Home Blog

Rodinná lyžovačka? Bez strešného boxu to radšej neskúšajte

0

Zažili ste rodinnú dovolenku, kedy ste sa nedokázali zmestiť so všetkým do auta. Je to realita väčšiny z nás a preto je dobré mať k dispozícii prídavný kufor. O čo vlastne ide a aké sú jeho výhody?

Jazda s obmedzeniami

Hoci je box veľkou výhodou a ich majitelia si ich nevedia vynachváliť, majú aj menšie nevýhody. Jednou z nich, je vplyv na spotrebu, čo sa pri dlhých cestách odrazí aj na peňaženke. Treba preto počítať s vyššími nákladmi na dopravu, čo ale nemusí byť také hrozné, ako sa zdá. Všetko totiž závisí aj od toho, akou rýchlosťou vozidlo pôjde alebo ako bude box naplnený z pohľadu hmotnosti.

Spomenúť treba aj jazdné vlastnosti, ktoré vodiči spozorujú najmä pri prejazde zákrutami alebo po diaľnici. Strešné boxy sú obmedzením aj z pohľadu rýchlosti, pretože v každom prípade platia povolené limity. Tie uvádzajú výrobcovia boxov a preto sa nimi treba riadiť. Pri jazde na dovolenku, sa ale netreba zbytočne ponáhľať a je dobré prispôsobiť sa podmienkam na ceste.

To, čo do boxu umiestnite je len na vás, no je dobré dodržať pár zásad. Ťažšie veci odporúčame naložiť do kufra a tie ľahšie do boxu. Strecha auta tak nebude príliš zaťažená a aj jazdiť sa vám bude lepšie. Hmotu v ňom je dobré rozložiť rovnomerne a určite vždy veci upevnite. Zabráni sa tak premiestňovaniu vecí počas jazdy, ktoré by sa hlavne v zákrutách kĺzali zo strany na stranu.

Box ale nie je všetko, čo potrebujete

Výber samotného boxu nie je veda, no treba mu venovať istý čas. Dôvodom je veľké množstvo výrobkov na trhu, v ktorých sa človek musí zorientovať. Najpredávanejšou značkou sú strešné boxy Thule, ktoré výrobcovia ponúkajú v rôznych parametroch. Na svoje si tak prídu nielen milovníci lyžovania, vyžadujúci dlhé boxy, ale aj letní cestovatelia.

Čo sa týka ceny, aj tu si vie každý vybrať podľa svojich možností. Kvalitné výrobky sa dajú kúpiť v rozmedzí 130 eur až do 2 000 eur. Nejde ale o jediný výdavok, ktorý vás čaká. Okrem boxu, je nevyhnutné zaobstarať aj priečny strešný nosič, ktorý sa dá využiť aj na nosiče na lyže. Bez neho sa nedá truhla na strechu namontovať a preto je dobré ich kupovať spolu.

Porozmýšľať treba aj nad frekvenciou využívania boxu. Ak ho budete používať pravidelne, asi ho nebudete chcieť montovať hodinu. Vtedy je dobré zvoliť jednoduchší a komfortnejší systém uchytávania a teda model s rýchloupínaním. Takúto montáž a demontáž zvládne naozaj každý a vyhnete sa zbytočnému jazdeniu s prázdnym boxom.

Proteínové koktaily a ich význam pri chudnutí

0

Bielkoviny, alebo inak proteíny, zohrávajú pri chudnutí či naberaní svalov dôležitú úlohu. Avšak ich dôležitosť nespočíva len vo vývine svalov, vlasov alebo kože. Sú základným zdrojom energie pre všetky bunky nášho tela, ale podieľajú sa aj na tvorbe protilátok, niektorých hormónov a na tvorbe a regenerácii tkanív v ľudskom organizme. Spolu s tukmi, sacharidmi a tiež vodou tvoria akčnú štvorku a naše telo by si bez nich nedokázalo poradiť.

