Home Blog

Čo je to crowdlending a ako súvisí s online pôžičkami?

0

Pojem crowdlending k nám prichádza z finančného trhu Veľkej Británie a USA. Doslovne znamená požičiavanie si od davu ľudí, a teda v preklade do bežného jazyka ide o kolektívne požičiavanie. Jedná sa  o inováciu vo svete financií, ktorý spája viacerých investorov, aby vznikla jedna online pôžička.

Pôžičky sú tak vďaka crowdlendingu oveľa dostupnejšie, stabilnejšie a ľudskejšie než bývali.

Prečo kolektívne požičiavanie?

Požičiavanie prostriedkov je vo finančnom svete bežná vec. Kolektívne požičiavanie je však oveľa stabilnejšie, pretože vďaka zapojeniu viacerých investorov do jednej pôžičky sa eliminuje riziko nielen pre žiadateľa, ale najmä pre investorov v prípade, že by žiadateľ prestal byť schopný pôžičku splácať.

Ako to funguje?

V bežnom svete financií dostanete peniaze od banky, ktorá ich získala od ľudí a požičiava ich zasa ďalej za účelom vlastného zisku.

Online pôžička na báze crowdlendingu funguje na revolučnej myšlienke prerozdeľovania zisku priamo medzi ľudí, ktorí požičanie peňazí umožnili. V praxi to znamená, že vďaka portálom, ktoré takéto pôžičky sprostredkúvajú, sa dokáže spojiť viacero ľudí, ktorí disponujú voľnými prostriedkami s tými, ktorí peniaze naopak potrebujú. Požičiavanie tak prebieha priamo bez drahého medzičlánku.

Aké sú výhody?

Vďaka priamemu spojeniu investora a žiadateľa dokážu online pôžičky na báze crowdlendingu ponúkať oveľa výhodnejšie podmienky ako bežné produkty finančných inštitúcií. Získate tak prijateľnejšie úroky a podmienky pre poskytnutie pôžičky.

No a samozrejme naopak, investori získajú vyššie výnosy z vložených peňazí, pretože o zisk sa nemusia deliť s treťou stranou.

Kde ich nájdem a ako si vybrať?

Ak máte záujem o online pôžičku a nemáte čas prezerať všetky internetové stránky rad za radom, na tento účel vám skvele poslúžia stránky finančných agregátov, ako je napríklad instacash.sk. Na základe vami zadaných parametrov vám kalkulátor vylistuje viacero ponúk a  vy si už len vyberiete.

 

 

Máte nárok na vrátenie poistného PZP?

0

Uzavreli ste nové povinné zmluvné poistenie pre vaše vozidlo, no nie ste spokojní? Alebo predávate vozidlo a neviete, čo so starou poistkou? Môžete byť bez obáv, poisťovne pamätajú aj na tieto prípady. Dokonca vám vrátia poistné PZP.

Vrátia mi poistné, ak mi PZP nevyhovuje?

Ak ste sa rozhodli pre novú poisťovňu, no poistenie auta vám „nesadlo“, nezúfajte. Zo zákona máte možnosť odstúpiť od poistnej zmluvy do 2 mesiacov. Výpovedná lehota je niekoľko dní, počet je individuálny pre každú poisťovňu. Zaplatené poistné PZP vám po dodržaní všetkých náležitostí vrátia. Dôležité je podať výpoveď písomne a vlastnoručne podpísanú. Počet dní výpovednej lehoty sa potom ráta odo dňa doručenia výpovede do poisťovne.

Krádež, predaj či vyradenie. Aj v týchto prípadoch vám poistné PZP vrátia

Ukradli vám vozidlo? Nahláste to poisťovni. Avšak na to, aby vám vrátili poistné, si počkáte 30 dní. Navyše, potrebujete doložiť doklad od polície, ktorá oficiálne ukončila pátranie. V prípade predaja vozidla inému majiteľovi taktiež zaniká predmet poistenia a zmluva sa ruší. Výpoveď PZP musí byť doložená dokladom o zmene majiteľa vozidla. Ak auto odhlasujete z evidencie, priložte doklad tiež. Poisťovňa vám v každom z týchto prípadov nespotrebovanú čiastku poistného PZP vráti.

