S rádiovým oplotením udržíte svojho psa vo vymedzenom priestore

0
1524

Veľké záhrady bývajú spravidla rozdelené na niekoľko zón – spoločenský priestor s posedením a bazénom, upravené záhony s kvetmi a malý ovocný sádok tiahnuci sa až na koniec pozemku. A k rozmernéj záhrade neodmysliteľne patrí strážny pes, ktorý odradí vandala aj zlodeja. No veľmi často sa pes zatúla práve na okrasné záhony, kde prehrabe hlinu krížom krážom. Aby práca na záhonoch neprišla navnivoč, odporúčame vymedziť vášmu psíkovi priestor, v ktorom sa môže voľne pohybovať. A na tento účel slúži rádiové oplotenie.

Každý štvornohý chlpáč potrebuje voľný pohyb, nie byť uviazaný na reťazi. Predsa len, pes na reťazi nepredstavuje pre prípadných zlodejov žiadne riziko. Ale voľne sa pohybujúce zviera po celom pozemku už naháňa hrôzu. A s rádiovým oplotením môžete ohraničiť napríklad záhony s kvetmi, ktoré pes pri chvíľke nudy nezničí.

Ako rádiové oplotenie funguje?

electronic-dog-fence-w-227-886sV balení s rádiovým oplotením budete mať drôt, respektíve rádiový vodič s určitou dĺžkou. S týmto drôtom oboženieme priestor, za ktorý pes nemôže vkročiť. A svojmu miláčikovi dáte na krk elektronický obojok s elektródami, pričom väčšinou sú v balení elektródy pre dlhosrsté a krátkosrsté plemená. Internetový obchod elektronickeobojky.sk ponúka pestrú škálu elektronických ohradníkov, ktoré sa líšia svojimi funkciami. A od rozsahu funkcií sa odvíja aj cena.

V drôtu, ktorý natiahnete po obvode pozemku, putuje signál zo základnej jednotky. Akonáhle sa pes začne približovať k danej hranici, jemný signál v obojku ho upozorní, aby sa vrátil späť. Čím viac sa bude blížiť k hranici, tým intenzívnejší signál bude. Ale chytrí psi už pri prvom upozorneniu pochopia, že tu nemajú čo robiť.

Rádiové oplotenie je efektívne riešenie, pretože vášmu štvornohému priateľovi dopraje dostatok slobody a vám dáva istotu, že okrasné záhony zostanú psou labkou nedotknuté.