Home Blog

Vyskúšali sme za vás – nosiče bicyklov na ťažné

0
Vyskúšali sme za vás – nosiče bicyklov na ťažné
Vyskúšali sme za vás – nosiče bicyklov na ťažné

Zanietení cyklisti ako my majú hlavu v smútku z dvoch vecí. Prvou sú zimné mesiace alebo dážď počas letných. Druhým problémom je otázka, ako sa dostať s bicyklami do vzdialenejších miest, kde môžeme prebádať nové cyklistické trasy. S prvým problémom si neporadíme, ale druhý sme vyriešili kúpou nosiča bicyklov.

Prečo si kúpiť nosič bicyklov

Prevážať bicykle sa dá viacerými spôsobmi. Cyklisti, ktorí nevlastnia automobil najčastejšie využívajú vlakovú dopravu. Je lacná a vlaky sú prispôsobené na prepravu i úschovu bicyklov. Majitelia automobilov môžu bicykel prevážať na streche vozidla, na piatych dverách alebo tí, ktorí vlastnia SUV ho dokážu po odmontovaní kolies uložiť do vnútra auta. Všetky uvedené spôsoby som zvážil, ale ako najlepšia možnosť sa mi pozdávala kúpa nosiča na ťažné. Ide síce o najdrahší model nosiča, ale naša rodina je početnejšia, a preto nám nič iné neostalo. Na strechu bicykle umiestniť nemôžeme, lebo sme si kúpili dva strešné boxy. Jeden menší na krátke rodinné výlety a jeden väčší na dlhšie dovolenky. Do väčšieho sa zmestia dokonca cyklovozíky, čo sme už tiež vyskúšali v praxi. Sme skrátka rodina, ktorá si s cyklistikou nedá pokoj za žiadnych okolností a k tomuto športu vedieme aj naše deti. Druhou príčinou, prečo som sa rozhodol pre nosič na ťažné, boli výsledky môjho prieskumu, ktoré jasne hovorili o tom, že tento typ nosiča má najviac výhod.

Výhody a nevýhody nosiča na ťažné

Z vlastných skúseností a po dvoch mesiacoch jazdenia s nosičom bicyklov na ťažné musím súhlasiť s tým, čo mi prezentoval predajca nosičov. Nosiče bicyklov na ťažné patria medzi najpraktickejšie nosiče na trhu. Na tomto type nosiča sa dajú uviezť až štyri bicykle bez toho, aby ste sa nadreli ako kôň pri ich nakladaní na nosič. Problém mu nerobia ani elektrické bicykle. Zároveň je samotná inštalácia nosiča úplne jednoduchou záležitosťou. Nosič na ťažné sa dá sklápať, takže ho môžete so sebou voziť neustále a bez problémov sa dostanete do kufra vozidla. Nemáte problémy s vjazdom do garáže, s parkovaním a bicykle vám počas šoférovania nebudú brániť pri manévrovaní. Vozenie bicyklov na ťažnom zariadení nezvyšuje spotrebu vozidla a nemá vplyv na jazdné vlastnosti. Nevýhodou je už spomínaná vyššia cena a tiež to, že si budete musieť dokúpiť tretiu poznávaciu značku.

 

 

 

Poradíme vám, ako si vybrať správnu jedálenskú stoličku do vášho interiéru

0
Poradíme vám, ako si vybrať správnu jedálenskú stoličku do vášho interiéru

Výber jedálenskej stoličky je jednou zo zásadných vecí, ktoré dokážu vo vašej jedálni či kuchyni obohatiť zážitok z dobrého jedla. Pri jedle si totiž každý praje nielen dobrú vôňu a chuť, ale aj príjemnú atmosféru a maximum pohodlia. Jedálenské stoličky sú navrhnuté tak, aby vám dokázali poskytnúť pohodlie v maximálnej možnej miere.

Dnes sa preto pozrieme na to, ako si jedálenské stoličky vybrať tak, aby sa stali ozdobou vášho interiéru a aby neboli rušivým elementom v usporiadanej miestnosti.

Podľa čoho vybrať farbu jedálenskej stoličky?