Koľko z poistného PZP vám vrátia?

To, koľko vám poisťovňa z výšky sumy poistného vráti, je individuálne. Preto je veľmi dôležité čítať podmienky zmluvy. Akonáhle sa vám niečo nezdá, neváhajte sa spýtať. Mnoho majiteľov vozidiel tento krok preskočí a potom sa nestíha čudovať, keď im poisťovňa mnoho škôd nepreplatí. Výhodnou možnosťou, ako porovnať jednotlivé poistenia na trhu, je online kalkulačka PZP. Tá vám na základe vašich požiadaviek ponúkne dostupné riešenia behom pár minút. Navyše si zmluvu môžete preštudovať v pokoji domova a tiež uzavrieť PZP online.

Hoci drvivá väčšina majiteľov vozidiel uzatvára povinné zmluvné poistenie na jeden rok, aj počas neho sa dá od zmluvy odstúpiť. Podobne vám vrátia nespotrebované poistné PZP v prípade krádeže, predaja či vyradenie vozidla z evidencie. Nezabudnite však pozorne čítať podmienky v poistnej zmluve, pretože výška vrátenej čiastky sa môže líšiť.

Aký je najlepší odvoz na letisko

0

Letecká doprava je jedna z najlepších, avšak aj s ňou môže byť spojených niekoľko ďalších problémov. Odhliadnuc od samotného leteckého cestovanie, si treba uvedomiť podstatný fakt – cesta na letisko.

Tá môže byť niekedy zložitejšia, ako by sme si mohli pomyslieť. Často je odvoz na letisko ovplyvnený viacerými faktormi, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Asi platí, že čím väčšie mesto a letisko, tým viac premenných, ktoré môžu prepravu na letisko ovplyvniť.

Mestská hromadná doprava je asi najlacnejšou možnosťou, avšak rozhodne najmenej pohodlnou. Ak našťastie nemusíte prestupovať, môže sa stať, že natrafíte na nepohodlný dopravný prostriedok, prípadne spoločnosť vám budú robiť rôzny spolucestujúci, ktorí vám cestu dokážu “spríjemniť“. V tomto prípade platí – za málo peňazí, málo muziky. Avšak treba podotknúť, že nie v každom veľkomeste je tomu tak.

Tou lepšou možnosťou sú taxislužby. Tu však tiež nikdy neviete, aké auto vás vyzdvihne a hlavne, akého šoféra dostanete. Sú príjemnejší, ktorý vám poskytnú kvalitný servis, no sú aj tí horší. Môžete sa však na letisko vybrať aj vlastným autom, no pri tejto možnosti treba myslieť na parkovanie. Ak necháte auto na letisku počas vášho pobytu mimo krajiny, zrejme si priplatíte.

Ďalšou, o to pohodlnejšou možnosťou je využiť služby profesionálnej spoločnosti, ktorá vám zabezpečí ten najkvalitnejší transfer na letisko. Dostanete prideleného osobného šoféra, ktorý sa dohovorí aj cudzím jazykom, profesionálny prístup a luxusnú limuzínu.

Podnikáte? Potrebujete plastové kontajnery do skladu? Poradíme, na koho sa obrátiť

0

V podnikateľskom svete narazíte na veľa problémov. Spočiatku ťažko zoženiete priestory pre svoju spoločnosť, potom sa zapotíte pri hľadaní skladových priestorov, až nakoniec vás potrápi zohnať aj niečo tak banálneho, ako sú plastové kontajnery. Ak v sklade bojujete o každý voľný centimeter, nie je nič jednoduchšie ako tovar, materiál či čokoľvek iné uschovávať v plastových kontajneroch, ktoré sú navyše stohovateľné. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, kto sa môže stať vaším dodávateľom týchto kontajnerov.