Cvičenie a cielená regenerácia v kombinácii s proteínovými koktailmi

Naše telo získava proteíny zo stravy alebo tiež z rôznych výživových doplnkov. Pokiaľ nevydávame zvýšenú fyzickú aktivitu, ich prísun z potravy je postačujúci na bežný chod organizmu. Avšak pokiaľ sme sa dali na cestu chudnutia, ktorého súčasťou je aj primeraná fyzická aktivita, dostatočný prísun proteínov by sa mal stať neoddeliteľnou súčasťou našich stravovacích návykov. Pokiaľ si však niekto myslí, že len vďaka bielkovinám schudne, nie je to celkom tak. Dôvodom, že chudneme, je zmena nášho jedálnička, resp. deficit prijatých kalórií. Proteínom vďačíme za to, že okrem straty tuku si udržíme viac svalovej hmoty, ktorá nám potom následne bude pomáhať pri ďalšom zhadzovaní kíl.

A práve tu sa otvára priestor pre proteíny vo forme koktailov. Proteínové koktaily Herbalife Nutrition sú prospešné nielen na tvorbu svalovej hmoty počas chudnutia, ale ich význam je obzvlášť dôležitý po cvičení. V čase regenerácie organizmu totiž fungujú ako zásobáreň živín pre naše rastúce a formujúce sa svaly. Príjem bielkovín pred cvičením alebo po cvičení dodá nášmu telu dostatočný prísun materiálu na stavbu svalov, ale tiež na regeneráciu síl pre ďalší tréning. Proteínový kokteil je len výživový doplnok. Množstvo bielkovín, ktoré človek potrebuje k svojmu životu, za predpokladu, že necvičí až tak tvrdo, mu postačuje, pokiaľ ich prijíma len zo stravy. Vynikajúcimi zdrojmi bielkovín sú mäso, vajcia, mlieko, ale aj ryby, orechy, strukoviny a niektoré druhy obilnín. Takže pomerne široko zastúpená paleta potravín, ktorá pri rozumnom rozvrhnutí dodá nášmu telu dostatok bielkovín, ale aj ostatných dôležitých prvkov.

Vďaka proteínovým koktailom smerujete k lepším výkonom

Herbalife Nutrition vie, že pitie proteínových koktailov má pri chudnutí svoje opodstatnenie. Samozrejme, chudnúť môžeme aj bez dodatočného prísunu proteínov formou doplnkov. Avšak pokiaľ je naším cieľom aj formovanie postavy, bez bielkovín sa nikam nedostaneme. Ďalším dôležitým faktom je tiež naše odhodlanie a dostatok nových síl na cvičenie. Tu je úloha proteínových koktailov Herbalife Nutrition vopred daná a ich pitie nám naozaj môže pomôcť vydržať ten náročný proces zhadzovania kíl a postupne sa dostať k vysnívanej postave.

 

Hľadáte hygienický matrac? Vyskúšajte latex

0

Kúpa nového matraca nie je ako nákup potravín, ktorý robíme pravidelne a práve preto, si vyžaduje našu pozornosť a čas. O latexovom matraci sa toho málo hovorí, no vďaka jeho výhodám ho nájdeme aj v nemocniciach.

Najlepšie riešenie pre ľudí so zdravotnými problémami

Hoci v domácnostiach nájdeme skôr penové alebo pružinové matrace, ktoré sú veľmi kvalitné, na tie latexové sa akosi zabúda. To, že ich nájdeme práve na nemocničných oddeleniach nie je žiadna náhoda, ale príčinou sú ich výhody pre ľudí so zdravotnými problémami. Latexové matrace totiž môžeme inak nazvať aj hygienické, no význam slova nie je len o čistote. Aby sme sa dobre, pohodlne a aj zdravo vyspali, každý človek potrebuje nielen kvalitný matrac, ale aj výrobok bez nadmerného výskytu mikróbov. Je síce pravda, že mikróby sa nachádzajú v každom jednom matraci a to aj v latexovom, no je ich tam pomerne menej, ako v ostatných typoch. Baktériám, roztočom a plesniam sa úplne vyhnúť nedá, no naozajstný problém nastáva v momente, keď sa premnožia. Na to im stačí teplo a potrava, ktoré získavajú od nás počas spánku. Výhodou latexu je, že je vzdušný a dokáže všetku vlhkosť odvetrať do okolia, vďaka čomu sa mikróby v ňom tvoria menej.

