Home Blog

Relax a plávanie? Jednoznačne Swim Spa.

0

 

Vlastný bazén na záhrade je úžasný a najmä v lete si ho užije celá rodina. Ak si chcete príjemné účinky kúpania užívať po celý rok, riešením je vyhrievaná jacuzzi. Že sa vo vírivke nedá plávať a tak to nie je nič pre vás? To ešte asi nepoznáte moderné Swim Spa.

Swim Spa je kompaktný bazén s protiprúdom spolu s vírivkou. Zaberá menej miesta ako veľký záhradný bazén a vďaka prepracovanej tepelnej izolácií je využiteľný celoročne aj v prípade, že je umiestnený vonku. Kvalitná izolácia navyše eliminuje prevádzkové náklady na minimum.

Vďaka nastaviteľnému protiprúdu si v ňom zaplávajú všetky kategórie plavcov. Plávanie pritom nie je jediný šport, ktorý môžete vo Swim Spa vykonávať. Je v ňom dostatok miesta na kondičný tréning, silové cvičenie alebo strečing. Po tréningu si jednoducho zmeníte vodné fitness na relaxačný bublinkový kúpeľ. Ak by vám na terase stála ešte fínska sauna, máte hotové domáce wellness.

Najväčšou výhodou Swim Spa je jeho univerzálnosť. Môže byť umiestnené v interiéri alebo exteriéri, úplne alebo čiastočne zabudované. Všetko závisí od vašich preferencií.

Ak potrebujete veľký prísun elektrickej energie, zadovážte si elektrocentrálu

0

Vlastníte chatu alebo záhradný domček, kde nie je zavedená energia? Možno plánujete oslavu v prírode a potrebujete elektrickú energiu na osvetlenie a ozvučenie priestoru. Alebo ste si zakúpili stroj, ktorý potrebuje záložný zdroj energie. Nech už je vaša požiadavka na zvýšený prísun elektrickej energie akákoľvek, váš problém môže vyriešiť spoľahlivá elektrocentrála.

Definovať ju môžeme ako zariadenie, ktoré nám dodá elektrickú energiu aj na miestach, kde neexistuje žiadna prípojka. Elektrocentrála je v prípade chát na odľahlých miestach alebo pri výpadku prúdu neoceniteľným zariadením. Delí sa podľa druhu paliva na naftový a benzínový agregát (prípadne plyn a olej) a jej súčasťou je aj generátor, ktorý je s motorom prepojený pomocou hriadeľa pre tvorbu elektriny. Ich pohon nemá vplyv na výkon elektrocentrál, pri kúpe si treba skôr všímať spotrebu, ekologickosť prevádzky a samotné prevádzkové náklady.

Šikovní majstri alebo poľnohospodári sú zvyknutí na elektrocentrálu z dôvodu nabíjania niektorých väčších strojov, ako je napríklad miešačka, cirkulárka alebo aj minibager. Tu treba dať pozor pri správnom výbere. Jednofázová elektrocentrála vám pri väčších strojoch postačovať nebude. Môže nabíjať iba jednofázové elektrické spotrebiče ako sú napríklad lampy, vŕtačky, zváračky, počítače apd. Pri väčších strojoch budete potrebovať trojfázovú elektrocentrálu, ktorá je zároveň aj praktickejšia, lebo vie nabiť aj jednofázové spotrebiče.

Využitie elektrocentrál je spojené aj s miestami, kde by výpadok elektrickej energie mohol zapríčiniť stratu alebo poškodenie ľudských životov, ako sú nemocnice, domovy dôchodcov, letiská apd.

Ak si nie ste istí, či elektrocentrála nájde u vás dostatočné využitie, skúste si ju požičať na istý čas od známych, prípadne ju kúpte ako použité stroje zo spoľahlivého bazára. Ušetríte nemalé finančné prostriedky a zároveň rozumne zhodnotíte jej benefity.

Jazdiť v lete na zimných pneumatikách sa neoplatí.

0

To, že sa pneumatiky delia na letné a zimné, nie je len marketingový ťah, ako donútiť majiteľov áut minúť viac peňazí na doplnky. Obe varianty sezónnych pneumatík majú svoje špecifické vlastnosti, prispôsobené podmienkam počasia v jednotlivých ročných obdobiach.

Z hľadiska bezpečnosti by bolo určite horšie jazdiť celoročne na letných pneumatikách. Týka sa to aj áut s pohonom všetkých štyroch kolies ako napríklad Opel Grandland. Používanie zimných pneumatík celoročne môže byť rovnako nebezpečné a ani zďaleka nie také výhodné, ako si mnoho ľudí myslí.