Akonáhle skladacie kontajnery raz začnete používať, budete si pochvaľovať ich efektivitu a praktickosť. Pýšia sa naozaj širokým využitím, a to nielen v skladoch. Bez problémov do nich uložíte firemné dokumenty v archíve a podobne. V podstate ich použijete, na čokoľvek si len spomeniete.

Skladové kontajnery do logistiky

Ak podnikáte v logistike, skladové kontajnery použijete tiež. Kontajnery sú stohovacie, a tak je napríklad do kamiónu naskladáte na seba, a tým pádom šetríte a efektívne optimalizujete náklady na dopravu. Vo výrobných priestoroch predstavujú dokonca nenahraditeľné prvky. V neposlednom rade sú užitočnými pomocníkmi v automobilovom priemysle a ďalších odvetviach.

Kto skladové kontajnery ponúka?

Ak hľadáte dodávateľa týchto plastových kontajnerov, obráťte sa na spoločnosť Schoeller Allibert. V jej ponuke je najpopulárnejší skladací kontajner Magnum Optimum, ktorého nosnosť je až neuveriteľných 750 kilogramov, a tak sa perfektne hodí aj na väčšie náklady. Skladové kontajnery sú vyrobené z odolného materiálu, a tým pádom sa nemusíte báť mechanického poškodenia pri manipulácii s nimi. Schoeller Allibert je lídrom vo výrobe skladových kontajnerov na európskom trhu. Pôsobí nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike a ďalších európskych krajinách.

Ako správne čistiť kachle alebo krby

0

S príchodom jesene sa v mnohých domácnostiach začína vykurovacia sezóna, ktorá trvá niekoľko mesiacov. Ľudia v bytoch nemajú s kúrením žiadne starosti, no pri živote v rodinnom dome to je o niečom inom. Keďže pohľad na rozpálený krb je niečo, čoho sa mnohí nedokážu za žiadnych okolností vzdať, zaobstarajú si krb alebo kachle aj so všetkými starosťami, ktoré prinášajú. Treba si však uvedomiť, že na to, aby nám takéto romantické kúrenie fungovalo, mu treba venovať aj dostatočnú pozornosť z pohľadu starostlivosti. Založiť si v krbe a užívať si praskanie dreva je krásna vec, no používanie tohto vykurovacieho zariadenia netreba v žiadnom prípade zanedbávať.

Všetky krby, ale aj kachle treba udržiavať v kondícii a pravidelne ich čistiť. Existuje niekoľko zásad a postupov, ktorými by sme sa mali pri tomto procese riadiť tak, aby sme údržbu vykonali čo najlepšie. V prvom rade treba mať k dispozícii krbové náradie, ktoré nám pri čistení veľmi pomôže. Ešte predtým, ako ho použijete, treba dôkladne vyčistiť krbovú vložku od nezhorených kúskov dreva, ktoré v nej zostali. Pravidelnosť tohto úkonu závisí od toho, ako často v krbe alebo kachliach kúrite. Ak si oheň zapaľujete takmer každý deň,  vložku čistite aspoň dvakrát do týždňa. Ak toto vykurovacie zariadenie využívate len príležitostne, čistite ju podľa potreby a toho, ako rýchlo sa vám v ňom popol nahromadí.

Čistenie krbovej vložky je dôležité nielen kvôli nahromadenej nečistote, ale aj prichytávaniu sa sadze a zvýšenému riziku požiaru. Bezpečnosť by v každej domácnosti mala byť prvoradá a preto množstvo nečistôt v krbe alebo kachliach pravidelne sledujte. Počítať treba aj s tým, že sa pri čistení zašpiníte a preto si zaobstarajte staršie rukavice, ktoré vás pred popolom ochránia. Najlepšie je obliecť si aj staré šaty,  ktoré vám v prípade zanechania škvŕn nebude ľúto vyhodiť.