V čom je jeho výnimočnosť?

Hygienickosť výrobku ale nespočíva len vo vzdušnosti, ale aj v samotnom materiáli. Latex je prírodnou bielou tekutinou získavanou z rastlín a hlavne z kaučukovníka. Tie ho využívajú ako formu bielych krviniek na ochranu imunitného systému. Výhodou latexu je, že si svoje vlastnosti ponecháva aj po mechanickom spracovaní,  vďaka čomu ich využívame pri spánku. Jednoducho povedané, latexový matrac dokáže ľudské telo ochraňovať pred infekciou z okolia viac, ako iné druhy matracov.

Podobný druh matracov, ktorý ešte nie je veľmi známy, ale za to je pre človeka prínosný zo zdravotného hľadiska, je matrac aloe vera. Ide o moderný materiál obsahujúci mikrokapsule  Aloe-Vera, ktoré vedia dokonale zničiť všetky baktérie, čím zabezpečia najlepší hygienický štandard. Ak máte radi moderný, prírodný, funkčný materiál a matrac s príjemnou tuhosťou, tento výrobok by ste mali určite vyskúšať. Latex a matrac aloe vera, sú najlepším riešením aj pre alergikov vyžadujúcich takmer sterilné prostredie. Ak sa rozhodnete, že si niektorí z nich zakúpite, nezabudnite si vždy overiť nielen samotný výrobok, ale aj predajcu. Predídete tak veľkej nespokojnosti a zlej investícii, ktorá by vás mohla mrzieť.

S touto pomôckou na cvičenie si rýchlo vybudujete svaly

0

Túžite po pevných svaloch rúk, nôh či brucha? Mali by ste si zaobstarať zopár pomôcok na cvičenie, ktoré vám k vysnívanej postave dopomôžu aj v pohodlí domova. Vďaka nim nebudete časovo obmedzovaní a budete si môcť zostaviť vlastný tréning. Pre skúsených i menej skúsených fitness maniakov sú určené na cvičenie rôzne typy činiek, tyčí či dokonca multifunkčné veže.

Skladné, praktické a mimoriadne efektívne

Samozrejme, že každý nadšenec bodybuildingu túži po domácom fitness. Niekedy sa tento sen nemôže stať realitou z priestorových a inokedy z finančných dôvodov. Na druhej strane taká veža na cvičenie nemusí byť zákonite veľmi drahá a zmestí sa aj do menších bytov. Ak predsa len nenájdete peniaze a ani miesto na vežu, odporúčame vám kúpiť si aspoň tyče na cvičenie a k tomu zopár kotúčov. Tyče sa vyrábajú v rôznych modeloch a sú určené pre amatérov i profesionálov. Vďaka nim si vypracujete postavu cvikmi pre silu a svalový objem. Pre tých z vás, ktorí túžia po pevnejších svaloch ramien, väčších bicepsoch a tricepsoch sú určené lomené tyče. Naopak ak ste vášnivým alebo vášnivou vyznávačkou drepov, kúpte si tyč rovnú. Tyče sa vyrábajú s rôznym priemerom, jeho výber závisí od vašich preferencií. Tenšie tyče sa však lepšie držia v ruke. Čo sa dĺžky tyče týka vsaďte na dlhšie modely, na ktoré môžete umiestniť viacej kotúčov. K tyčiam si dokúpte kotúče v rôznej váhe. Myslite aj na to, že tyče na domáce využitie majú zväčša nosnosť do 100 kg. Pri vyššej váhe by mohlo prísť k ich poškodeniu.

