Home Blog

Doplnky na chalupu a DIY nápady

0
Doplnky na chalupu a DIY nápady

Doplnky dotvárajú celkový dizajn každej domácnosti a rovnako aj chalupy. Dokážu priam kúzelným spôsobom dotvoriť každý štýl bývania. Preto nezabúdajte okrem zainvestovania do prerábky, odložiť si aj pár drobných na doplnky.

Doplnky vás nemusia zruinovať. Siahnuť môžete po originálnych hrnčekoch, ktoré budú za svoju potlač vďačiť práve univerzálnemu termolisu. Takéto hrnčeky pôsobia hravým a originálnym dojmom.

Organické materiály sú tými najlepšími pre výrobu tých najkrajších doplnkov. Hodia sa naozaj ku každému štýlu bývania a výnimkou nie je ani dychberúci vidiecky štýl bývania. Organické materiály akými sú: drevo, levanduľa, šišky a mnoho ďalších sú naozaj skvelo kombinovateľnými druhmi organických látok.

Dnes vám predstavíme pár jednoduchých typov ako na výrobu tých najkrajších doplnkov z prírodných materiálov alebo aj z iných ľahko dostupných materiálov

Prútený veniec v tvare srdca

Hoci je už dávno po sviatku zaľúbených, tak to neznamená, že sa musíte na dobro rozlúčiť s doplnkami v tvare srdca. Práve naopak! Dekorácie v takomto tvare sú naozaj skvelou dekoráciou, ktorá rozhodne nebude pôsobiť fádne.

Návod na výrobu takéhoto venčeka je naozaj jednouchý. Prútený veniec v tvare srdca zaručene zoženiete do ceny dvoch eur. Následne ho už len stačí ozdobiť papierovými srdiečkami rôznych veľkostí, čerstvými či sušenými kvetmi, chumáčikmi z vlny. Fantázií sa medze nekladú,  a preto verím, že každý z vás si ozdobí prútený veniec presne tak, ako sa páči práve jemu. Všetky tieto dekorácie môžete skrátka pripevniť taviacou pištoľou.

Jarná dekorácia- kuriatka v košíčku

Jar je už jednoznačne tu, preto sme si pre vás pripravili aj dekoráciu, ktorá odráža práve jarnú náladu. A tým sú konkrétne kuriatka v košíku.

Čo budete potrebovať: pletenú rukavicu (ideálne žltú), duté/ umelé vlákno, vatu (skrátka materiál, ktorým danú rukavicu budete môcť vyplniť), nožnice, stužku, ihlu a niť, koliesko filcu, kúsky oranžového filcu na zobáčiky, 10 čiernych korálikov na oči

Ako na to:

  1. Rukavicu vyplňte vatou/ umelým vláknom (vypĺňajte najmä prsty a palce)
  2. Za pomoci stužky zviažte prsty približne tri cm pod špičkou (týmto spôsobom vytvoríte hlavičku)
  3. Kuriatka zošite a rukavicu prevráťte tak, aby všetky kuriatka boli spevňované lemom rukavice (rovnako, ho môžete opäť prichytiť ihlou a niťou)
  4. Na spodok rukavice prišite koliesko z filcu (slúži ako stojan a zároveň zakryje neestetické časti)
  5. Na tváričku prešite oči a dva malé trojuholníky z oranžového filcu, ktoré budú predstavovať zobáčiky
  6. Takto zhotovenú dekoráciu umiestnite do košíčka alebo kvetináča

Toto je len pár nápadov na to, akým spôsobom si môžete spríjemniť vaše bývanie. Samozrejme, že skvelým nápadom je aj typická dekorácia v podobe tradične maľovaných vajíčok. Organické materiály sú skvelými najmä aj z toho hľadiska, že sú finančne nenáročne. Je možné ich zladiť k hocijakému ročnému obdobiu. Za ich veľké plus považujem aj fakt, že ich nemusíte skladovať, ale po ich doslúžení ich môžete krátka vyhodiť.