V čom sú zimné pneumatiky iné ako letné?

Zimné pneumatiky sú špeciálne navrhnuté na jazdu v špecifických podmienkach, ktoré sprevádzajú jazdu autom v zime. Tomu je prispôsobená aj výrobná zmes, ktorá je mäkšia a priľnavejšia. Pneumatiky sa musia prispôsobiť nízkym vonkajším teplotám a udržať auto na zamrznutom alebo zasneženom povrchu. Tieto vlastnosti sa úplne menia pri teplotách nad 7°C. Zimné pneumatiky v teplom počasí strácajú priľnavosť a v niektorých situáciách môžu zhoršiť ovládateľnosť vozidla. Najmä dlhá jazda po horúcom asfalte môže vyvinúť na zimnú pneumatiku takú teplotnú záťaž, až vznikne defekt. Platí to aj pre menšie autá ako Opel Corsa alebo Opel Astra pokiaľ podniknete napríklad dlhú jazdu po diaľnici.

Ani dezén zimných pneumatík nie je len tak na ozdobu. Je špeciálne navrhnutý tak, aby udržiaval smer a stabilitu vozidla na klzkých alebo zasnežených povrchoch. Dezén letnej pneumatiky je prispôsobený na jazdu na suchom povrchu a odvádzanie vody pri silnom daždi. Ak vás teda na letných cestách zastihne silná búrka, môžete sa dostať do nepríjemnej situácie, kedy auto nebude reagovať tak, ako očakávate, aj za predpokladu účinnosti jazdných asistentov Opel Crossland. Zimné pneumatiky v lete navyše predlžujú brzdnú dráhu vozidla.

Veľkým paradoxom je životnosť zimných pneumatík, ak sa používajú celoročne. Je to aj jeden z mnohých argumentov vodičov, ktorí si zo zimných pneumatík spravili celoročnú verziu.

Ak sú zimné pneumatiky nové, v lete sa aj vďaka mäkšej zmesi viac opotrebúvajú – dezén sa rýchlejšie zoderie. Čím dlhšie však na pneumatiky pôsobí slnečné žiarenie a vysoké vonkajšie teploty, tým pneumatika viac tvrdne. Po niekoľkých letných sezónach je už natoľko stvrdnutá, že sa opotrebúva len veľmi pomaly a zdanlivo sa predlžuje jej životnosť. Čo sa však v skutočnosti deje? Stvrdnutá zimná pneumatika stráca všetky dôležité vlastnosti, ktoré by mala mať práve vďaka mäkkej zmesi. A tak nemáte ani kvalitné letné, ani zimné prezutie.

K tomu všetkému si ešte môžeme pripočítať zvýšenú spotrebu paliva pri jazde na zimných pneumatikách v lete. Peniaze, ktoré ušetríte na pneumatikách, následne zaplatíte na čerpacích staniciach.

Aký je teda záver? Jazdiť v lete na zimných pneumatikách sa neoplatí ani z finančného hľadiska, ani z hľadiska bezpečnosti seba, svojej posádky a ostatných vodičov. Ak chcete používať jednu sadu pneumatík počas oboch sezón, zaobstarajte si originálne celoročné pneumatiky, ktoré sú na to určené.

 

Chcete chudnúť a zároveň príjemne tráviť čas? Vyskúšajte kolieskové korčule

0

Jar sa pomaly, ale isto blíži a ľudia budú čoraz viac športovať vonku na čerstvom vzduchu. Možností je niekoľko,  no vyberajte tak, aby ste športové prostriedky využívali pravidelne.

Vymeňte bicykel za korčule a spevnite si postavu

Ak patríte medzi ľudí, ktorí chcú nejaké to kilo schudnúť, no nemajú čas tráviť hodiny v posilňovni, existujú pre vás aj iné možnosti. Spojiť ich môžete nielen s oddychom, ale aj strávením prijemných chvíľ s rodinou alebo priateľmi. Stačí si obuť kolieskové korčule a dobrodružstvo sa môže začať. Hoci je jazda na nich náročná a treba začať pomaly, po krátkom čase sa môžu stať vašou pravou rukou aj pri cestovaní do práce alebo do školy. Vďaka pravidelnému korčuľovaniu dokážete nielen schudnúť, ale najmä spevniť partie tela, ktorých premena nie je vôbec jednoduchá. Kým pri bicyklovaní sedíte, pri jazde na korčuliach sa narobíte omnoho viac. Na to, aby ste sa pohli musíte zapojiť  viac svalov, ako si dokážete predstaviť.