Na čo by ste mali ešte myslieť

Spomínali sme kotúče k tyčiam. Väčšina fitness laikov si kotúče kúpi na základe ich váhy. Zabúdajú však na priemer tyče. Kotúče musia zapasovať na tyč, a preto si vyberte také, ktoré majú otvor kompatibilný s priemerom tyče. Kotúče na tyče môžu mať rôzny tvar, ktorý neovplyvňuje ich funkciu a ani tréning. Vyrábajú sa najčastejšie z cementu, gumy alebo kovu. Podľa materiálu vykazujú rôznu pevnosť a odolnosť pri páde. Ak máte tyč i kotúče, budete potrebovať ešte poslednú vec – uzávery na závažia. Uzávery zabránia zošmyknutiu kotúčov z tyče alebo činky. Vyrábajú sa pružinové, závitové alebo maticové. Jednoduchšiu manipuláciu umožňujú pružinové uzávery, ktoré sa na tyč veľmi ľahko pripevňujú, ale nie sú príliš stabilné. Maticové uzávery sú stabilnejšie a vydržia aj väčšiu záťaž. Občas ich však musíte počas cvičenia dotiahnuť. Závitové uzávery sú určené na hladké tyče, na ktoré sa navlečú a dotiahnu pootočením závitu. Pre jednoduchší výber tyčí a doplnkov k nich kliknite na stránky e-shopu inSPORTline. Zaručene si vyberiete zo širokej ponuky fitness pomôcok za skvelé ceny.

 

 

Jedálenský stôl: 5 tipov na výber toho pravého

0

Domov máš tam, kde máš stôl a stoličku, ” spieva sa v jednej prastarej piesni. A niečo na tom bude. Poriadny jedálenský stôl tvorí srdce domova, okolo neho sa schádzame, obedujeme a niekedy sa aj hádame. Vyberte si stôl, ktorý bude presne zodpovedať Vášmu vnímaniu sveta. Predstavíme vám 5 tipov, ako prísť k tomu pravému jedálenskému stolu.

U jedálenských stolov sa postupne zameriame na päť odporúčaní, ktoré vám pomôžu sa lepšie zorientovať v tom, či je pre vašu rodinu lepší rozkladací či malý jedálenský stôl a či zvoliť ako materiál drevo, plast či sklo.

Prvý tip: Zamerajte sa na účel stola

Je zrejmé, že v malej garsónke ťažko využijete veľký rozkladací jedálenský stôl, a naopak rodinný dom s ôsmimi členmi nevystačí s malým skleneným stolom na jednej nohe. V prvom rade sa preto zamyslite nad účelom, na ktorý budete jedálenský stôl potrebovať.

V ponuke sú dnes už takmer všetky veľkosti i tvary jedálenských stolov, nebojte sa teda chcieť taký, ktorý potrebujete. Štandardný rozmer jedálenského stola v slovenských rodinách je obdĺžnik, ale ak budete chcieť tvar iný, nájde sa medzi stolmi tiež štvorec, kruh či ovál. Stačí zvážiť, ktorý z tvarov a veľkostí sa hodí práve do vášho domova. Ak chcete mať pri jedle väčší priestor pre nohy, voľte skôr stôl okrúhly, ak však chcete zaujať miesto v čele stola, je praktickejší skôr stôl obdĺžnikový.

Druhý tip: Zlaďte jedálenský stôl s kuchyňou či jedálňou

Farba jedálenského stola sa môže zdať ako podradná záležitosť, ale opak je pravdou. Zladenie jedálenského stola so zvyškom nábytku je zásadný pre dobrý pocit z neho. Ak sa rozhodnete doviesť si domov extravagantný sklenený stôl na jednej nohe, ale bývate v staršej drevenici, pravdepodobne sa nestretnete s pochvalou od zvyšných členov rodiny ani návštev.

To isté sa týka aj farebného prevedenia. Je dobré dopredu zistiť, napríklad do akého odtieňa dreva máte ladený zvyšok nábytku a podľa neho dokúpiť tiež stôl. Ak je však jedálenský stôl prvým kusom nábytku, ktorý kupujete, nebojte sa zvoliť úplne podľa vlastného estetického cítenia.

Tretí tip: Jedálenský stôl sklenený, alebo z masívu?

Odporúčania k výberu správneho stolu, ktoré vám poskytneme, sa týkajú materiálu. Väčšina z nás sa rozhoduje medzi dvoma klasickými materiálmi, ktorými sú drevo a sklo. Plastový jedálenský stôl chce doma naozaj málokto. Jeho výhodou môže byť cena, na druhej strane však silne rezonuje nestabilita a neestetickosť.