Pohodlný spánok aj pre alergikov

0
Pohodlný spánok aj pre alergikov

Trpíte alergiami, kýchate, smrkáte a bolí vás hlava celý deň? Vyhnite sa týmto nepríjemným prejavom alergií aspoň počas spánku. Nespoliehajte sa na lieky, ktoré zaťažujú váš organizmus. Proti alergiám sa dá bojovať aj iným, zdravším spôsobom. Jedným z nich je výber lôžkovín a matracov, ktoré vám prinavrátia zdravý spánok a zabránia alergickým prejavom.

Antialergické lôžkoviny

Vankúše a paplóny pre alergikov by mali spĺňať najprísnejšie zdravotné kritéria. Najčastejším alergénom vyskytujúcim sa v lôžkovinách sú roztoče. Tieto mikroskopické pavúkovce voľným okom nevidíte, ale vaše telo na ne reaguje negatívnym spôsobom. Najviac problémov robia alergikom ich výlučky, ktoré lietajú spolu s prachom v ovzduší. Roztočom sa darí v teplom a vlhkom prostredí plnom potravy. Potravou sú pre nich odlúpnuté čiastočky vašej kože. Prítomnosť roztočov vyvoláva až 30 % všetkých alergií, ktoré sa prejavujú nielen smrkaním, ale aj zápalmi v očiach a ekzémami. Antialergické vankúše a paplóny zabránia, aby sa v nich roztoče udomácnili alebo množili. Antialergické lôžkoviny sa najčastejšie vyrábajú z dutého vlákna, nanovlákien a rôznych iných syntetických materiálov. Syntetika je známa tým, že sa môže prať v práčke pri vyšších teplotách, ktoré roztoče nemajú v láske. Lôžkoviny pre alergikov nie sú drahé a sú dostupné v kamenných obchodoch i na internete. Nezabudnite však, že bez špeciálnej posteľnej bielizne nemajú význam. Preto si k nim dokúpte antibakteriálne obliečky zabraňujúce tvorbe plesní a usádzaniu roztočov.

Matrace pre alergikov

Kvalitný spánok pre alergikov nezabezpečia len lôžkoviny, ale aj matrace. Matrace sú dokonca oveľa častejšie domovom roztočov ako paplóny alebo vankúše. Antialergické matrace by mali odolávať vlhkosti, plesniam a odpudzovať všetky baktérie. Najlepšou voľbou sú matrace vyrábané z peny. Ide napríklad o matrac z lenivej peny, ktorý okrem antialergických vlastností poteší taktiež vaše kĺby a chrbticu. Ide o matrac plne sa prispôsobujúci krivkám vášho tela a zabraňujúci usádzaniu akýchkoľvek alergénov. Matrac z lenivej peny spĺňa najvyššie hygienické normy a je veľmi vzdušný. Okrem penových matracov sú dobrou voľbou aj matrace latexové. Latex je materiálom, ktorý dokonale odvádza vlhkosť a neumožňuje prežitie plesniam a baktériám. Antialergické vlastnosti matracov maximálne zvýšia špeciálne poťahy. Chrániče a poťahy na matrace priam odpudzujú všetky nežiaduce mikroorganizmy. Vyrábajú sa napríklad z Aloe Vera alebo Lyocellu. Nezabúdajte matrace pravidelne čistiť, raz za rok ich nechať prevetrať na slnku a poťahy prať raz do týždňa v práčke pri vysokej teplote.

 

Ako zvoliť ideálnu interiérovú farbu?

0
Ako zvoliť ideálnu interiérovú farbu?

Ak nie ste profesionálny maliar, zrejme radi využijete všetky dobré rady, ktoré vám môžu uľahčiť výber ideálnej interiérovej farby u vás doma. Preto vznikol tento článok, aby vám mohol pomôcť čo najlepšie ako sa dá.

Oteruvzdorné vs umývateľné farby

Keď maľujete spálňu alebo obývačku, vystačíte si s bežnými oteruvzdornými farbami. Tie odolajú suchému oteru, kedy pri suchom kontakte nepustia takmer nijaký pigment. Naopak, umývateľná farba je vhodnejšia pre miesta ako kuchyňa, kúpeľňa, detská izba, verejná budova, chodba alebo jedáleň. Skrátka všade, kde je vhodné stenu raz za čas umyť.