Farba jedálenskej stoličky je určite jednou z prvých vecí, ktorú budete riešiť. Pokiaľ už máte zakúpený stôl alebo kompletný set s prestieraním a doplnkami, budete pravdepodobne orientovať farbu stoličky tak, aby čo najviac pasovala k farbe stola a zvyšku setu.

Ak sa v tomto ohľade ešte len rozhliadate, snažte sa správnu farbu vybrať tak, aby čo najlepšie ladila s dominantnými farbami v rámci vašej jedálne alebo kuchyne. Ak teda máte napríklad dominantnú farbu podlahy, bude voľba stoličky najviac ovplyvnená práve podlahou. Inak je väčšinou dizajn orientovaný podľa okolitého nábytku, prípadne farby steny alebo kuchynskej linky.

Pri stoličkách navyše platí príjemná výhoda v tom, že nápaditejší a originálnejší dizajn tu nie je rozhodne na obtiaž. Naopak, je vítaný a ak zvolíte kombináciu k sebe ladiacich príjemných, ale abstraktných farieb, máte razom v miestnosti nový element, ktorý len tak neomrzí.

Sú jedálenské stoličky niečím špecifické?

Určite sa pýtate, či sú jedálenské stoličky niečím špecifické, keď už majú svoju vlastnú kategóriu. Áno sú, a dokonca majú vlastnosti, ktoré by nebolo radno prehliadať! Jedálenské stoličky sú navrhnuté tak, aby dávali užívateľovi možnosť veľmi voľného posedu. Niektorí by dokonca mohli povedať, že sa na jedálenskej stoličke môžu doslova aj rozvaliť.Poradíme vám, ako si vybrať správnu jedálenskú stoličku do vášho interiéru

A presne takto je to správne. Pri jedle totiž nie je dobré, ak máte akýkoľvek tlak na oblasť brucha. Stolička, ktorá vás konštrukciou núti do posedu blízkeho pravému uhlu, je k jedlu zlou voľbou, pretože tlačí na brucho a tým pádom komplikuje trávenie. Voľnejší sed je preto pri posedení pri jedle úplne správny.

Jedálenská stolička vás prekvapí príjemným dizajnom

Jednou z vecí, ktoré vás možno prekvapia, je príjemný dizajn jedálenských stoličiek. Väčšinou sa od klasických stoličiek odlišujú predovšetkým nápaditými tvarmi. Nie sú hranaté a ostro vymedzené ako klasické stoličky, ale sú naopak väčšinou v okrúhlych a oblých tvaroch.

Všetky tieto dizajnové prvky navyše podfarbujú aj použité materiály. Jedálenské stoličky, ktoré môžete nájsť napríklad aj na našej stránke www.hawaj.sk, nie sú robené iba z tvrdých a nepoddajných materiálov ako sú drevo alebo plasty. Bežne sa používajú polstrované alebo látkové materiály. Nevýhodou pri nich môžu byť prípadné zašpinenia, ale tie zostávajú ďaleko skryté za pohodlím a luxusom, ktoré vám tieto jedálenské stoličky prinesú.

Ušetriť na spotrebe vozidla vám pomôžu ekologické pneumatiky

0
Ušetriť na spotrebe vozidla vám pomôžu ekologické pneumatiky
Ušetriť na spotrebe vozidla vám pomôžu ekologické pneumatiky

Pri súčasnom zdražovaní vás iste poteší každé euro navyše. Získať ho môžete napríklad kúpou ekologických pneumatík. Je to možno neuveriteľné, ale pri ekologických pneumatikách nejde len o prírodu. Ide aj o vašu peňaženku, ktorá pookreje vďaka nižším výdavkom na palivo.

