Trápia vás horúčavy na pracovisku? Vetrajte!

0
1740

Otravné horúčavy nás netrápia len vtedy, keď sa nachádzame na priamom slnku, ale taktiež v kanceláriách, ktoré sú veľa krát nevyvetrané. Pýtate sa, aká by mala byť priemerná teplota na pracovisku?  Nie je to samozrejme žiadna veda, stačí, ak budete pravidelne vetrať, teda dbať na výmenu starého vzduchu za nový a uvidíte, že sa zbavíte únavy, migrény či pálenia očí!

Je vám v práci horko?

Vedeli ste o tom, že u viac ako 20 % ľudí sa môže prejaviť syndróm „chorých budov“? Prejavuje sa nepohodou, vyčerpanosťou i diskomfortom v miestnosti, čo môžu pociťovať najmä senzitívni jedinci. Nevetrané kancelárske priestory spôsobujú i ďalšie zdravotné ťažkosti akými môže byť bolesť chrbtice či stuhnutosť krku, čím sa znižuje i pracovný výkon zamestnancov. Dôležité je, aby kancelárie v Bratislave mali zabudované klimatizačné systémy, ktoré pomáhajú udržiavať v miestnosti optimálnu teplou, ktorá by mimochodom mala byť v rozmedzí od 23 do 27 stupňov.

Vezmite si náhradné oblečenie

V kanceláriách by ste mali mať pre istotu náhradné formálne oblečenie, aby ste v prípade nečakanej schôdze neprišli v upotenej blúzke či saku. To platí najmä pre zamestnancov vyšších pozícií, ktorí si takéto „fópa“ nemôžu v žiadnom prípade dovoliť! Najmä muži to majú v tomto ročnom období omnoho ťažšie ako ženy, keďže sa viacej potia, a tým pádom omnoho viac požadujú chladnejší vzduch, čo zase nemusí vyhovovať kolegyni vedľa stola. Aj z tohto dôvodu mnoho zamestnancov uprednostňuje prácu z domu, keďže len v domácom prostredí majú možnosť zvoliť si, aká teplota ovzdušia bude pre nich najideálnejšia. Koniec koncov, boj o nastavenie klímy je celosvetový problém a okrem zhoršenej atmosféry na pracovisku môže spôsobiť pokles efektivity práce! Pamätajte, že nielen kancelárie Košice, ale i tie ostatné musia byť prispôsobené každému zamestnancovi, v opačnom prípade nemusí splniť taký výkon, aký by mal.