Umývateľné farby sú totiž interiérové farby vyššej kvality so zároveň vyššou cenou. Neoplatí sa ňou plytvať v izbách, kde sa steny s najväčšou šancou zašpinia steny. Dostupné je veľké množstvo typov umývateľných farieb na steny. Ak sa objaví nemastná škvrna na stene, ktorá je namaľovaná základným umývateľným náterom, dá sa jednoducho zotrieť navlhčenou handrou.

Najkvalitnejšie umývateľné farby sú odolné aj voči najnáročnejším mastným škvrnám, pričom sa dajú zotrieť jemným pohybom s vlhkou handričkou, ktorá sa namočí vo vode so saponátom. Množstvo umývateľnosti farby je dané vzhľadom náteru, čím je vyššie, tým má farba polosklejší alebo polomatnejší vzhľad.

Čo treba zvážiť pri kúpe farby

Ešte než sa rozhodnete prezerať farbu na e-shope, alebo ísť osobne, vypočítajte si najprv koľko m2 majú vaše izby, ktoré budete natierať farbou. Taktiež zistite, ako je na tom podklad steny a určte, či chcete oteruvzdornú alebo umývateľnú farbu.

Pri zvolení farby venujte pozornosť informácii o výdatnosti na m2. Všímajte si však ako je táto informácia uvedená, nakoľko niektoré spoločnosti ju uvádzajú v litroch, iné zas v kilogramoch. Ak sa výdatnosť farby uvádza v litroch, počítajte s vyššou výdatnosťou ako pri kilogramoch. S jedným kilogramom farby totiž natriete menšiu plochu ako s jedným litrom (1,24 kilogram je približne 1 liter).

Ak maľujete povrch na novostavbe, ktorý bol len omietnutý, je potrebné najprv spraviť penetračný náter a 2 vrstvy interiérovej farby na steny, pričom ak máte sadrokartónový podklad, sú potrebné 3 až 4 vrstvy. Ak by ste chceli pozmeniť odtieň steny v novostavbe, ktorá je natretá základnou bielou farbou, stačia vám na to 2 vrstvy novej interiérovej farby.

 

Neuveriteľné! Toto všetko získate pravidelným športovaním

0
Neuveriteľné! Toto všetko získate pravidelným športovaním

Športovanie nie je len o spaľovaní kalórií alebo budovaní svalovej hmoty. Tieto dva prínosy cvičenia sú síce viditeľné na prvý pohľad, ale oveľa dôležitejšie je to, čo sa deje vo vnútri vášho tela. Cvičiť by ste mali nielen kvôli peknej postave, ale predovšetkým kvôli vášmu zdraviu.

Kondícia a čistá myseľ

Pri cvičení sa v tele vyplavujú endorfíny, ktoré môžeme porovnať s drogou šťastia. Len máloktorý športovec trpí depresiami či nadmerným stresom. Pocit šťastia po tréningu je jeden z dôvodov, prečo by ste mali cvičiť. Stačí zopár minút, nakladacia činka, cvičebný plán zostavený trénerom a na záver cvičenia máte pocit, že by ste zdolali aj nemožné. Pri trénovaní sa vám navyše okysličujú pľúca a mozog. Lepšie sa vám dýcha a zároveň si prečistíte myseľ. Preto je vhodné cvičiť pred psychickou aktivitou. Sami uvidíte, ako vám mozog bude pracovať na plné obrátky. Cvičiť by mali aj tí z vás, ktorí majú spomalený metabolizmus. Pravidelné športovanie ho prebudí a vy budete rýchlejšie spaľovať energiu, tým pádom aj kalórie. Ľudia, ktorí sa venujú akémukoľvek športu majú lepšiu kondíciu, držanie tela a taktiež koordináciu. Dôležitý je ešte jeden bonus – sociálne kontakty. Ak sa vám zdá, že máte málo priateľov, stačí zájsť do posilňovne, chytiť do ruky jednoručky a iste si nájdete partnera na debatu. Spoločný koníček spojil už mnoho ľudí.

Dokonale pracujúce telo

Teraz si poďme prebrať podrobnejšie, ktorým ochoreniam pomocou cvičenia predídete.