Výborným pomocníkom pri čistení  krbu alebo kachlí je špeciálny vysávač, ktorým dokonale vysajete všetky nepotrebné nečistoty. Ak takýto prístroj nemáte, nahradiť ho môžete aj metličkou, no treba počítať s tým, že si okolo zbytočne narobíte neporiadok. Je len na vás, aký spôsob čistenia zvolíte, no vedzte, že vysávač vám všetko uľahčí. Samozrejme pri čistení platí zásada, že by ste mali nechať oheň úplne dohorieť a to najlepšie aj po dobu niekoľkých hodín. Do čistenia by ste sa mali pustiť až po tom, čo si budete istí, že nemôže dôjsť k zraneniu a ani škode na majetku.

V konečnom dôsledku treba povedať, že krb, kachle a stavba rodinného domu k sebe patria tak, ako máločo na tomto svete. S radosťou však prichádzajú aj starosti, na ktoré treba myslieť vopred, inak budete z používania krbu sklamaní.

Kúpa ojazdeného vozidla a PZP. Kedy ho poistiť?

0

Kupujete alebo predávate ojazdené vozidlo? Mnohým papierovačkám sa, bohužiaľ, nevyhnete.  Na čo si dať pozor pri vybavovaní  zákonného poistenia automobilu?  Kedy a ako ho najlepšie (i najlacnejšie) poistiť? Všetko sa dozviete v článku.

Uzatvoriť PZP je nutné už v prvý deň kúpy

Zákon jasne hovorí, že povinné zmluvné poistenie musí majiteľ uzatvoriť ku dňu, kedy prvýkrát použije vozidlo na cestách. To platí aj pre ojazdené vozidlá. Či už kupujete vozidlo v rámci svojho okresu alebo mimo neho, pokiaľ sa plánujete v aute odviezť domov, na PZP nezabudnite.  Niektorí vodiči majú tendenciu spoliehať sa na poistenie bývalého majiteľa vozidla. To však nie je správne, jemu zmluva ku dňu predaja vozidla zaniká.

Po predaji vozidla vám nespotrebovanú časť PZP vrátia

Po tom, čo svoje ojazdené vozidlo odovzdáte do rúk novému majiteľovi, musíte  auto na dopravnom inšpektoráte odhlásiť z evidencie. Následne si nachystajte písomnú výpoveď pzp, ku ktorej doklad z inšpektorátu priložíte.  Poisťovňa tak na základe dokladov vypočíta nespotrebovanú časť poistky automobilu, ktorú vám vráti.

PZP rýchlo a jednoducho i pre ojazdené vozidlá

To, že poistenie nového automobilu musíte uzavrieť čo najskôr, už viete. Jednoducho sa však môže stať, že auto kupujete cez víkend alebo sviatok. Ako si poradiť? Najjednoduchšie je vybaviť poistenie PZP online prostredníctvom kalkulačky pzp. Dostanete tak porovnania jednotlivých poistení na trhu. Po uzavretí poistenia si doklady jednoducho vytlačíte. Dokonca vám ich akceptujú aj na dopravnom inšpektoráte. Ak prihlasujete ojazdené vozidlo v novom okrese, políčko s EČV nechajte prázdne. Údaj nahlásite poisťovni dodatočne.

Ak sa plánujete hneď po kúpe ojazdeného vozidla odviezť domov, nezabudnite na povinné zmluvné poistenie. Pokiaľ vás totiž pristihnú bez neho, mastnej pokute sa nevyhnete. Podobne v prípade dopravnej nehody budete musieť vysoké náklady kryť z vlastného vrecka. Nechajte to preto radšej na poisťovňu.

Kovová skriňa na všetko!