Ak teda zostaneme pri pôvodných dvoch materiáloch, je len na vás, ktorý zvolíte. Každý z nich má svoje plusy aj mínusy. Drevené jedálenské stoly majú svoju nezameniteľnú krásu, vôňu, kresbu aj praktickú údržbu. Aj tu však môžeme nájsť rozdiely. Stoly, ktoré sú z drevotriesky, zrejme nevydržia dlhodobo hrubšie zaobchádzanie a častejšie manipulácie, zatiaľ čo jedálenské stoly z masívu zvládnu takmer všetko. Drevené stoly sa ošetrujú najčastejšie voskovaním, ktoré len podčiarkne prirodzenú štruktúru dreva.

Na druhej strane stoja jedálenské stoly sklenené. Na rozdiel od dreva sa jedná o novodobý výdobytok. Drevené jedálenské stoly z masívu používali ľudia už pred stovkami rokov, zatiaľ čo na sklenený stôl servírujeme až v posledných desiatkach rokov. Sklo na rozdiel od dreva pôsobí v interiéri vzdušne a zvyšuje pocit svetla v miestnosti. Pri manipulácii s ním je však potrebné dbať väčšiu opatrnosť, rovnako tak pri jeho bežnom používaní a čistení. Častá je aj kombinácia oboch materiálov, opäť záleží predovšetkým na vašom zvážení výhod a nevýhod jednotlivých materiálov.

Štvrtý tip: Ujasnite si, koľko chcete do jedálenského stola investovať

Mnohí z nás by túžili vybrať si stôl presne podľa svojich predstáv a zabudnúť na tak obyčajnú vec, akou sú peniaze. Bohužiaľ sa nedá úplne vypustiť finančné možnosti a zamýšľanie sa nad celkovou cenou stola. Neklesajte však na mysli. Aj jedálenské stoly z masívu či veľké rozkladacie jedálenské stoly sa dajú zohnať za prijateľnú cenu, stačí hľadať a neuspokojiť sa s prvým návrhom, ktorý sa okolo vás naskytne.

Zvažujte dobre a vzhľadom na financie, na druhej strane však vedzte, že takýto kvalitný jedálenský stôl môže s vašou rodinou prežiť desaťročia …

Piaty tip: Pozvite rodinu a posaďte sa k stolu

Ak využijete všetky alebo väčšinu vyššie popísaných odporúčaní, je veľmi pravdepodobné, že budete s výberom stola spokojní. Nezabudnite však, že pri stole sa budete stretávať s ďalšími členmi rodiny, a tak sa nebojte prizvať ich k výberu tak zásadného nábytku, akým jedálenský stôl bezpochyby je.

Neoddeliteľnou súčasťou takéhoto spoločného rozhodovania je tiež voľba jedálenských stoličiek, ktoré sa k stolu hodia.

Či už váhate medzi veľkým alebo malým jedálenským stolom, stolom z masívu či z dreva, vedzte, že dôležitejšie, než všetky poučky je, či budete cítiť, že práve tento jedálenský stôl by mal patriť k vašej rodine. Prajeme vám veľa šťastia s výberom.

A aký jedálenský stôl máte doma vy? Zašlite nám fotografiu vášho jedálenského stola na drevko.sk a zaradíme ju do našej galérie.

Ako ušetriť pri nákupe hygienických pomôcok do firmy

0

Hygienické pomôcky ako toaletný papier, mydlá, či kuchynské utierky predstavujú niečo, čo každá firma potrebuje. Je to pravidelný a nevyhnutný výdavok.

Premýšľali ste niekedy nad tým, či ich nakupujete výhodne a skutočne tie správne?

Nákupom hygienických materiálov sa dá ročne ušetriť firme stovky eur. Ako je to možné?

Firma Bemalux Cleaning Corp. s.r.o. sa okrem upratovania kancelárskych priestorov zameriava aj na ich hygienické vybavenie. Za roky na trhu im cez ruky prešli desiatky hygienických pomôcok, preto vedia presne poradiť, ktoré z nich sú viac kvalitné, resp. kde je ideálny pomer cena/kvalita.

Ak napríklad vo firme používate nekvalitný čistiaci prostriedok na riad, môžete ho minúť o skoro 40% viac ako by ste spotrebovali kvalitnejší. A to sa ešte nebavíme o ich hygienickej stránke.