Kĺby, kosti, svaly

Ak pri trénovaní prevádzate všetky cviky správne, zlepšujete pohyblivosť kĺbov. Pri joggingu, rýchlej chôdzi alebo trénovaní na eliptickom trenažéri sa urýchľuje proces tvorby kostných buniek. Kosti sú pevnejšie a v starobe vás nebude trápiť osteoporóza. Navyše sa pri posilňovaní a silovom tréningu zvyšuje objem svalovej hmoty. Svaly chránia celú kostru a robia telo odolnejšie voči záťaži.

Mozog a srdce

Spomínali sme mozog. Okrem toho, že vám po cvičení funguje na 100 %, trénovaním predídete riziku mozgovej príhody až o polovicu. Motorom celého tela je srdce. Iste každý z vás vie, že cvičením enormne znížite riziko kardiovaskulárnych ochorení. Pri intenzívnom trénovaní dokáže srdce biť dvakrát rýchlejšie ako v pokojnom stave. Vďaka tomu sa posilňuje srdcový sval, ktorý je odolnejší a pevnejší. Nebude vám hroziť infarkt, vysoký cholesterol a ani vysoký krvný tlak.

Črevá a pokožka

S podporou metabolizmu pri cvičení ide ruka v ruke lepšie trávenie. Nejeden vedecký výskum dokázal, že pri športovaní sa znižuje riziko rakoviny hrubého čreva vďaka vyššej produkcii bielkovín. Potešujúcou správou hlavne pre dámy je to, že pri cvičení sa prekrvuje pokožka, vyplavujú sa z nej toxíny a týmto spôsobom získava väčšiu pružnosť a odolnosť voči tvorbe vyrážok. Pleť pôsobí po cvičení sviežejšie a mladšie. Ešte stále sa vám nechce cvičiť? Možno vám pomôže kliknutie na stránky e-shopu inSPORTline. Pri pohľade na veľký výber pomôcok na cvičenie, strojov a športového oblečenia ihneď získate chuť na poriadny tréning.

 

 

 

Je štvorkolka pre vás? Najprv si zodpovedajte tieto otázky

0
Je štvorkolka pre vás? Najprv si zodpovedajte tieto otázky

Keď nás zaujíma nová aktivita, na začiatok máme viacero nezodpovedaných. Off road jazda na štvorkolke tiež nie je výnimkou. Každý by si mal zadať domácu úlohu a zistiť si čo najviac o danom vozidle, aby kúpa splnila jeho požiadavky a očakávania.

Pred návštevou dealera alebo súkromného predajcu je potrebné mať spísané otázky, aby ste získali celkovú predstavu o žiadanom vozidle. V opačnom prípade vás prevezme eufória a emócie v danom momente. Zlý výber môže neskôr spôsobiť sklamanie a vyhodené peniaze.

Aký rozpočet venujem tejto záľube?

Každý máme inú ekonomickú situáciu, ktorá sa odlišuje a nemali by ste ísť nad limity svojich možností. Okrem kúpnej ceny vozidla musíte brať do úvahy poistku, palivo a servis. Zadlženie je slovenským športom, v ktorom víťazí len veriteľ, preto by ste mali mať jasne určené koľko si viete dovoliť minúť za danú štvorkolku.

Budete jazdiť sám alebo so spolujazdcom?

Táto otázka vás povedie k tomu, či zvolíte kategóriu vozidiel dostupných na danom trhu. Štvorkolky sú rozdelené do 2 kategórii: jednomiestne a dvojmiestne. Treba brať do úvahy, že nie všetci výrobcovia ponúkajú dvojmiestne vozidlá, ktoré sa objavili na trhu v roku 2002.

Jednomiestna štvorkolka je určená pre entuziastov, ktorý chcú jazdiť sami. Dajú sa však taktiež upraviť tak, aby na nej mohli sedieť dvaja ľudia. V teréne do kopca však budú chvíle, keď bude treba, aby druhý pasažier zosadol kvôli bezpečnosti.

Dvojmiestne štvorkolky sú priamo navrhnuté tak, aby bezpečne prepravili pasažiera. Okrem výbavy potrebnej pre bezpečie ďalšieho pasažiera majú tieto štvorkolky dlhší podvozok, kedy umiestnia pasažiera na prednú nápravu, aby sa zabránilo prípadnému prevráteniu.