Ako si vybrať správne korčule?

Ak si neviete rady s výberom korčulí, odporúčame riadiť sa nasledujúcimi radami, ktoré vám určite pomôžu. V prvom rade si musíte ujasniť, aký typ potrebujete a to podľa toho, na akom teréne budete jazdiť. Poznáme nielen in-line korčule, ale dokonca aj slalomové, fitness alebo dvojradové. Následne na to si musíte zvoliť správnu veľkosť, ktorá vám dokonale sadne na chodidlo. Dôležitá je aj veľkosť a tvrdosť koliesok, pretože práve kolieska sú jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje celkový výkon korčulí. Menšie kolieska sú pomalšie a určené skôr pre kvalitný povrch a sú lepšie ovládateľné. Väčšie sú zas omnoho rýchlejšie a pre niektorých aj nebezpečnejšie.

Aj preto je dôležité vybrať si správne kolieska, na ktorých sa budete cítiť dobre, pohodlne a bezpečne. Okrem spomínaných vlastností treba prihliadať aj na dĺžku rámu, ložiska a materiál. Až po zvážení všetkých dôležitých kritérií sa zamerajte na farbu a cenu, ktoré rozhodnú o tom, aké korčule si nakoniec zakúpite. Ak nemáte čas na návštevu viacerých obchodov, no chcete vidieť čo najširšiu ponuku, odporúčame pozrieť si korčule u internetového športového predajcu inSPORTline. V sekcii kolieskové korčule sú pre zákazníkov pripravené nielen rôzne druhy korčulí, ale aj príslušenstvo potrebné k jazde. Bez neho by ste sa nemali vybrať na žiadnu cestu, pretože tá môže byť nebezpečná.

Vyzbrojte sa preto chráničmi, reflexnými pásikmi a prilbou, ktorá je základným ochranným prvkom. Práve úrazy hlavy patria pri športe k tým najnebezpečnejším, preto si ju dostatočne chráňte. Okrem toho tento predajca ponúka aj bicykle, kolobežky a rôzne iné športové pomôcky a zariadenia.

 

Strihanie vlasov doma? So správnym strojčekom na vlasy žiaden problém!

0

Je to skutočne tak, vďaka moderných technológiám sa perfektný kaderník môže stať razom z každého! Stačí si vybrať dobrý strojček na vlasy. V tomto článku vám poradíme, na čo sa pri výbere zamerať.

Časy, kedy sme kvôli všetkých službám museli chodiť do mesta, sú už dávno preč. Tlačiareň má už každý u seba doma, oblečenie a iné produkty nakúpite cez internet, kvety pošlete kuriérom… A podobná analógia platí aj v prípade strihania vlasov. Predovšetkým, ak hovoríme o mužských účesoch. Ženské vlasy predsa len potrebujú o niečo viac starostlivosti a návšteva kaderníčky dáva v prípade žien skutočný zmysel. No na jednoduchý pánsky účes „na krátko“, ale dokonca aj na zložitejšie účesy, postačí obyčajný strojček na vlasy a drobná asistencia nožníc.

Stále je to však strojček na vlasy, ktorý zohráva hlavnú úlohu. Najlepšie je, že aj skutočne kvalitný strojček na vlasy viete zohnať za dostupné ceny. Ak sa rozhodnete pre pokročilejšie strojčeky na vlasy od popredných svetových výrobcov, tešiť sa môžete aj na mnohé pokročilé funkcie, vďaka ktorým bude strihanie mimoriadne jednoduché a výsledok bude vyzerať profesionálne.

Strojček na vlasy – všestranný pomocník

Pri výbere strojčeka na vlasy sa zamerajte na to, aby disponoval viacerými nástavcami, vďaka ktorým si môžete presne zvoliť požadovanú dĺžku vlasov. Vďaka nástavcom sú strojčeky na vlasy mimoriadne multifunkčné, môžete ich používať na plnohodnotné strihanie vlasov, ale aj drobné zastrihávanie.

Akú značku strojčekov na vlasy sa oplatí voliť? V ponuke e-shopu Notino nájdete všetky najznámejšie značky strojčekov na vlasy, z ktorých si vyberie každý. Z ponuky dávame do pozornosti strojčeky na vlasy Remington, ktoré patria medzi špičku na celosvetovom trhu.

