S touto pomôckou na cvičenie si rýchlo vybudujete svaly

0
1447

Túžite po pevných svaloch rúk, nôh či brucha? Mali by ste si zaobstarať zopár pomôcok na cvičenie, ktoré vám k vysnívanej postave dopomôžu aj v pohodlí domova. Vďaka nim nebudete časovo obmedzovaní a budete si môcť zostaviť vlastný tréning. Pre skúsených i menej skúsených fitness maniakov sú určené na cvičenie rôzne typy činiek, tyčí či dokonca multifunkčné veže.

Skladné, praktické a mimoriadne efektívne

Samozrejme, že každý nadšenec bodybuildingu túži po domácom fitness. Niekedy sa tento sen nemôže stať realitou z priestorových a inokedy z finančných dôvodov. Na druhej strane taká veža na cvičenie nemusí byť zákonite veľmi drahá a zmestí sa aj do menších bytov. Ak predsa len nenájdete peniaze a ani miesto na vežu, odporúčame vám kúpiť si aspoň tyče na cvičenie a k tomu zopár kotúčov. Tyče sa vyrábajú v rôznych modeloch a sú určené pre amatérov i profesionálov. Vďaka nim si vypracujete postavu cvikmi pre silu a svalový objem. Pre tých z vás, ktorí túžia po pevnejších svaloch ramien, väčších bicepsoch a tricepsoch sú určené lomené tyče. Naopak ak ste vášnivým alebo vášnivou vyznávačkou drepov, kúpte si tyč rovnú. Tyče sa vyrábajú s rôznym priemerom, jeho výber závisí od vašich preferencií. Tenšie tyče sa však lepšie držia v ruke. Čo sa dĺžky tyče týka vsaďte na dlhšie modely, na ktoré môžete umiestniť viacej kotúčov. K tyčiam si dokúpte kotúče v rôznej váhe. Myslite aj na to, že tyče na domáce využitie majú zväčša nosnosť do 100 kg. Pri vyššej váhe by mohlo prísť k ich poškodeniu.

Na čo by ste mali ešte myslieť

Spomínali sme kotúče k tyčiam. Väčšina fitness laikov si kotúče kúpi na základe ich váhy. Zabúdajú však na priemer tyče. Kotúče musia zapasovať na tyč, a preto si vyberte také, ktoré majú otvor kompatibilný s priemerom tyče. Kotúče na tyče môžu mať rôzny tvar, ktorý neovplyvňuje ich funkciu a ani tréning. Vyrábajú sa najčastejšie z cementu, gumy alebo kovu. Podľa materiálu vykazujú rôznu pevnosť a odolnosť pri páde. Ak máte tyč i kotúče, budete potrebovať ešte poslednú vec – uzávery na závažia. Uzávery zabránia zošmyknutiu kotúčov z tyče alebo činky. Vyrábajú sa pružinové, závitové alebo maticové. Jednoduchšiu manipuláciu umožňujú pružinové uzávery, ktoré sa na tyč veľmi ľahko pripevňujú, ale nie sú príliš stabilné. Maticové uzávery sú stabilnejšie a vydržia aj väčšiu záťaž. Občas ich však musíte počas cvičenia dotiahnuť. Závitové uzávery sú určené na hladké tyče, na ktoré sa navlečú a dotiahnu pootočením závitu. Pre jednoduchší výber tyčí a doplnkov k nich kliknite na stránky e-shopu inSPORTline. Zaručene si vyberiete zo širokej ponuky fitness pomôcok za skvelé ceny.