Aké bude hlavné využitie štvorkolky?

Štvorkolky sa dajú rozdeliť do viacerých skupín na základe ich využitia. Niektoré sú športovejšie, kedy ponúkajú rýchlu a adrenalínovú jazdu v teréne s vysokým výkonom. Iné zas majú konzervatívnejší výkon, no sú spoľahlivejšie a ponúkajú komfortnejšiu jazdu.

Športové štvorkolky majú zvyčajne väčší motor a turbo, ktoré ponúka vyšší výkon z každého kubického centimetra. Sú navrhnuté pre jeden hlavný účel – zábavu.

Naopak, úžitkové štvorkolky can am sú vytvorené tak, aby ponúkali priestor pre aktivity v prírode, ako napr. poľovníctvo alebo rybolov. Výrobcovia venovali veľké množstvo energie na vytvorenie vozidiel so špeciálnymi funkciami, ktoré uľahčia prácu každému. Napr. majú vpredu a vzadu batožinový priestor pre prepravu vybavenia alebo batožiny.

 

Najlepšie alternatívy pre vašu záhradu – stany, pavilóny a altánky!

0
Záhradný altánok

Prinášame vám tipy, ako jednoducho priniesť do vašej záhrady niečo nové a praktické. Záhradné pavilóny, altánky či záhradné stany sú dnes inovatívnym riešením, ktoré spája estetickú aj funkčnú stránku.

Čas strávený na záhrade by mal byť spojený s oddychom, relaxom a zábavou. Nie vždy tu však sú len slnečné a teplé dni. Prinášame vám tipy, ako si užiť relax na záhrade aj za nepriaznivých podmienok počasia. Aké riešenia môžete využiť práve vy?

Záhradný stan

V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí nemajú dostatok priestoru na záhrade, nezúfajte. Záhradný stan je ideálna voľba pre každého. Grilovačku, narodeninovú oslavu či párty si môžete užiť za každého počasia. Po akcii záhradný stan jednoducho zbalíte a odložíte. Postavenie tohto typu stanu zvládne skutočne každý. Ide o jednoduchú hliníkovú konštrukciu, ktorú stačí pevne ukotviť do zeme a neprekvapí vás ani silný vietor. Záhradný stan obsahuje nepremokavú strešnú plachtu a je možnosť upevniť aj bočné plachty.

Záhradný pavilón

Ďalšou skvelou alternatívu pre vašu záhradu je záhradný pavilón. Môžete si ho postaviť kedykoľvek to potrebujete, dokonca, aj v prípade nepriaznivých podmienok. Poskytuje vám príjemný tieň pri bazéne a v prípade dažďa ochránia vaše záhradné sadenie pred dažďom. Záhradný pavilón môžete presúvať z miesta na miesto a zložiť ho kedykoľvek to potrebujete. Na výber máte dve konštrukcie, a to hliníkovú, ktorá je estetickejšia a oceľovú konštrukciu. Súčasťou balenia sú aj bočné plachty, ktoré pripevníte pomocou suchých zipsov. Záhradný pavilón stačí pevne ukotviť a o relax máte postarané.

Záhradný altánok

V prípade, že preferujete stále a pevné konštrukcie, záhradný altánok je pre vás ideálna voľba. Slúži na pohodové posedenie na záhrade, a to za akéhokoľvek počasia. Základným materiálom je oceľ alebo hliník. Konštrukcie sa však menia vzhľadom k prierezom nosných nôh, ktoré môžu byť štvorcové alebo vysokonosné šesť – uholníkové.

Po akom rebríku sa najbezpečnejšie vyšplhať?

0
rebrík

Rebrík sa nestratí v žiadnej domácnosti. Vôbec pritom nemusíte vykonávať náročné výškové práce alebo mať zvláštne hobby. Už len pri bežnom vešaní závesov alebo čistení okien na tie najvyššie miesta nedočiahne ani priemerne vysoký človek. Nedokončená, neúplne odvedená práca nemá význam – vezmite rebrík a zaraz pôjde všetko ako od ruky!

