Štvorkolka – jazda plná zážitkov

0
401
Štvorkolka - jazda plná zážitkov

Minulé leto sme sa rozhodli vyskúšať niečo adrenalínové – jazdu na štvorkolke Can-Am v dunách. Už len samotná myšlienka a prípravy boli pre nás vzrušujúce, keďže nám roky táto aktivita svietila na zozname prianí. Zistili sme, že na jazdu sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti, a tak sme sa rozhodli skočiť rovnými nohami do piesočných dún. Dobrodružstvo so štvorkolkami sa nám vrylo do pamäti ostrejšie ako britva.

Začiatok neistý a koniec úžasný

Po príchode na miesto výjazdu sme boli oboznámení s nevyhnutnými informáciami o bezpečnosti. Následne sme dostali výbavu – ochrannú prilbu, šatku a okuliare. Inštruktori nám dali všetky informácie k ovládaniu štvorkolky a špecifikám jazdy po dunách.

Keď sme sa prvýkrát ocitli so štvorkolkou v teréne, ostali sme v šoku. Štvorkolka sa nesmierne jednoducho ovláda. Po pár minútach sme boli už uvoľnení a začali si užívať rýchlosť i skoky na nerovnom teréne. Vďaka ergonomickému sedadlu sme sa cítili neskutočne pohodlne, i keď do zákrut je nutné štvorkolku ovládať telom a stáť.

Nezabudnuteľná jazda po dunách

V ďalšej fáze výletu sme sa presunuli do oblasti, kde boli piesočné duny oveľa strmšie. Strmé svahy sa striedali s údoliami zaviatymi pieskom. Cítili sme ako surferi na kolesách, ale namiesto vĺn nás unášali piesočné duny. Vskutku nedokážeme jazdu na štvorkolke popísať so všetkými prežívanými emóciami. Počas celej jazdy sme si užívali rýchlosť, no aj pocit slobody, ktorý nám štvorkolka sprostredkovala. Bolo prekvapujúce, ako rýchlo sme so štvorkolkami splynuli. Ovládanie v stoje je síce náročné na kondíciu, ale s trochou balansu sa dá zvládnuť. Uvedomovali sme si aj fakt, že štvorkolka ako silný stroj znamená riziko zranenia po prevrátení, a preto sme zákruty vyberali opatrnejšie. Obavy však neboli na mieste, pretože inštruktori boli po celý výlet s nami.

Štvorkolky Can-Am sú stroje, ktoré stoja nielen za skúšobnú jazdu. Umožnili nám prežiť jeden z najzaujímavejších zážitkov, ktoré sme kedy vyskúšali. Cítili sme adrenalín, zábavu a slobodu v jednom. Určite odporúčame každému milovníkovi adrenalínu, aby štvorkolku vyskúšal. My sme si odniesli spomienky, na ktoré celý život na 100% nezabudneme.

Túžite vďaka našej skúsenosti po štvorkolke? Nakonfigurujte si štvorkolku snov na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.