Aké sú výhody ekologických pneumatík

Ekologické pneumatiky od známych značiek ako sú Goodyear alebo Michelin sa vyrábajú pre osobné i nákladné vozidlá. Znamená to, že si letné a zimné pneumatiky s nálepkou eco dokážete zaobstarať pre akúkoľvek značku automobilu. Nehľadajte ich však v sekcii najlacnejšie pneumatiky. Na výrobu a vývoj ekologických pneumatík sa vynakladajú nemalé investície, a preto aj ich cena zodpovedá celkovým nákladom. Napriek tomu vám vrele odporúčame zameniť klasiku za ekologický variant. Ak sa vám zdá, že vaše vozidlo žerie benzín či naftu ako divé, môže to byť spôsobené práve vašimi pneumatikami. Test na zimné pneumatiky a tiež letné modely preukázal, že na celkovej spotrebe vozidla sa pneumatiky podieľajú neuveriteľnými dvadsiatimi percentami. V priemere vám ekologické pneumatiky ušetria približne pol litra paliva na sto kilometrov. Práve z tohto dôvodu sú ekologické pneumatiky čoraz viac žiadané. Základnou vlastnosťou ekologických pneumatík je to, že sa maximálne znižuje ich valivý odpor. Tento ukazovateľ má najväčší vplyv na spotrebu v závislosti od pneumatík. Napriek tomu, že je valivý odpor nízky, nemusíte sa báť o vašu bezpečnosť.

Bezpečnostné vlastnosti sú plne zachované

Ekologické pneumatiky boli tak ako všetky ostatné podrobené mnohým záťažovým testom. Tie jednoznačne dokázali, že aj pri nižšom valivom odpore boli zachované všetky brzdné vlastnosti pneumatiky na mokrej či zľadovatenej vozovke. Obávať sa nemusíte prudkého brzdenia a ani šmyku v zákrute. Udivujúce je to, že v niektorých prípadoch obstáli v záťažových skúškach lepšie eko pneu, než klasické pneumatiky. Ako je to možné? Jednoducho výrobcovia pridali do zmesí viac kremeňa a iných látok, ktoré zabezpečujú dobrú priľnavosť pneumatík na vozovku. Zároveň sa sústreďujú na vyváženosť. Je teda jasné, že jazdiť na ekologických pneumatikách môžete lacnejšie a bezpečnejšie. Navyše viete, že prispievate svojou mierou k znižovaniu emisií a vaše pneumatiky boli vyrobené z materiálov, ktoré sa dajú plne recyklovať.

 

 

 

Problémy s priestorom vo vozidle vyrieši strešný box

0
Problémy s priestorom vo vozidle vyrieši strešný box
Problémy s priestorom vo vozidle vyrieši strešný box

Rodiny s deťmi riešia pred každým dlhším výletom dilemu, čo zbaliť a čo nechať doma. Ak nevlastníte SUV automobil len ťažko dokážete do kufra pobaliť všetko potrebné na víkend na  chalupe alebo na dlhšiu dovolenku. Problém môže nastať tiež pri väčšom nákupe. Riešite tieto peripetie aj vy? Kúpte si strešný box.

Pre koho sú strešné boxy určené

Strešné boxy nekupujú len početné rodiny. Boxy sa zídu aj mladým ľuďom, ktorí sa vyberú kempovať. Kupujú si ich tiež športovci, pretože do nich ľahko uložia každé športové náradie. Boxy využívajú drobní živnostníci na prevážanie tovaru alebo materiálu. Využijete ich taktiež pri sťahovaní a nákupoch.

Najčastejšie chyby pri výbere strešného boxu

Ak ste sa rozhodli, že si strešný box kúpite, vyvarujte sa nasledujúcim chybám. Veľa ľudí ihneď siahne po najrozmernejšom boxe bez toho, aby si overili rozmery strechy vozidla. Strešný box nesmie na streche vozidla prečnievať tak, aby vám bránil vo výhľade na vozovku. V prípade, že nebudete mať výhľad na všetky strany, nezachránia vás pred kolíziou s iným vozidlom najdrahšie a ani najlacnejšie pneumatiky. Veľmi dlhý box vám môže prekážať napríklad aj pri otváraní kufra. Druhou chybou pri výbere strešného boxu býva to, že si majitelia vozidla neoveria nosnosť strechy a maximálne možné zaťaženie vozidla. Pri veľkom zaťažení trpia letné i zimné pneumatiky a celý podvozok. Zároveň sa vozidlo horšie ovláda.

