S bicyklovaním nemusíte prestať ani počas zimy

0
1593

Bicyklovaniu prepadá čoraz viac ľudí všetkých vekových kategórií. Dôvodom je, že vďaka tomuto dopravnému prostriedku môžete spojiť príjemné s užitočným a urobíte tak niečo nielen pre svoje telo, ale aj dušu. Tento pohyb prináša množstvo pozitív a preto ho odporúčajú nielen športoví odborníci, ale aj lekári.

Aj pri malom tempe urobíte so svojím telom divy

Možno ste doteraz bicykel brali len ako vec, ktorou sa dokážete premiestniť z jedného miesta na druhé. Ak sa na neho však pozriete z iného pohľadu tak zistíte, že sa na ňom dajú stráviť naozaj pekné chvíle nielen osamote, ale aj s rodinou či priateľmi. Niektorí na bicykle pravidelne vysadajú kvôli pekným zážitkom, iní zas pre zlepšenie postavy či zdravia. Mnohí pritom ani len netušia, aké pozitívne účinky má tento pohyb na telo každého človeka a to už aj pri malom tempe.

Aj počas rekreácie na bicykli podporíte svoj krvný obeh, posilníte svaly a vystriete postavu bez toho, aby ste nejako zaťažili kĺby. Bicyklovaním si dokonca môžete pomôcť aj pri bolestiach chrbta, no treba vedieť ako na ňom správne sedieť. Tento šport je jedným z najobľúbenejších na celom svete a to najmä kvôli nenáročnosti. Keďže telo nie je vystavené nadmernej záťaži ako tomu je pri iných druhoch pohybu, cyklistika je ideálna pre netrénovaných, starších, ale aj menej pohybovo zdatných. Ak už nebudete vládať alebo stratíte dych, pokojne môžete zastaviť a oddýchnuť si. Zaujímavosťou je, že ak budete bicyklovať pravidelne, vyhnete sa tak nielen kardiovaskulárnym problémom, ale dokonca aj cukrovke. M

edzinárodné štúdie ukazujú, že cyklistiku môžeme považovať za akúsi omladzovaciu kúru, pretože už aj rekreační športovci sú po biologickej stránke mladší o päť rokov v porovnaní s necyklistami. Výhody tohto pohybu sú teda jasné a preto by ste na bicykel nemali zanevrieť ani počas zimy. Nikto vás nevyháňa von do zasneženého a mrznúceho počasia, no bicykel v takomto prípade dokážete nahradiť strojom, na ktorom môžete pohodlne trénovať aj doma v obývačke. Cyklotrenažér je výbornou pomôckou nielen profesionálov, ale aj obyčajných ľudí, ktorí sa chcú hýbať celý rok, no nemajú čas chodiť do fitness centra.

Kde takýto stroj zakúpim?

V prípade, že sa chcete pripraviť na zimu a nepresedieť doma bez akéhokoľvek pohybu, cyklotrenažér bude vašim oddaným spoločníkom. Na to aby ste ho mali doma nemusíte chodiť po žiadnych športových predajniach, ale stačí si pozrieť ponuku predajcu inSPORTline. Nájdete tu nielen široký výber tohto druhu, ale aj rôzne iné športové pomôcky a nástroje ako napríklad posilňovacie stroje. Vďaka ich rôznym kombináciám si môžete doma zhotoviť vlastnú posilňovňu a zimná sezóna môže vyzerať úplne inak ako doteraz.