0

Univerzálnosť na prvom mieste

Zariaďujete dielňu, šatňu, predajňu či kanceláriu? V tom prípade vaša pozornosť zablúdi na kovový nábytok. Snáď najuniverzálnejším kúskom z tejto kategórie je kovová skriňa. Má skutočne širokospektrálne využitie – či už ako šatníková skriňa alebo ako kartotéka do ordinácií či kancelárií. Kovové skrine nájdete v najrôznejších vyhotoveniach, rozmeroch a štýloch. Preč je však zažitá predstava, že kovová skriňa je nevzhľadným a chladným kusom nábytku. Kovové skrine sa dajú olepiť tapetami či namaľovať a môžu byť vkusným a štýlovým interiérovým doplnkom do každej kancelárie, firmy či domácnosti.

Kovové skrine – výhody

Výhody kovových skríň ale nespočívajú len v univerzálnosti a rozmanitosti využitia. Ako kancelársky nábytok ponúkajú komfort na ukladanie, archivovanie či triedenie spisov a dokumentov. Vo firmách zas na úschovu či prehľadné triedenie náradia, prístrojov, materiálu a podobne. Veľkou výhodou je ich variabilita. Poznáme štandardné kovové skrine s otváracími dverami, k dispozícii sú však aj kovové skrine so zásuvnými žalúziovými dverami alebo otvorené kovové skrine bez dverí. Kovové skrine si môžete “nastaviť” podľa vlastných predstáv. Možnosti sú rozmanité – od výškovo nastaviteľných políc, cez zvislé deliace steny, výsuvné police na závesné dosky alebo možnosť uzamykateľných schránok.

Nájdete ich všade

V každodennom hektickom živote si možno ani neuvedomujete, ako často sa s kovovým nábytkom v bežnej praxi stretávate. Odkladáte si veci do šatníkovej skrinky vo fitness centre? Pri práci v kancelárii odkladáte dokumenty do kartotéky? Alebo kovové regály v nákupných centrách a predajniach? Kovová skriňa je skutočne použiteľná na všetko!

 

 

 

Kofex – aké výhody má káva v tabletke?

0

Káva je nápoj, ktorý denne udržuje pri živote stovky miliónov ľudí po celom svete. Čo však, ak na šálku kávy nemáte čas a priestor? Potom je tu efektívnejšie riešenie – tabletky s obsahom kofeínu! Aké sú ich výhody?

Šoféri, manažéri, policajti, záchranári, učitelia… Vo vymenovávaní profesií by sme mohli pokračovať donekonečna, čo sa tým však snažíme povedať? Nuž, len to, že väčšina povolaní je skutočne náročných a vyžadujú plnú sústredenosť človeka, ktorý takúto prácu vykonáva. Na schopnosť sústrediť sa vplýva mnoho faktorov, medzi tie najsilnejšie však rozhodne patrí únava. Tá je síce prirodzeným prejavom ľudského tela, v živote sú však situácie, kedy je potrebné únavu na určitú dobu oddialiť. Predstavte si napríklad vodiča kamiónu, ktorý je 20 kilometrov od svojej cieľovej destinácie a začne pociťovať čoraz silnejšiu únavu. Keďže má nejaké tie časové limity, nemôže si dovoliť zastaviť, aby si oddýchol a tých posledných 20 kilometrov jednoducho musí zvládnuť. V kamióne si však za jazdy kávu neuvarí a keďže nemôže riskovať šoférovanie pod vplyvom únavy, potrebuje niečo, čo by ho rýchlo nabudilo. Tu prichádza na scénu práve prípravok Kofex.