Aj jednoduché práce si vyžadujú spoľahlivú oporu na rebríku

Vybrať si rebrík do domácnosti podľa typu, variability jednotlivých častí a použitých materiálov vieme až na základe konkrétneho účelu využitia. Do menších bytových priestorov vám postačí jednoduchý, jednostranný rebrík na pretriedenie vecí z horných poličiek alebo vymaľovanie stien. Nie je rebrík základnou výbavou pre vašu profesiu ale doma a na záhrade potrebujete častejšie renovovať vo výškach? Pokojne si prezrite ponuku troj a viacdielnych výsuvných rebríkov.

Rebrík, po ktorom sa vám pôjde ako po vlastných?

Obávate sa ich robustnosti a náročného skladovania? Faktom je, že rebrík certifikovaný vo viacerých skúšobniach sveta vás musí už na prvom schodíku prekvapiť stabilitou, bezpečnosťou aj pomocou protišmykovej úpravy, jednoduchým, multifunkčným využitím. Ani viacdielne modely vás nemajú brzdiť pri práci zdĺhavým vysúvaním, skúšaním vhodnej opory o stenu a neustálym korigovaním výšky.

Pozor, dnes už ani rebrík s viacerými odnímateľnými časťami nemusí byť náročný na nastavenie a následné zloženie. Skvelým príkladom pre domácnosť, hobby a profesionálov je hliníkový rebrík, ľahký, veľmi praktický a univerzálny. Viaceré hliníkové modely nemajú ani švy, vďaka čomu sa zlepšuje ich odolnosť. Skôr ako na hmotnosť a stupeň záťaže sa zameriavame na hrúbku a úpravu jednotlivých častí. Za „silnejší“ hliníkový rebrík môžeme považovať model pri hrúbke materiálu od 1,4 mm.

Hliníkový rebrík neraz podporuje zvýšeným leskom zváraných profilov falošnú predstavu o vyššej odolnosti. Nosnosť hliníkového rebríka, ktorý dokážeme využiť ako jedno, dvoj a trojdielny sa bežne pohybuje od 10,5 kg. Pre vašu bezpečnú prácu mu nesmú chýbať oceľové kĺby, stabilizátor v spodnej časti a zaisťovacie popruhy.

Pozor, viacerí domáci majstri nenechajú ani klasický hliníkový rebrík rebríkom. Skúšajú vybaviť ho pracovnou plošinou alebo premiestňovať autom, aj keď nedisponujú potrebnou doplnkovou výbavou. Ani pri práci na rebríku nehazardujeme – stačí jeden zlý ťah, krok a letíme.

 

Rodinná lyžovačka? Bez strešného boxu to radšej neskúšajte

0

Zažili ste rodinnú dovolenku, kedy ste sa nedokázali zmestiť so všetkým do auta. Je to realita väčšiny z nás a preto je dobré mať k dispozícii prídavný kufor. O čo vlastne ide a aké sú jeho výhody?

Jazda s obmedzeniami

Hoci je box veľkou výhodou a ich majitelia si ich nevedia vynachváliť, majú aj menšie nevýhody. Jednou z nich, je vplyv na spotrebu, čo sa pri dlhých cestách odrazí aj na peňaženke. Treba preto počítať s vyššími nákladmi na dopravu, čo ale nemusí byť také hrozné, ako sa zdá. Všetko totiž závisí aj od toho, akou rýchlosťou vozidlo pôjde alebo ako bude box naplnený z pohľadu hmotnosti.

Spomenúť treba aj jazdné vlastnosti, ktoré vodiči spozorujú najmä pri prejazde zákrutami alebo po diaľnici. Strešné boxy sú obmedzením aj z pohľadu rýchlosti, pretože v každom prípade platia povolené limity. Tie uvádzajú výrobcovia boxov a preto sa nimi treba riadiť. Pri jazde na dovolenku, sa ale netreba zbytočne ponáhľať a je dobré prispôsobiť sa podmienkam na ceste.

