Starostlivosť o stroje počas zimy

0
1140
Starostlivosť o stroje počas zimy

Starostlivosť o poľnohospodárske a stavebné stroje počas zimy

Ak chcete predĺžiť  životnosť a zaistiť efektívnosť poľnohospodárskych a stavebných strojov dôkladná starostlivosť je nevyhnutná. Údržba strojov je dôležitou súčasťou vlastníctva. To platí najmä v zime.

Starostlivosť o stroje, ktoré sa počas zimy nebudú používať

  • Pred zakúpením zariadenia, by ste sa mali uistiť, že máte správne miesto na uskladnenie, počas jeho nepoužívania. V ideálnom prípade by ste mali pre vaše nové i použité stroje, nájsť miesto, ktoré je zakryté a vyhrievané. Montované haly sa v zime oplatia. Poľnohospodárske, či stavebné stroje nie sú lacná záležitosť, preto netreba brať následky zimy na ľahkú váhu.
  • Údržba batérií je neoddeliteľnou súčasťou údržby počas zimy. Mali by sa vybrať a uložiť na teplé a suché miesto. Pomôže to zaistiť, aby boli pripravené na jar alebo nabudúce, keď budete musieť zariadenie použiť.
  • Ďalšou dôležitou položkou na monitorovanie je hladina chladiacej kvapaliny. Pred odstavením stroja na zimu skontrolujte chladiacu zmes. Aj keď je zmes 50/50 s chladiacou vodou, je dobré použiť vyššiu hladinu chladiacej kvapaliny, ak sa vaše stavebné zariadenie chvíľu nebude používať, napríklad v pomere 70/30.
  • Nakoniec sa nezabudnite postarať aj o podvozok.

Ak nemáte kapacitu alebo pracovnú silu na to, aby ste sa v zime riadne starali o svoje vybavenie, alebo ho niekam umiestnili, je tiež možné prenajať si použité stroje. Môže to pomôcť znížiť niektoré náklady na údržbu, ktorým by ste inak mohli čeliť.

Ak sa vaše zariadenie bude používať počas celej sezóny, pravidelne ho čistite. Silné mrazy, sneh, krúpy a iné neduhy zimného počasia sa nepriaznivo prejavujú aj na stave strojov a zariadení. Drsné poveternostné podmienky môžu spôsobiť rýchle zhoršenie kvality. Kvôli nízkym teplotám dostáva poľnohospodárska technika zabrať. Akýkoľvek stroj ako napríklad minibager môže zamŕzať.

Taktiež na zaistenie nepretržitej elektrickej energie, kde by v prípade výpadku mohlo nastať poškodenie materiálu, alebo ohrozenia zdravia je potrebná elektrocentrála.

Či už hľadáte nákup nového zariadenia alebo použitého stroja, kontaktujte spoločnosť Zeppelin.sk a informujte nás, ako vám môžeme pomôcť.