Starajte sa o vaše auto

0
1532

Životnosť pneumatík závisí od mnohých faktorov vrátane toho, ako často autom jazdíte a aký druh vozidla vlastníte. Medzi najhlavnejší dôvod výmeny pneumatík patrí jednoznačne bezpečnosť. Pokiaľ tak nespravíte, hrozí vám šmyk na mokrej alebo zasneženej ceste. Pokiaľ teplota prekročí 7 stupňov Celzia, môžete sa objednať do pneuservisu na výmenu zimných pneumatík za letné. Mnoho ľudí sa pýta, prečo si vôbec dávať vymieňať pneumatiky.

Neignorujte výmenu pneumatík

Povrch letnej a zimnej pneumatiky je rôzny. Je pravdepodobné, že zimné pneumatiky si hlučnejšie ako letné, a to práve kvôli spomínanému povrchu, ktorý je v prípade zimných gúm prispôsobený na zmrznuté cesty a nepriaznivé počasie. Pokiaľ ste výmenu pneumatík neignorovali, môžete sa tešiť na úspory za benzín, ktoré môžu byť až vo výške 30%. Platí to hlavne pre vodičov, ktorí za mesiac najazdia niekoľko tisíc kilometrov a optimálnu spotrebu si všimnú oveľa skôr. No aj pokiaľ nenajazdíte toľko kilometrov, jazda na letných pneumatikách je oveľa komfortnejšia, bezpečnejšia a úspornejšia. To sú už dobré dôvody, aby ste ich konečne vymenili, no nie?

Nech je vaše auto štýlové …

Aby vaše auto vyzeralo počas leta naozaj štýlovo a neprehliadnuteľne, vyskúšajte ho vylepšiť plechovými alebo alu diskami. Plechové disky sú ideálne hlavne do zimných mesiacov, kedy sú cesty zamrznuté, prípadne upravené zmesou soli. V tomto prípade je možné vniknutie nečistôt do brzdového systému, ktorý môže spôsobiť nepekné škody. Plechové disky sú skvelé v tom, že brzdný systém vďaka ich materiálu chránia a nič podobné vám nehrozí.

Alu disky sú zase ideálne na letné mesiace, kedy častejšie brzdíte. Okrem toho vyzerajú veľmi pekne, čo je veľa krát hlavný dôvod uprednostnenia práve týchto diskov. Sú však o niečo drahšie ako predchádzajúce plechové disky, no investícia určite stojí za to!

Pozor na geometriu kolies!

Okrem toho by ste si mali dať skontrolovať aj geometriu kolies, ktorá spočíva v nastavení uhlov jednotlivých časti kolies vozidla v súlade s parametrami, ktoré stanovil výrobca. Geometria kolies by sa mala kontrolovať aspoň raz do roka, no veľa vodičov to ignoruje, čo môže byť následkom mnohých dopravných nehôd. Geometria kolies je určená na celkovú stabilitu vášho vozidla a vykonáva sa pri výmene kolies. Pokojne si ju nechajte skontrolovať aj vtedy, keď jazdíte po nerovných cestách alebo ste vošli na obrubník.

Nezabudnite sa čo najskôr objednať do pneuservisu, ktorý sa postará o výmenu pneumatík, skontrolovanie geometrie kolies, prípadne uskladnenie pneumatík, ktoré poskytuje práve pneuservis a predajňa – pneumatiky.sk. Predajňa a pneuservis sa nachádza v Ivanke pri Dunaji, kde sa na vás tešia naši odborní pracovníci, ktorí vám radi pomôžu.