To, čo do boxu umiestnite je len na vás, no je dobré dodržať pár zásad. Ťažšie veci odporúčame naložiť do kufra a tie ľahšie do boxu. Strecha auta tak nebude príliš zaťažená a aj jazdiť sa vám bude lepšie. Hmotu v ňom je dobré rozložiť rovnomerne a určite vždy veci upevnite. Zabráni sa tak premiestňovaniu vecí počas jazdy, ktoré by sa hlavne v zákrutách kĺzali zo strany na stranu.

Box ale nie je všetko, čo potrebujete

Výber samotného boxu nie je veda, no treba mu venovať istý čas. Dôvodom je veľké množstvo výrobkov na trhu, v ktorých sa človek musí zorientovať. Najpredávanejšou značkou sú strešné boxy Thule, ktoré výrobcovia ponúkajú v rôznych parametroch. Na svoje si tak prídu nielen milovníci lyžovania, vyžadujúci dlhé boxy, ale aj letní cestovatelia.

Čo sa týka ceny, aj tu si vie každý vybrať podľa svojich možností. Kvalitné výrobky sa dajú kúpiť v rozmedzí 130 eur až do 2 000 eur. Nejde ale o jediný výdavok, ktorý vás čaká. Okrem boxu, je nevyhnutné zaobstarať aj priečny strešný nosič, ktorý sa dá využiť aj na nosiče na lyže. Bez neho sa nedá truhla na strechu namontovať a preto je dobré ich kupovať spolu.

Porozmýšľať treba aj nad frekvenciou využívania boxu. Ak ho budete používať pravidelne, asi ho nebudete chcieť montovať hodinu. Vtedy je dobré zvoliť jednoduchší a komfortnejší systém uchytávania a teda model s rýchloupínaním. Takúto montáž a demontáž zvládne naozaj každý a vyhnete sa zbytočnému jazdeniu s prázdnym boxom.

Proteínové koktaily a ich význam pri chudnutí

0

Bielkoviny, alebo inak proteíny, zohrávajú pri chudnutí či naberaní svalov dôležitú úlohu. Avšak ich dôležitosť nespočíva len vo vývine svalov, vlasov alebo kože. Sú základným zdrojom energie pre všetky bunky nášho tela, ale podieľajú sa aj na tvorbe protilátok, niektorých hormónov a na tvorbe a regenerácii tkanív v ľudskom organizme. Spolu s tukmi, sacharidmi a tiež vodou tvoria akčnú štvorku a naše telo by si bez nich nedokázalo poradiť.

Cvičenie a cielená regenerácia v kombinácii s proteínovými koktailmi

Naše telo získava proteíny zo stravy alebo tiež z rôznych výživových doplnkov. Pokiaľ nevydávame zvýšenú fyzickú aktivitu, ich prísun z potravy je postačujúci na bežný chod organizmu. Avšak pokiaľ sme sa dali na cestu chudnutia, ktorého súčasťou je aj primeraná fyzická aktivita, dostatočný prísun proteínov by sa mal stať neoddeliteľnou súčasťou našich stravovacích návykov. Pokiaľ si však niekto myslí, že len vďaka bielkovinám schudne, nie je to celkom tak. Dôvodom, že chudneme, je zmena nášho jedálnička, resp. deficit prijatých kalórií. Proteínom vďačíme za to, že okrem straty tuku si udržíme viac svalovej hmoty, ktorá nám potom následne bude pomáhať pri ďalšom zhadzovaní kíl.

A práve tu sa otvára priestor pre proteíny vo forme koktailov. Proteínové koktaily Herbalife Nutrition sú prospešné nielen na tvorbu svalovej hmoty počas chudnutia, ale ich význam je obzvlášť dôležitý po cvičení. V čase regenerácie organizmu totiž fungujú ako zásobáreň živín pre naše rastúce a formujúce sa svaly. Príjem bielkovín pred cvičením alebo po cvičení dodá nášmu telu dostatočný prísun materiálu na stavbu svalov, ale tiež na regeneráciu síl pre ďalší tréning. Proteínový kokteil je len výživový doplnok. Množstvo bielkovín, ktoré človek potrebuje k svojmu životu, za predpokladu, že necvičí až tak tvrdo, mu postačuje, pokiaľ ich prijíma len zo stravy. Vynikajúcimi zdrojmi bielkovín sú mäso, vajcia, mlieko, ale aj ryby, orechy, strukoviny a niektoré druhy obilnín. Takže pomerne široko zastúpená paleta potravín, ktorá pri rozumnom rozvrhnutí dodá nášmu telu dostatok bielkovín, ale aj ostatných dôležitých prvkov.