Rýchle a bezpečné porazenie únavy

Najväčšou výhodou „kávy v tabletke“, je najmä jej praktickosť. Nemusíte zalievať kávu a strácať čas, kým vychladne a podobne. Nemusíte ani piť žiadne energetické nápoje, ktoré síce tiež obsahujú kofeín, ale aj veľa nezdravej chémie. Tablety Kofex obsahujú 50 miligramov kofeínu, 40 miligramov tvorí čistý kofeín a 10 miligramov kofeín z guarany. Takéto množstvo kofeínu vás dokáže veľmi rýchlo nabudiť bez toho, aby ste si na takýchto tabletách vybudovali závislosť. Tieto tablety môžete mať stále pri sebe a dať si ich môžete skutočne kedykoľvek, keď budete potrebovať rýchle nabudenie. Ak ste ich ešte nevyskúšali, načo ešte čakáte? Tablety Kofex zoženiete napríklad v e-shope Greenlike. A únava je preč!

 

ABSOLÚTNE A RELATÍVNE ADRESOVANIE V PROGRAME EXCEL

0

Programy balíka Office sú v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. Práca je vďaka ich využitiu rýchlejšia, efektívnejšia a jednoduchšia. Veľmi populárnym sa stal tabuľkový program Excel, ktorý má mnoho využití a možností, ktoré vedia prácu posunúť na nový level. Jednou z možností, ktorá je veľmi často využívaná, je odkazovanie na iné bunky. Na to však potrebujeme ich adresu. Čo to vlastne znamená?

Adresu bunky predstavuje jej označenie, ktoré sa skladá z označenia stĺpca, ktorý je vždy označený veľkým písmenom abecedy, a označenia riadku, čo predstavuje číslo. Oba tieto parametre je možné adresovať buď absolútne alebo relatívne.

Relatívne adresovanie

Relatívne adresovanie je snáď najvyužívanejším typom, pretože jeho používanie je čisto intuitívne a pozostáva z toho, že napíšeme adresu danej bunky, ktorá je napríklad A6. Základnou vlastnosťou tejto adresy je, že pri kopírovaní medzi riadkami alebo stĺpcami sa mení požadovaný riadok či stĺpec automaticky podľa toho, kam sa kopíruje. Napríklad, ak skopírujeme bunku A1 do B1, tak Excel bude vedieť, že má kopírovať bunku A2 do B2.  Relatívne adresovanie je veľmi jednoduché a v podstate aj najpoužívanejšie medzi mnohými užívateľmi programu Excel.

Absolútne adresovanie

Druhým typom adresovania je absolútne adresovanie, ktoré je o niečo pokročilejšie. Absolútne adresovanie je ukotvenie adresy bunky na pevnom podklade bez ohľadu na to, kam kopírujeme. Teda ak skopírujeme bunku A1 s absolútnym adresovaním do B1, tak Excel rovnako skopíruje A1 aj do B2. Už sa teda neprispôsobuje relatívne miestu kopírovania.

Absolútne adresovanie sa vytvorí pomocou znaku $, ktorý sa umiestňuje buď pred stĺpec alebo pred riadok alebo oboje – teda na základe toho, čo chceme fixovať. Ak sa umiestni aj pred označenie stĺpca aj riadka (napríklad $A$1), hovoríme o úplnom fixovaní, ktoré zafixuje oba parametre. Ak máme záujem fixovať len jeden parameter, umiestňujeme znak $ priamo pred požadovaný parameter, teda riadok (napríklad A$1) či stĺpec (napríklad $A1), a ten sa nebude meniť ani pri kopírovaní či presúvaní hodnôt danej bunky.

Záver

Excel má mnoho takýchto zaujímavých možností. Ak sa s týmto programom stretávate vo svojej práci, je dobré sa ho naučiť v ucelenom kurze Excelu online, kde môžete vďaka videám v priebehu niekoľkých hodín zvládnuť úplne všetko potrebné od základov až po pokročilú úroveň v Exceli a zároveň za absolvovanie takého kurzu získať certifikát.

