Servis tlačiarní – oplatí sa využiť?

0
1102

Atramentové tlačiarne, laserové (tonerové) tlačiarne, ihličkové tlačiarne a iné typy môžu vyžadovať občasné a predovšetkým nečakané opravy, ktoré môžu prekvapiť nejedného z nás. Niektorí odborníci vykonávajú opravy v domácnostiach alebo priamo u klientov, prípadne zariadenie odvezú na miesto, kde môže byť vykonaná hĺbková analýza a následne odstránenie chyby. Bežné problémy s tlačiarňou zahŕňajú opakované zasekávanie papiera, tlač prázdnych strán, problémy so sieťovým pripojením, problémy s pásom tlačiarne a ďalšie poruchy. Náklady na opravu tlačiarne ovplyvňujú niektoré faktory.

Výška opravy závisí od typu tlačiarne

Typ tlačiarne, ktorá potrebuje opravu, ovplyvňuje celkové náklady na služby. Niektoré atramentové a laserové tlačiarne vyššej kategórie určené na komerčné použitie majú pokročilé technológie, ktoré vyžadujú viac odborných znalostí a školení ako štandardné tlačiarne pre domáce použitie. Samozrejme, nedá sa určiť, aká je presná výška opravy tlačiarne, avšak vopred sa môžete informovať o približnej sume. Výhodou je, že môžete využiť profesionálny servis, prípadne autorizovaný záručný a pozáručný servis kancelárskej a výpočtovej techniky, na čo netreba v žiadnom prípade zabudnúť! Niektorí odborníci na opravu tlačiarní poskytujú celkovú zľavu na opravy a údržbu a zároveň zabezpečujú nainštalovanie operačného systému či rôznych aplikácií.

Servisný technik – čo by mal vedieť?

Ak ste sa aj vy rozhodli využiť servis tlačiarní, zrejme sa pýtate, čo by mal servisný technik vedieť, prípadne aké by mal mať vzdelanie. V prvom rade sú dôležité praktické a teoretické schopnosti každého z odborníkov, ale tiež počet rokov, počas ktorých sa venoval opravám výpočtovej techniky. Malo by ísť o študovaných elektrotechnikov s maturitou a držiteľov osvedčenia o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike podľa príslušnej vyhlášky.