Tak neváhajte a doprajte si originálny strih presne podľa vašich predstáv pomocou súkromného strojčeka na vlasy. A návštevy kaderníčky či barbera budú razom minulosťou!

Zdravá pleť a krásne vlasy s prírodnou kozmetikou

0

Odporučíme vám kvalitné produkty na báze prírodnej kozmetiky, pomocou ktorých môžete vašej pleti aj vlasom dožičiť tú najlepšiu možnú starostlivosť bez neželaných vedľajších účinkov. Vyskúšajte čaro prírody na vlastnej koži!

Vyberte si ten pravý produkt práve pre vás!

V dnešnej dobe sa už kozmetika nemusí spoliehať len na umelo vytvorené látky a naopak dáva prednosť pôsobeniu prírodných zložiek, ktoré sú nielen oveľa účinnejšie, ale zároveň je pri nich riziko vedľajších účinkov v porovnaní s bežnou kozmetikou minimálne. Výborným príkladom je kozmetická séria Tuli Tuli, ktorá vám za výhodné ceny dáva k dispozícii atraktívne produkty slovenskej výroby. Špecialitou tejto značky je predovšetkým telová kozmetika vo forme telových peelingov, tekutých mydiel, olejov na opaľovanie, éterických olejov a prírodných repelentov. Jednotlivé kúsky sú obohatené o výťažky z bazalky, rozmarínu a citrónovej trávy, borovice, jedle sibírskej, limetky či mäty piepornej. Dôkazom, že prírodná kozmetika nezabúda ani na starostlivosť o najmladších členov rodiny je prírodný detský olej po kúpaní Matej Bublinka s obsahom kokosového oleja.

Ak chcete získať vysnívanú farbu vlasov, nemusíte tráviť hodiny v kaderníckych salónoch ani míňať na drahé prostriedky s vysokým obsahom chemických látok. Rastlinná a organická Henna farba na vlasy s dlhotrvajúcim účinkom od výrobcov Indus Valley, HennaPlus a Soaphoria sa dá bez problémov a jednoducho aplikovať aj v pohodlí vášho domova. Dostupné farebné tóny zahŕňajú svetlohnedý, blond, červený, čierny, medený, gaštanový či mahagónový odtieň. Orientovať sa môžete aj podľa vášho typu vlasov, či vás už trápia poškodené vlasy, rozštiepené končeky, vlasy s lupinami, padajúce alebo oslabené vlasy.

Kde si túto prírodnú kozmetiku môžete zakúpiť?

Spomenuté produkty rozhodne nie sú jediné, ktoré vás môžu zaujať v rozsiahlom sortimente internetového predajcu Naureus s viac než päťročnými skúsenosťami a množstvom spokojných a overených zákazníkov. Popri prírodnej kozmetike sa zameriava taktiež na tovar z oblasti zdravej výživy, eko drogérie a zdravotnej obuvi. Klienti eshopu pozitívne hodnotia prehľadnosť webstránky, rýchle dodanie tovaru, 60 – dňovú garanciu vrátenia peňazí, komunikáciu so zákazníckou poradňou či možnosť dopravy zadarmo.

Chemické látky (nielen) pre účely farmaceutickej chémie

0

Kam sa môžu profesionáli z oblasti farmácie, ako aj iných sektorov obrátiť, pokiaľ potrebujú pre svoju prácu, výskum či špeciálnu výrobu rôzne chemikálie? Odpoveď, ako aj množstvo užitočných informácií sa dozviete z nasledujúcich riadkov.

Čo by ste si pri kúpe mali všímať

V ideálnom prípade je vhodné spoľahnúť sa na predajcu chemických látok, ktorého ponuka sa vyznačuje širokým sortimentom a na jednom mieste tak natrafíte na rozličné čisté a špeciálne chemikálie, ktoré práve potrebujete. Najpraktickejším riešením sa tak stáva predaj chemikálií realizovaný cez špecializované webové stránky, kde si môžete zvoliť nielen konkrétnu chemickú látku podľa vašich aktuálnych požiadaviek, ale aj jej množstvo. Všeobecne platí, že pokiaľ vám postačí menší objem danej chemikálie, môžete si ju jednoducho objednať cez internetový obchod, zatiaľčo v prípade potreby väčšieho objemu je vhodné najprv kontaktovať zákaznícky servis eshopu, aby ste sa uistili, že zvolené chemické látky vám budú dodané v požadovanom množstve aj kvalite.