Potreba kvalitného mydla na ruky vystala s príchodom pandémie. Prím hrajú najmä tekuté mydlá, ktoré sú hygienickejšie a ľahšie sa dopĺňajú.

Trh ale zaplavili mydlá rôznej kvality. Ktoré z nich sú skutočne účinné? Poradíme vám.

Dôležitá zaujímavosť: Použitie alkoholového gélového dezinfekčného prostriedku na ruky v triede poskytlo celkové zníženie absencie v dôsledku infekcie o 16,8% medzi 16 základnými školami a 6 000 žiakmi.

Vás ako firmu stojí PN-ka každého zamestnanca peniaze, čas a pridáva na byrokracii, či improvizácii.

A keď sme pri peniazoch – šetriť na správnom produkte môžete aj cenou. Vďaka pravidelným veľkým objednávkam sa firme Bemalux podarilo s dodávateľmi vyrokovať lepšie ceny, ktoré potom samozrejme prenáša aj na svojich klientov.

Tí získajú kvalitný hygienický materiál, overený rokmi praxe a za vynikajúce ceny.

Vedeli ste, že priemerný človek minie za týždeň až 3 rolky toaletného papiera? Vynásobte to počtom zamestnancov a zistíte, že každý ušetrený cent na kuse vám ročne „vráti“ do peňaženky nemalé finančné prostriedky.

Ak potrebujete kvalitné, overené a cenovo prijateľné hygienické prostriedky do firmy, neváhajte firmu kontaktovať. Vypracujú vám cenovú ponuku na mieru a odporučia len to najlepšie, čo sa im dostalo do rúk.

 

Ktoré pomôcky sa vám zídu pri domácom cvičení

0

Cvičenie doma má svoje výhody i nevýhody. Niekomu môže chýbať sociálny kontakt a povzbudenie od trénera. Iným vyhovuje vlastné tempo, súkromie a aj to, že nemusia strácať čas či peniaze návštevou fitness centra. Najväčším obmedzením pri cvičení doma sú priestorové možnosti. Veľké stroje sa nezmestia do malých bytov. Našťastie si môžete kúpiť zopár malých pomôcok na cvičenie, ktoré nezaberú miesto a zároveň spestria každý tréning.

Expandery a gumy na cvičenie

Medzi obľúbené pomôcky na cvičenie patria rôzne gumy a expandery. Samozrejme, že skúsenému vzpieračovi vyhovovať nebudú, na toho čaká doma posilňovacia veža, ale na základné precvičenie rôznych svalových partií vám budú stačiť. Obe pomôcky na cvičenie slúžia na tréningy, ktoré vyžadujú zdroj odporu. Niektoré typy expanderov sú dokonca skvelým doplnkom efektívneho silového tréningu. Vyrábajú sa totiž s odporom niekoľkých desiatok kilogramov. Za nízku cenu tak získate pomôcku, ktorá vám umožní zostaviť rozmanitý a funkčný svalový tréning. S gumami a expandermi môžete odcvičiť stovky cvikov a vďaka tomu vaše cvičenie nikdy nepodľahne stereotypom.

Švihadlo

Švihadlo patrí medzi najlacnejšie pomôcky na cvičenie. Možno si na švihadlo spomínate len ako na detskú zábavu. Dnes sa však využíva na rôzne druhy kardio tréningov a intervalových cvičení. Populárne je hlavne medzi dámami, ktoré sa snažia zhodiť zopár kilogramov. Nie ja sa čomu čudovať, keďže za 10 minút skákania spália toľko kalórií ako pri polhodinovom behu. Na rozdiel od behu je skákanie so švihadlom nielen viacej efektívne, ale aj zábavné. Zároveň sa pri skákaní znižuje napätie či stres a zvyšuje energia. Pomocou cvičenia so švihadlom si rovnomerne spevníte telo, zlepší sa váš stabilizačný systém a držanie tela. Toto dynamické, výbušné cvičenie vás len tak ľahko neprestane baviť a zároveň vyformujete postavu závratnou rýchlosťou.