Ktoré strešné boxy sú najkvalitnejšie

Pri výbere boxu prihliadajte na výber materiálu. Najodolnejšie boxy sú vyrobené z ABS plastu. Dôležitý je tiež prístup do boxu. Náklad sa vám bude najlepšie ukladať do strešného boxu, ktorý sa dá otvoriť z oboch strán. Overte si prítomnosť upevňovacích popruhov vo vnútri boxu a niektoré modely disponujú dokonca oddeľovacími priehradkami. Bezpečné a praktické je centrálne uzamykanie, ktoré neumožní zamknutie boxu bez dokonalého uzatvorenia všetkých jeho častí. Prihliadajte aj na tvar boxu. Aerodynamika boxu je dôležitá z hľadiska spotreby automobilu. Pre kúpou boxu si nezabudnite overiť jeho kompatibilitu s vašim vozidlom resp. možnosti jeho inštalácie na priečniky.

 

 

 

Hľadáte ochranu proti hmyzu? Máme pre Vás riešenie

0
Hľadáte ochranu proti hmyzu? Máme pre Vás riešenie

Hmyz je najmä v letných mesiacoch veľmi nepríjemným spoločníkom v domácnosti. Pokiaľ máte na dome strešné okná, ideálnym riešením je zakúpiť si siete na strešné okná, ktoré Vás tejto nepríjemnosti zbavia a získate aj elegantný doplnok do izby.

Pokiaľ teda hľadáte účinnú formu ochrany pred hmyzom vo forme sietí na strešné okná máme pre Vás riešenie a to v podobe produktov od spoločnosti Termotech.

Siete na strešné okná od tejto spoločnosti sú dokonale kompatibilné s akýmkoľvek strešným oknom. Tieto siete sa montujú nie na samotné strešné okno, ale na rovinu steny,  skrutky sú súčasťou balenia produktu. Konštrukcia daných sietí je vyrábane z hliníka, čo zabezpečuje vysokú kvalitu aj počas dlhého obdobia, inštalácia je veľmi jednoduchá.

Ak sieťku zatiahnete úplne, môžete si byť úplne istý, že žiaden hmyz cez okno do domu neprenikne. Vďaka najmodernejšiemu spracovaniu budete mať cez okno aj plnohodnotný výhľad. Samotná sieťka je teda priesvitná, vysoko odolná a taktiež je jej sila umocnená sklenými vláknami.

Pokiaľ sa rozhodnete pre sieťky pre strešné okná získate aj ďalšiu pridanú hodnotu. Pokiaľ nebudete spokojný s kvalitou výrobku, spoločnosť ju od Vás odkúpi naspať po niekoľkých týždňoch. Ak si prezriete aj ďalšie podobné výrobky od iných výrobcov, zistíte že takúto záruku u inej spoločnosti nedostanete. Taktiež je silnou stránkou týchto produktov aj cena, nakoľko ide o veľmi nízku položku aj vďaka tomu, že spoločnosť Termotech predáva svoje výrobky ako výrobca svojim zákazníkom napriamo.

Preto ak sa rozhoduje pre siete pre strešné okná, potom sú siete od spoločnoti Termotech pre Vás ideálnym riešením.

Vyberáme pracovné oblečenie na zimu

0
Vyberáme pracovné oblečenie na zimu

Práca vo vonkajšom prostredí počas zimy vyžaduje pracovné oblečenie, ktoré ochráni a zahreje. Pracovné odevy do exteriéru musia byť vyrobené z termo materiálov a odolné proti odratiu alebo pretrhnutiu. Zároveň je nutné vybrať také strihy, ktoré nebudú zamestnancovi prekážať pri pohybe.

Nie cena, ale funkčnosť je najdôležitejším parametrom

Pri práci v exteriéri sú na zamestnancov kladené nároky, ktoré vyžadujú individuálny prístup pri výbere oblečenia. Každá časť pracovného oblečenia v zimnom období musí zahriať a zároveň byť priedušná. Dôležité je vybrať nielen vhodné odevy, ale tiež zimná pracovná obuv musí spĺňať vysoké nároky. Cena by nemala byť prioritným parametrom pri výbere. Oveľa viac prihliadajte na funkčnosť a pohodlnosť.

