Spýtajte sa doktora: Aká je liečba erektilnej dysfunkcie?

0
1572

Čo je najväčším strašiakom pre každého muža? Predsa erektilná dysfunkcia, problematické stoporenie penisu. Každý zrelý dospelý muž túži iba po jednom: „Užívať si kvalitný sex a rovnako plodiť potomstvo pre udržanie rodu“. Erektilná dysfunkcia je čoraz častejšie sa opakujúcou poruchou, preto je dobré vedieť, kedy a prečo vzniká, ako úspešne proti nej účinne bojovať. 

 

Erektilná dysfunkcia, kedy a prečo vzniká?  

Pojem erektilná dysfunkcia chápeme ako stav, kedy muž nemôže dosiahnuť erekciu. K najčastejším poruchám erekcie sa zaraďuje nedostatočné (slabé) stoporenie penisu, neschopnosť dosiahnuť a zachovať erekciu. V takomto prípade je muž impotentný. V tejto súvislosti je dôležité sledovať častosť a pravidelnosť opakovania samotnej poruchy. K hlavným príčinám erektilnej dysfunkcie, respektíve poruchy erekcie patrí životný štýl, choroby (ako diabetes, vysoký krvný tlak, ateroskleróza,  skleróza), psychické zmeny, lieky na predpis (tabletky proti bolesti), poranenie penisu, či aj chirurgické zákroky.

Ak sa raz nepostaví, mám erektilnú dysfunkciu? 

Ojedinelá porucha alebo zlyhanie nie je erektilnou dysfunkciou. Ak však došlo k problému, jeho príčinou mohol byť iba zvýšený stres zo zlyhania, či iné druhy stresov, zapríčinené napríklad väčším množstvom pracovných, osobných povinností. Vek v tomto smere môže taktiež dostatočne potrápiť, pretože každý muž po 50-tom roku života sa sťažuje na častejšie problémy s erekciou. V tejto súvislosti je nebezpečné aj nadmerné pitie alkoholu.

Kedy je to erektilná dysfunkcia?  

Vtedy, ak pôjde o chronickú (trvalú) poruchu erekcie. Znamená to, že nebude závisieť od toho, či muž pije alkohol, je vyčerpaný alebo vystresovaný. K erekcii nepríde ani potom, ak si partnerka dá „naj“ sexi bielizeň, ani po úpornej snahe postaviť penis do pozoru. Mužovi nepomáha nič, pretože sa jedná o trvalú poruchu erekcie.

Ako je možné proti poruche erekcie bojovať?   

Najpopulárnejšou možnosťou aj naďalej zostávajú tabletky, ktoré majú účinnosť od 40 do 90 %. Okrem klasických liekov, ktoré majú aj množstvo nepriaznivých účinkov, sú pri liečbe erektilnej dysfunkcie dostupné aj doplnky výživy.

Ktorý doplnok výživy je najlepší proti erektilnej dysfunkcii?   

K doplnkom výživy patrí aj Zerex, ktorý je zaručene najlepšou a osvedčenou voľbou. Najmä kvôli optimálnemu zloženiu vitamínov, aminokyselín, minerálnych látok a koreňov.  Je prírodného zloženia, čo zvyšuje jeho hodnotu pre celkové mužské zdravie. Ak hľadáte pre seba alebo svojho partnera to najlepšie na liečbu erektilnej dysfunkcie, určite vyskúšajte práve Zerex. Je tým najlepším, čo existuje pre mužské sexuálne zdravie bez lekárskeho predpisu.

 

FOTO:  © Andrey Popov / Dollar Photo Club