Balančná podložka

Balančná podložka je gumená pologuľa s držadlami, ktorá je základom všestranného tréningu. Využíva sa pri rôznych formách aeróbneho cvičenia a na zlepšenie koordinácie pohybov.  Vnútorné svalstvo sa len veľmi ťažko spevňuje, avšak s balančnou podložkou sa vám podarí formovať všetky svaly v hlbších vrstvách. Pri cvičení s podložkou sa uvoľníte, odstránite napätie v tele a stabilizujete si rovnováhu. Niektoré typy balančných podložiek sa dajú využívať aj ležmo na pretiahnutie rôznych svalových partií, iné slúžia na masáž a na precvičovanie správneho držania tela. Balančné podložky a mnohé iné pomôcky na cvičenie nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. E-shop inSPORTline je zárukou skvelých cien a najširšieho výberu.

 

Maľovanie podľa čísiel ako vianočný darček pre starých rodičov

0

Kupovať darčeky pre svojich najbližších je veľmi ťažkou úlohou. Na jednej strane ich dobre poznáme a vieme, čo majú radi. Na druhej strane ich ľúbime, a preto by sme im radi darovali niečo nevšedné. Všetky darčeky sú darované od srdca, ale len jeden môže vyvolať navždy nádherný pocit v srdci. Sú to darčeky, ktoré vyrobíme vlastnoručne.

Výber darčeka je ťažká misia

Darčeky kupované milovanej osobe by mali byť originálne a jedinečné. Praktické veci sú síce fajn, ale tie si môže kúpiť každý aj sám. Vymyslieť darček iný, nevšedný a zároveň nesmrteľný, je misiou ťažkou, ale nie nemožnou. Dáme vám jeden tip, ktorý je u nás relatívnou novinkou. Ide o maľovanie podľa čísiel. Obrazy maľované podľa čísiel sú skvelým darčekom pre deti, rodičov i starých rodičov. Práve starí rodičia si zaslúžia len to najlepšie. Oni nám predávajú svoje životné skúsenosti a my sa im chceme odvďačiť. Obrazy namaľované podľa čísiel ich celkom iste potešia. Takéto obrazy si môžu vymaľovať sami, spolu s vami alebo im obraz môžete darovať už namaľovaný. Ak budú starí rodičia tvoriť obraz sami, zabavia sa, zrelaxujú a precvičia si svaly prstov či zápästia. Pri maľovaní spolu s vami sa potešia nielen darčeku, ale aj vašej prítomnosti. Ak im obraz darujete už namaľovaný, budú sa na neho s radosťou v srdci stále dívať.

Obraz podľa čísiel je vždy originálom

Na obraze podľa čísiel je skvelé to, že je vždy originálom. Originálom, ktorý vytvoríte vy alebo vaši starí rodičia. Na stránkach internetového obchodu zuty.sk si jediným kliknutím môžete vybrať z rôznych motívov – krajinky, kvety, zvieratá, mestá, diela známych maliarov. Alebo si dajte šablónu na maľovanie vyrobiť podľa fotografie z výročia starých rodičov, z fotografie vnúčat či celej rodiny. Obraz namaľovaný podľa fotografie bude pre starých rodičov spomienkou premenenou do reality. Po výbere šablóny vám domov príde plátno (jeho veľkosť si sami zvolíte), štetce a farby. Je len na vás, či obraz namaľujete sami, bude prácou vašich detí alebo sa na umelcov zahrajú vaši starí rodičia. Nemajte obavy, maľovanie zvládnu určite aj starí rodičia, budú jednoducho vymaľovávať jednotlivé očíslované políčka pridelenými farbami. Obraz vytvorený z rodinnej fotografie sa stane darčekom, ktorý vyvolá pri každom pohľade slzy šťastia a hrejivý pocit v srdci.

 

 

Nechcete pracovať až do staroby? Začnite investovať!

0

Peniaze treba zarábať, bez ohľadu na to aké je vonku počasie, alebo koľko máte rokov. Samozrejme, od práce sú oslobodené deti a ľudia, ktorý už sú na dôchodku. Ak vašim cieľom nie je zarábať peniaze do staroby využite investovanie.

