Typy e-bikov pre každý terén a vaše potreby

0
692
Typy e-bikov pre každý terén a vaše potreby
Typy e-bikov pre každý terén a vaše potreby

E-bike si vyberajú cyklisti podľa rôznych parametrov. Pre niekoho je dôležitý dojazd. Iný prihliada na výkon a rýchlosť. Ženy zaujme dizajn a seniorov váha bicykla. Poďme sa pozrieť na e-biky z iného pohľadu – podľa terénu, v ktorom jazdíte a podľa toho, na čo bicykel potrebujete.

E-bike prináša každému výhody

Bez ohľadu na cenu elektrických bicyklov je tento typ bicykla užitočný pre športovcov i seniorov. Dá sa vlastne povedať, že práve vyššia cena e-biku odrádza od jeho kúpy mnohých ľudí. Siahnuť hlbšie do vrecka sa oplatí, pretože e-biky majú veľa výhod. Pre seniorov bude smerodajné to, že im motor pomôže tam, kde už sami nevládzu. Počas prevážania ťažkého nákupu alebo počas jazdy za rodinou, ktorá býva na druhom konci mesta, sa im na e-biku bude skvele šliapať.

Nielen seniorov poteší pomoc elektrického motora. Celodenný cyklistický výlet dá zabrať aj vypracovanému športovcovi. V prudkom kopci oceníte, že vám sily zostanú na ďalšiu jazdu. Elektrický bicykel je tiež skvelý pre tých, ktorí sa chcú správať ekologicky a potrebujú nejakým spôsobom jazdiť do práce. Na e-biku sa nezapotíte, takže môžete ísť do kancelárie oblečení v obleku alebo ženy v kostýme. Keď chcete udržiavať kondíciu, kúpte klasický bicykel alebo postavte do obývačky cyklotranažéry.

E-bike ušitý na mieru

Pred kúpou e-biku sa zamyslite kam a ako často budete na bicykli vyrážať. Vyšperkované modely za najvyššiu cenu sú zbytočné, ak jazdíte na bicykli raz do mesiaca. Ak si nevyberiete bicykel podľa terénu, počas jazdy sa zapotíte. Presurfujte ponuku inSPORTline a vyberte si e-bike podľa nasledujúcich tipov.

E-biky pre seniorov a do mesta

Aký elektrický bicykel je najlepší pre seniorov? Starší ľudia jazdia hlavne po meste, takže ide o mestský alebo o skladací e-bike. Skladacie elektrické bicykle sú ľahšie vďaka menšiemu rámu a menším kolesám. Menšie kolesá nezvládnu úplne každý terén, ale na kratšie trasy po meste alebo prejdenie kratšieho úseku za mestom budú stačiť. Výhodou je, že sa dajú preniesť v ruke a môžete časť cesty ísť autobusom. Mestský bicykel si vyberte, ak hľadáte dopravný prostriedok do práce alebo na nákupy. Na nižší rám sa dobre nasadá i sa z neho zosadá. V meste sa hodia doplnky ako košíček alebo chránič retiazky.

E-biky na dlhé trasy

Ak sa radi vyberiete na dlhé cyklistické výlety, ktoré vedú hlavne po ceste, kúpte si cestný alebo krosový elektrický bicykel. Krosový má body navyše za to, že sa s ním dá jazdiť aj po lesných cestičkách alebo mimo ciest. Odborníci odporúčajú krosový bicykel ako univerzálny e-bike. Krosové bicykle majú dlhší dojazd v porovnaní s inými typmi elektrických bicyklov.

E-bike na zdolávanie terénu

Horská cyklistika sa teší veľkej popularite. Do hôr si však nemôžete zobrať len tak nejaký bicykel. Na zdolávanie rôzneho terénu, na skákanie cez skaly a na prejazd cez vetvy stromov sú určené horské bicykle. Konštrukcia tohto modelu bicykle je veľmi odolná. Vďaka odpruženiu bicyklu neprekážajú nárazy a výmole. S horským bicyklom sa snažte jazdiť čo najmenej po cestách. Na asfalte sa vám bude horšie šliapať a motor sa rýchlejšie vybije kvôli odporu kolies.