Vďaka proteínovým koktailom smerujete k lepším výkonom

Herbalife Nutrition vie, že pitie proteínových koktailov má pri chudnutí svoje opodstatnenie. Samozrejme, chudnúť môžeme aj bez dodatočného prísunu proteínov formou doplnkov. Avšak pokiaľ je naším cieľom aj formovanie postavy, bez bielkovín sa nikam nedostaneme. Ďalším dôležitým faktom je tiež naše odhodlanie a dostatok nových síl na cvičenie. Tu je úloha proteínových koktailov Herbalife Nutrition vopred daná a ich pitie nám naozaj môže pomôcť vydržať ten náročný proces zhadzovania kíl a postupne sa dostať k vysnívanej postave.

 

Hľadáte hygienický matrac? Vyskúšajte latex

0

Kúpa nového matraca nie je ako nákup potravín, ktorý robíme pravidelne a práve preto, si vyžaduje našu pozornosť a čas. O latexovom matraci sa toho málo hovorí, no vďaka jeho výhodám ho nájdeme aj v nemocniciach.

Najlepšie riešenie pre ľudí so zdravotnými problémami

Hoci v domácnostiach nájdeme skôr penové alebo pružinové matrace, ktoré sú veľmi kvalitné, na tie latexové sa akosi zabúda. To, že ich nájdeme práve na nemocničných oddeleniach nie je žiadna náhoda, ale príčinou sú ich výhody pre ľudí so zdravotnými problémami. Latexové matrace totiž môžeme inak nazvať aj hygienické, no význam slova nie je len o čistote. Aby sme sa dobre, pohodlne a aj zdravo vyspali, každý človek potrebuje nielen kvalitný matrac, ale aj výrobok bez nadmerného výskytu mikróbov. Je síce pravda, že mikróby sa nachádzajú v každom jednom matraci a to aj v latexovom, no je ich tam pomerne menej, ako v ostatných typoch. Baktériám, roztočom a plesniam sa úplne vyhnúť nedá, no naozajstný problém nastáva v momente, keď sa premnožia. Na to im stačí teplo a potrava, ktoré získavajú od nás počas spánku. Výhodou latexu je, že je vzdušný a dokáže všetku vlhkosť odvetrať do okolia, vďaka čomu sa mikróby v ňom tvoria menej.

V čom je jeho výnimočnosť?

Hygienickosť výrobku ale nespočíva len vo vzdušnosti, ale aj v samotnom materiáli. Latex je prírodnou bielou tekutinou získavanou z rastlín a hlavne z kaučukovníka. Tie ho využívajú ako formu bielych krviniek na ochranu imunitného systému. Výhodou latexu je, že si svoje vlastnosti ponecháva aj po mechanickom spracovaní,  vďaka čomu ich využívame pri spánku. Jednoducho povedané, latexový matrac dokáže ľudské telo ochraňovať pred infekciou z okolia viac, ako iné druhy matracov.

Podobný druh matracov, ktorý ešte nie je veľmi známy, ale za to je pre človeka prínosný zo zdravotného hľadiska, je matrac aloe vera. Ide o moderný materiál obsahujúci mikrokapsule  Aloe-Vera, ktoré vedia dokonale zničiť všetky baktérie, čím zabezpečia najlepší hygienický štandard. Ak máte radi moderný, prírodný, funkčný materiál a matrac s príjemnou tuhosťou, tento výrobok by ste mali určite vyskúšať. Latex a matrac aloe vera, sú najlepším riešením aj pre alergikov vyžadujúcich takmer sterilné prostredie. Ak sa rozhodnete, že si niektorí z nich zakúpite, nezabudnite si vždy overiť nielen samotný výrobok, ale aj predajcu. Predídete tak veľkej nespokojnosti a zlej investícii, ktorá by vás mohla mrzieť.

Block title

Block title

Block title