, ideálne riešenie je na dosah – RC autá na diaľkové ovládanie a RC drony.

RC autá – šoférovanie na diaľku?

Ako dospelý človek už pravdepodobne máte vodičský preukaz a ak vás autá skutočne bavia, určite sa veľmi radi vozíte. Jazdenie v aute pre zábavu je však pomerne drahá zábavka. Nové gumy a palivo nie sú práve najlacnejšie, o obmedzeniach v podobe priestoru a možností, čo s reálnym autom robiť, ani nehovoriac. Práve tu prichádzajú na scénu RC autá. S nimi môžete donekonečna experimentovať a zabávať sa a pritom ich kontrolovať z bezpečnej vzdialenosti. Samozrejme, kúpiť si môžete aj bežné RC auto pre deti, s ním si však ako dospelý človek pravdepodobne veľa zábavy neužijete. Bežné RC autá pre deti, ktoré zoženiete v hociktorom hračkárstve, síce fakt dobre vyzerajú a aj dobre jazdia, neprinášajú však toľko možností. Majú jednoduchý systém pohonu, sú jednoduché na ovládanie a zväčša celkom pomalé a nedokážu toho veľa. Skutočné RC modely pre dospelých sú však už „iná káva“. Vybrať si môžete buď RC auto s elektromotorom alebo spaľovacím motorom. Aj keď sa jedná o na prvý pohľad veľmi rozdielne možnosti, množstvo zábavy, ktoré prinesú, je podobné. Ak máte radi skutočné autá, RC autá s benzínovým motorom budú tým najlepším riešením pre vás. Ak vám, naopak, benzín až tak nevonia, veľmi podobnú zábavu zažijete aj s RC autami na elektrický pohon. Špecifickou kategóriou sú RC autá na palivové články, ktoré sú určené pre tých najväčších „fajnšmekrov“ a experimentátorov. Ak si jazdenie s RC autami zamilujete, zúčastniť sa môžete aj mnohých súťaží RC áut.

Hor sa do vzduchu!

Milujete RC hračky, ale nie ste až taký milovník áut! Žiadny problém, vo vzduchu môžete zažiť rovnakú, ak nie aj väčšiu zábavu, ako na zemi. V tomto prípade sú veľmi zaujímavou a aktuálne mimoriadne populárnou hračkou RC drony. Tie sa už ani nedajú nazývať hračkami, RC drony s kamerou sú totiž veľmi praktickou pomôckou pri moderných video a foto záberoch. Drony s kamerou však nie sú len pre profesionálnych fotografov a kameramanov, práve naopak. Dnes si môže kvalitný dron s kamerou kúpiť skutočne každý a zažiť s ním kopu nepoznanej zábavy. Okrem toho, že si zalietate, môžete navyše fotiť a natáčať videá, aké by ste inak niky nezhotovili. Nemusíte sa báť toho, že by ste nový dron rozbili, keďže s lietaním nemáte žiadne skúsenosti. Moderné RC drony majú mnoho asistenčných systémov, ktoré vám s letom a pristávaním výrazne pomôžu.

Ak chcete, môžete tieto dve odvetvia spojiť, kúpiť si aj dron a aj RC auto a natáčať tak zo vzduchu vaše jazdy. Možnosti sú neobmedzené. Na záver tak už len ostáva otázka, kde RC modely zohnať. Odporúčame obchod Pecka-Modelár, kde zoženiete rôzne RC modely a všetko potrebné príslušenstvo tej najvyššej kvality. A zábava sa môže začať!