Niekoho práca jednoducho nebaví a hľadá možnosti, ako si zarobiť inak, keďže určite nikto nechce byť bezdomovec, alebo chudobný až do konca života. Na začiatku všetkého je najdôležitejšie práve vzdelanie, vďaka ktorému viete robiť, čo chcete. Ak však vzdelanie nemáte, nemusíte sa obávať. Investovanie sa dá pochopiť aj bez vyššieho vzdelania, len to treba pochopiť.

Prečo začať investovať?

Na začiatok si naštudujte rôzne knihy, alebo informácie z internetu. Tu by ste sa mali naučiť všetko, čo budete ďalej potrebovať. Ak ste práve začali investovať, treba si vybrať bezpečnú možnosť, kde máte istotu, že o peniaze neprídete. Bezpečnou možnosťou je napríklad zlato. Investičné zlato sú buď zlaté tehličky alebo mince. Mincovňa Kremnica takéto zlaté mince kedysi vyrábala a dnes naberajú na hodnote. Zlato nestráca hodnotu do neho vloženú, čo vlastne znamená, že o peniaze neprídete, ale naopak si ich len zarobíte.

Problém je, že zlato na Slovensku neponúka ani NBS a teda sa ťažšie hľadá. Avšak ak viete hľadať na internete, alebo v meste viete nájsť obchody, ktoré takéto zlato ponúkajú bežne a legálne. Na kúpu zlata nepotrebujete ani obrovské množstvo peňazí, keďže menšie investičné zlato si viete kúpiť napríklad za 60 eur. To znamená, že zlato je vcelku dostupné bežným ľuďom a dokáže si ho kúpiť hocikto. Zlato je tiež takmer nezničiteľné a dokáže prežiť napríklad oheň, či povodeň. Ak však nájdete inú bezpečnú možnosť, neváhajte a vyskúšajte aj tú. Nemáte predsa nič stratiť a môžete len zarobiť.

Nečakajte a prejdite na cestičku investora aj vy!

Ktoré pripoistenia k PZP sa naozaj oplatia?c

0

Kvalitné povinné zmluvné poistenie doplnené o pripoistenia dokáže konkurovať havarijnému poisteniu vozidla. Viete však, ktoré pripoistenia sa skutočne oplatia? V tomto článku prinášame výber tých najdôležitejších pripoistení, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Poistenie čelného skla

Pri poškodenom čelnom skle postupuje poisťovňa v zmysle predpisov, čo znamená, že majiteľ poškodeného vozidla musí poisťovni identifikovať vozidlo, ktoré túto škodu spôsobilo. V mnohých prípadoch však táto identifikácia nie je možná. Z tohto dôvodu je dôležité mať uzatvorené poistenie čelného skla, či už ako pripoistenie k PZP alebo ako súčasť havarijného poistenia.

Živelné pohromy

Pripoistenie pre prípad živelnej udalosti je vhodné najmä pre majiteľov vozidiel, ktorí svoje autá parkujú vonku. Výrazne pomôže najmä v prípadoch krupobitia, povodní či zosuvov pôdy. Toto pripoistenie chráni aj v prípade požiaru. Všetky tieto situácie nemožno ovplyvniť ani predpovedať, preto je vhodné rátať s tým, že sa podobná udalosť môže prihodiť kedykoľvek.

Pripoistenie proti výtlkom

Vymáhanie škody spôsobenej výtlkom na ceste je nesmierne zdĺhavá záležitosť ak nemáte pripoistenie, keďže za škodu zodpovedá správca komunikácie. Pripoistenie proti výtlkom zabezpečí pokrytie nákladov pri oprave poškodeného disku, pneumatiky či iných poškodených častí vozidla. Toto pripoistenie je vhodné pre každého majiteľa vozidla.

Povinné zmluvné poistenie aj s výberom pripoistení je možné vyhľadať a porovnať online. Jednoducho stačí zadať EČV či základné údaje do aplikácie Kalkulačka PZP, ktorá následne vygeneruje ponuku najvýhodnejších poistení. Takto je možné si vybrať nie len kvalitné, no aj najlacnejšie PZP dostupné na trhu.

Block title

Block title

Block title