Všetky kusy oblečenia musia byť zateplené

Zimné pracovné oblečenie musí disponovať zatepľovacou vložkou. Niektoré pracovné odevy majú túto vložku odnímateľnú, čo robí z jednotlivých kúskov multifunkčné oblečenie. Po vybratí vložky môžete oblečenie využívať i v teplejšom počasí. Zateplené by mali byť predovšetkým časti oblečenia, ktoré chránia orgány náchylné na prechladnutie – napríklad krížovú oblasť alebo krčné stavce. Okrem toho myslite aj na extrémne nízke teploty, ktoré by zamestnanec nezvládol bez špeciálnej bielizne. Pracovné termoprádlo zahreje a zároveň odvádza z tela vlhkosť.

Jednotlivé časti zimného pracovného oblečenia

Neoddeliteľnou súčasťou zimného pracovné oblečenia je zimná pracovná bunda. Pracovnú bundu vždy kupujte so zatepľovacou vložkou. Povrch bundy vyberajte z materiálov, ktoré sú nepremokavé. Do exteriéru kúpte zamestnancom jedine bundy, ktoré majú kapucňu. Z praktického hľadiska je dobré vsadiť na bundy s odnímateľnou kapucňou alebo vreckom, do ktorého sa dá kapucňa uložiť. Všetky časti pracovných odevov určené do exteriéru by mali byť opatrené čo najväčším množstvom reflexných prvkov. K bunde dokúpte nohavice, zimné kožené topánky s vyššou podrážkou a nezabudnite ani na rukavice či čapicu. Pod bundu by sa zamestnancom mohla hodiť pracovná mikina alebo košeľa. Pracovné odevy nikdy nekupujte v bežných obchodoch, ale u špecializovaných predajcov, ktorí ponúkajú certifikované oblečenie.

 

Ochráni nás káva pred Alzheimerom či Parkinsonom?

0
Ochráni nás káva pred Alzheimerom či Parkinsonom?

Dôvodov, prečo piť kávu je skutočne veľa. V dnešnej dobe je to obľúbený nápoj, ktorý máte možnosť zakúpiť v rôznych podobách. Aké účinky má káva a dokáže nás ochrániť pred vznikom závažných ochorení?

Pitie kávy obľubuje množstvo ľudí. Či už ju pijete raz do dňa alebo častejšie, s určitosťou vám prinesie rôzne priaznivé účinky na organizmus. Káva je známa už od pradávna a vždy sa využívala na liečebné metódy.

Priaznivé účinky na mozog

Vedci sa neustále zaoberajú účinkami kávy. Je dokázané, že pravidelné pitie kávy priaznivo vplýva na mozgovú činnosť. Vo väčšine prípadov ľudia siahnú po káve vtedy, keď pociťujú únavu. Kofeín obsiahnutý v káve sa dostáva do mozgu, kde sa následne vylučuje adrenalín a dopamín. Okrem iného, káva podporuje rôzne funkcie mozgu.

To sa týka, predovšetkým, pamäti, bdelosti, reakčnej doby alebo nálady človeka. Keďže káva priaznivo pôsobí aj na mozog, znamená to, že nás pravidelným pitím dokáže ochrániť pred vážnymi ochoreniami ako je Alzheimer či Parkinson.

Káva ako účinná prevencia

Káva sa považuje za akýsi elixír, ktorý slúži ako prevencia pred rôznymi vážnymi ochoreniami. Jedným z nich je aj rakovina. Aj napriek tomu, že toto ochorenie je vo väčšine prípadov neliečiteľné, štúdie dokázali, že káva znižuje riziko rakoviny pečene až o 40 %. Ďalším druhom je rakovina hrubého čreva, čo je jeden z najčastejších problémov. Aj v tomto prípade pravidelné pitie kávy dokáže výrazne znížiť riziko vzniku.

Vyberajte si kvalitne

Káva môže byť vyrábaná rôznym spôsobom, preto by ste si mali vyberať kvalitne. Obľúbená je pražiareň kávy Ready After Coffee, ktorá má dlhoročné skúsenosti. V dnešnej dobe je preferovaná zrnková káva, ktorá vám dopraje pravú chuť tohto jedinečného nápoja. Vychutnajte si kávu v príjemnom prostredí spolu s priateľmi alebo rodinou. V pražiarni je tento nápoj vyrábaný kvalitne, s citom a láskou. Neváhajte a doprajte si svoju šálku kávy už dnes!