Vyberte si z rozsiahlej ponuky to, čo potrebujete

Rozličné chemické látky sú priam nevyhnutnosťou v rámci rôznych sektorov výroby a výskumu. Významnú úlohu hrajú napríklad pre farmáciu a inak tomu nie je ani v prípade jej jednotlivých odborov. Farmaceutická chémia sa napríklad zaoberá podrobnou analýzou chemických prípravkov, skúmaním chemickej štruktúry dostupných liečiv či výskumom nových zložiek, ktoré majú potenciál v budúcnosti fungovať ako lieky. Špecialisti z tohto odboru tak vedia, že zárukou kvality chemikálií je fakt, že pochádzajú z laboratórií skúsených spoločností typu Panreac Applichem, Glentham Life Sciences, Molekula či J&K Scientific.

Dlhoročným distribútorom sortimentu spomenutých laboratórií na území Slovenskej a Českej republiky je internetový obchod Alchimica, v ktorého ponuke objavíte popri farmaceutických látkach taktiež čisté chemikálie, prísady pre potreby potravinárskeho priemyslu či doplnky stravy. Celkovo máte na výber viac než 60 tisíc chemických látok, ktoré sa dajú v databáze vyhľadávať buď na základe ich anglického pomenovania prípadne po zadaní čísla CAS. Zaujať vás môže v neposlednom rade taktiež fakt, že pokiaľ vaša objednávka prekročí hodnotu 79 eur, získate jej bezplatné doručenie.

Ktoré snehové reťaze sú pre mňa tie pravé?

0

Správny výber

Dnes môžeme na trhu vidieť množstvo typov snehových reťazí, ktoré sa samozrejme líšia v mnohých smeroch a takisto aj v cene. Najrozšírenejším typom sú základné kovové reťaze, ktoré sú vhodné skôr na kratšie vzdialenosti. V porovnaní s ostatnými sú ale viac hlučnejšie. Avšak pre niekoho, kto potrebuje reťaze len na jednu zimu, sú ako stvorené a takisto aj cenovo veľmi dostupné. Naopak zas niekomu, kto cestuje do hôr každý rok, sa určite oplatí investovať do kvalitnejších a odolnejších reťazí.

Výber snehových reťazí je pre bezpečnú cestu naozaj veľmi dôležitý. V tejto dobe však aj veľmi obšírny, takže je len na vás, či si vyberiete reťaze z ocele na časté používanie v rôznych náročných terénoch alebo reťaze z textilu pre nesústavné používanie. Môžete si byť istí, že snehové reťaze z overených a kvalitných obchodov ponúkajú solídnu výbavu pre vaše vozidlá. A to nielen pre malé a ľahké, ale aj pre úžitkové autá, autobusy, a taktiež reťaze na dodávky a kamióny.

Obrovský výber možností snehových reťazí je určený pre osobné autá a vozidlá SUV a Off Road. Na výber sú aj rôzne modely, ktoré majú automatické dopínanie reťazí. Tie vám môžu zaručiť bezpečnú jazdu bez prerušovania a to v zimných podmienkach. Alebo reťaze pre vozidlá s minimálnym podbehovým priestorom.

Reťaze pre SUV 4×4

Snehové reťaze na SUV 4×4 sú v porovnaní s ostatnými pevnejšie od konštrukcie po posledný spoj, teda sú vyrábané pre náročnejší terén, aby zvládli viac ako len obyčajné cesty. Tieto reťaze vás vezmú kamkoľvek bez žiadnych problémov a navyše aj s overenou bezpečnosťou. Vo výbave ponúkajú skvelé uchopenie a nadštandardný záber. Istota a záruka vášho dorazenia do cieľa sa skrýva práve v pevnom materiáli, hi-tech konceptoch a vo vynikajúcom prevedení.

Snehové reťaze stačí obuť a užívať si jazdu bez rôznych terénnych ťažkostí, či už v blate, štrku, piesku, či na snehom pokrytej vozovke. Vy budete v bezpečí a vaše reťaze sa postarajú o to, aby ste sa bez problémov dostali do cieľa.

 

 

 

Preventívna prehliadka u zubára je základ dobrej stomatologickej starostlivosti

0

Zlepšite svoju starostlivosť o zuby. Základom je kvalitná vstupná prehliadka, po ktorej nasledujú pravidelné preventívne prehliadky.