Chladiace prepravné boxy Cool Flow

0

Dodávka čerstvých aj mrazených potravín až do domu je stále žiadanejšia. Ak chcete maximálne uspokojiť vášho zákazníka a doviesť mu tie najčerstvejšie potraviny až k dverám bez akejkoľvek známky narušenia kvality jedla, nebolo by vôbec od veci sa vybaviť plastovými prepravnými boxmi Cool Flow, ktoré vám uľahčia udržať požadovanú kvalitu počas prepravy tovaru.

Ideálne na rozvážku do domu

Doteraz nebol rozvoz jedla k dverám zákazníka jednoduchší, čo sa týka udržania kvality potravín. Inovatívna funkcia chladiaceho boxu Cool Flow má pre vás to najlepšie riešenie na trhu. Plastové prepravky sú vybavené ľahkou vnútornou izolačnou vložkou, ktorá zaisťuje vynikajúcu tepelnú izoláciu. Kvalitná polyetylénová pena potiahnutá alumíniovou fóliou, tvorí základ izolačnej vložky, ktorá má vynikajúcu neabsorpčnú funkciu. S vložkou sa ľahko manipuluje a je jednoduché udržať jej čistotu.

Preto môžete v boxe neobmedzene prevážať rôznorodé potraviny, ktoré nijako nenarušia funkčnosť aj pri nechcenom znečistení. Dva druhy eutektickej dosky zaistia optimálnu teplotu pre chladené alebo mrazené potraviny. Už vás tak nezaskočí žiadna uzávierka ani zápcha v meste. S chladiacim boxom Cool Flow už nemusíte tuhnúť strachom, či mrazený tovar zostane naozaj zmrazeným.

Vhodné pre každú potravinu

Cool Flow je ďalším super produktom špecialistu na baliace a prepravné inovácie spoločnosti Schoeller Allibert. Hlavnou funkciou toho boxu je distribúcia chladených aj mrazených potravín do domu. Cool Flow môže poslúžiť na prepravu mäsa, zeleniny či ovocia. Obzvlášť v parných letných dňoch máte istotu, že zmrzlina zostane zmrzlinou a steak na gril dorazí k zákazníkovi rovnako čerstvý, ako vám ho mäsiar naložil do boxu. Dokonca si môžete byť istí, že aj kocky ľadu do sviežeho drinku vám vydržia až dve hodiny vďaka eutektickej mraziacej doske, ktorá spomaľuje proces topenia a udrží mráz s teplotou -21 °C.

10 dôvodov prečo si zaobstarať prepravné boxy Cool Flow

Ľahká hmotnosť prepravného boxu umožní jednoduchú manipuláciu a prenos. Tie sú určené na opakované použitie a všetky súčasti sú z dlhotrvajúcich materiálov. Chladiaci akumulátor pomáha udržať optimálnu požadovanú teplotu. Pomáhajú udržať životné prostredie, pretože boxy nie je nutné prevážať v chladiarenských vozidlách. Vyrobené z kvalitných materiálov vhodných na kontakt s potravinami. Ide o stohovateľné boxy, pretože majú pohodlný a 100-percentne tesniaci otvárací a zatvárací systém. Ľahko sa udržuje ich čistota. Plastové boxy sú celkom prispôsobiteľné na mieru vašej firme, je možné ich potlačiť logom podľa vášho priania.

Posledným a pre vás najviac zaujímavým bodom je ich cena. Pokiaľ by ste sa radi dozvedeli viac o týchto prepravných boxoch Cool Flow a mali záujem o konkrétnu cenovú ponuku, neváhajte navštíviť webové stránky spoločnosti www.schoellerallibert.com/sk. 

Pokiaľ hľadáte aj iné možnosti prepravy a uskladnenie tovaru, spoločnosť disponuje obsiahlym portfóliom produktov – plastové kontajnery, palety, vozíky.

Veríme, že nájdete tú pravú voľbu, ktorá vám uľahčí podnikanie.

Block title

Block title

Block title