Údržba auta po lete

0
1802

Letné mesiace pomaly, ale isto odznievajú. Mnohí sa radujú, lebo konečne príde ochladenie, ale mnohí zase frflú, že leto bolo krátke a mohlo by sa predĺžiť. Hádať sa o tom, aké bolo počasie počas leta, je zbytočné. Dôležitejšie pre vás ako majiteľov automobilov bude absolvovanie povinnej údržby po lete. Čo všetko nesmiete zanedbať?

Kontrolovanie prevodovky 

Ak sa vám zdá, že pri jazde začína „haprovať“ prevodovka, bude nutné privolať odborníka na kontrolu. Samozrejme, môžete si to sami odjazdiť do servisu, ale ak máte vážne podozrenie, že vaša závitovková prevodovka v aute nefunguje tak ako má, radšej nechajte svoje auto v garáži a privolajte automechanika k vám domov.

Kontrolovanie podvozku a umývanie exteriéru

Leto je síce typické pekným počasím, ale toto sa tým akosi neprezentovalo. Aj keď boli pekné dni, občas prišli výdatné dažde, ktoré vaše auto zašpinili. Ak si myslíte, že údržba exteriéru a podvozku je zbytočná, tak sa veľmi mýlite. Zapojte do práce svoj nový priamočiary pohon a pozrite sa pod kapotu svojho auta a zistite stav podvozku. Okrem toho nezabúdajte zapojiť do práce aj čistiace prostriedky na exteriér auta. Auto sa musí po lete blýskať.

Skontrolujte nárazové pružiny

Ak tomu nerozumiete, nechajte to na automechanika. Ak áno, je dôležité, aby ste pravidelne kontrolovali silentbloky. Silentbloky sú nárazové pružiny vyrobené zo zmesi gúm, ktoré slúžia pre pružné uchytenie pohyblivých častí. Ak vaše silentbloky nebudú v 100% stave, nečakajte, že nápravy na aute, motor a prevodovka budú správne uchytené. Silentblok je dôležitá súčiastka v aute, ktorá by sa určite nemala zanedbávať.