Len pravidelná preventívna prehliadka u zubára vám zaistí, že svoj chrup udržíte v perfektnom stave a nezanedbáte žiadny problém. Dospelí by mali zubára kvôli prevencii navštíviť raz do roka, deti dokonca dvakrát. Kvalitnou zubnou ordináciou je košický Happy Dent – StomatologiaAupark.sk. Zubná klinika ponúka kompletnú starostlivosť, od preventívnych prehliadok, až po najzložitejšie stomatologické úkony.

Príďte si pre individuálny liečebný plán

Vďaka vstupnej preventívnej prehliadke získate kvalitné a podrobné informácie o stave vašich zubov, zdraví ďasien, aj o vašej dentálnej hygiene. Na základe tejto komplexnej prehliadky stanoví lekár vašu osobnú diagnózu a dohodnete si vhodný liečebný plán, ktorý bude vychádzať z vašich problémov, ale súčasne bude zohľadňovať vaše časové aj finančné možnosti.

Liečebný plán v sebe zahrnie liečenie zubných kazov, profesionálnu dentálnu hygienu, v prípade potreby plán extrakcií (osmičiek), ošetrenie zubnej pigmentácie a ďalšie potrebné úkony. V ordinácii si máte možnosť tiež naplánovať všetky estetické zákroky, ale aj nové mostíky, protézy, metalokeramické aj celokeramické korunky, či implantáty.

Moderná klinika s moderným vybavením

Happy Dent je pripravený na problémy našich zubov po odbornej a personálnej stránke, ale aj čo sa týka prístrojového vybavenia a profesionálnych stomatologických nástrojov. Priamo na klinike vám napríklad zhotovia röntgenové snímky, vrátane najmodernejšieho a šetrného panoramatického snímku.

Neodkladajte zlepšenie stavu svojho chrupu

Čím skôr začnete svoje stomatologické problémy riešiť, tým budú menej nákladné aj menej nepríjemné pokiaľ ide o ošetrenie. Prevencia je základný krok k tomu, aby sa žiadny problém vo vašej ústnej dutine nezmenil na neriešiteľný. Záchovná stomatológia dnes dokáže náš chrup udržať v perfektnej kondícii dlhšie než tomu bolo pred pár rokmi. Záleží však na našom prístupe, aj na dobrej voľbe stomatologickej starostlivosti.

Servis tlačiarní – oplatí sa využiť?

0

Atramentové tlačiarne, laserové (tonerové) tlačiarne, ihličkové tlačiarne a iné typy môžu vyžadovať občasné a predovšetkým nečakané opravy, ktoré môžu prekvapiť nejedného z nás. Niektorí odborníci vykonávajú opravy v domácnostiach alebo priamo u klientov, prípadne zariadenie odvezú na miesto, kde môže byť vykonaná hĺbková analýza a následne odstránenie chyby. Bežné problémy s tlačiarňou zahŕňajú opakované zasekávanie papiera, tlač prázdnych strán, problémy so sieťovým pripojením, problémy s pásom tlačiarne a ďalšie poruchy. Náklady na opravu tlačiarne ovplyvňujú niektoré faktory.

Výška opravy závisí od typu tlačiarne

Typ tlačiarne, ktorá potrebuje opravu, ovplyvňuje celkové náklady na služby. Niektoré atramentové a laserové tlačiarne vyššej kategórie určené na komerčné použitie majú pokročilé technológie, ktoré vyžadujú viac odborných znalostí a školení ako štandardné tlačiarne pre domáce použitie. Samozrejme, nedá sa určiť, aká je presná výška opravy tlačiarne, avšak vopred sa môžete informovať o približnej sume. Výhodou je, že môžete využiť profesionálny servis, prípadne autorizovaný záručný a pozáručný servis kancelárskej a výpočtovej techniky, na čo netreba v žiadnom prípade zabudnúť! Niektorí odborníci na opravu tlačiarní poskytujú celkovú zľavu na opravy a údržbu a zároveň zabezpečujú nainštalovanie operačného systému či rôznych aplikácií.

Servisný technik – čo by mal vedieť?

Ak ste sa aj vy rozhodli využiť servis tlačiarní, zrejme sa pýtate, čo by mal servisný technik vedieť, prípadne aké by mal mať vzdelanie. V prvom rade sú dôležité praktické a teoretické schopnosti každého z odborníkov, ale tiež počet rokov, počas ktorých sa venoval opravám výpočtovej techniky. Malo by ísť o študovaných elektrotechnikov s maturitou a držiteľov osvedčenia o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike podľa príslušnej vyhlášky.

 

 

Block title

Block title

Block title