Dovolenka na bicykli. A prečo nie?

0
Dovolenka na bicykli. A prečo nie?

Nechce sa vám tento rok sedieť doma a máte chuť zažiť po dlhej dobe nejaké poriadne dobrodružstvo? Na to, aby ste našli dobrú destináciu netreba chodiť ani do zahraničia. Stačí si zbaliť bicykle a vybrať niektorý zo slovenských regiónov.

Dá sa to aj s celou rodinou

Cyklodovolenka už dávno nie je len pre bezdetné páry alebo rodiny s veľkými deťmi. Užiť si ju môžete aj s malými ratolesťami, ktoré ešte dokonca nevedia ani chodiť. V dnešnej dobe máme k dispozícii rôzne možnosti, ako si dovolenku spríjemniť a jednou z nich sú detské cyklovozíky a sedačky. Kým v minulosti mohli rodičia o takýchto vymoženostiach len snívať, dnes sú samozrejmosťou a môžeme ich vidieť na každom kroku. Dôležité je ale vedieť, čo je pre dieťa to správne, aby bol výlet nielen zábavný, ale aj pohodlný.

Základom je rozhodnúť sa, či vaša rodina ocení spomínaný vozík alebo klasickú sedačku. Ak plánujete dlhšie pravidelné trasy a máte malé dieťa, v tom prípade odporúčame vozík. Dieťa sa v ňom bude cítiť pohodlne, pretože počas celej jazdy má svoj vlastný priestor. Chránené je vďaka plášťu s prieduchmi aj proti hmyzu a nepriaznivému počasiu. Tieto vozíky sú vybavené aj bezpečnostnými pásmi, takže sa nemusíte obávať, že by dieťa vypadlo alebo by sa prevrátilo. Vhodné sú dokonca aj pre deti od 2 mesiacov, no s nimi je dobré jazdiť len po rovnej a bezpečnej trase bez otrasov. Keďže na trhu nájdeme obrovské množstvo typov, je len na vás, ktorý si vyberiete.

A čo cyklosedačky?

Možnosťou, ako stráviť cyklovýlet s malým dieťaťom je aj jeho umiestnenie v sedačke. Tá je vhodná pri kratších trasách, aby vám tam dieťa vydržalo sedieť. Rodičia sa často nevedia rozhodnúť, či si zaobstarať prednú alebo zadnú sedačku. Aj tu je nutné zhodnotiť, kam sa chcete na bicykli dostať a ako často. Sedačka umiestnená vpredu je totiž určená len pre krátke jazdy, inak vám bude prekážať. Je tiež menej pohodlná a nevýhodou je, že väčšie dieťa si v nej nevie oprieť hlavu a tým pádom ani pospať.

Sedačky umiestnené vzadu sú pre deti príjemnejšie, no nevýhodou rodiča je, že na dieťa nevidí. Ak ste na výlete aspoň dvaja dospelí, tak tento nedostatok je zanedbateľný. Zadná sedačka je robustnejšia, má vyššiu opierku na hlavu a v prípade potreby si v nej vie dieťa aj pospať. Na trhu dokonca nájdeme aj polohovateľné, ktoré sú pre deti veľmi komfortné. Pri páde sú o niečo bezpečnejšie, pretože je menšia pravdepodobnosť, že rodič dieťa zavalí. Určené sú pre deti, ktoré vedia samostatne sedieť a teda pre staršie ako 9 mesiacov.

Ak už máte vybranú destináciu, no dolaďujete detaily okolo športových potrieb a dopravy, nezabudnite ani na samotnú prepravu celej rodiny. Na batožinu a všetko potrebné na dovolenku je najlepšie použiť strešné boxy, ktoré vám nezaberú miesto v interiéri auta. Aj bicykle bude treba niekde umiestniť a výborným pomocníkom je nosič bicyklov na ťažné.

 

 

 

Termotlačiarne sú praktickým pomocníkom nielen v maloobchode

0
Termotlačiarne sú praktickým pomocníkom nielen v maloobchode

Na tlač etikiet alebo čiarových kódov v maloobchodných prevádzkach je potrebná tlačiareň, ktorá umožní tlač s veľkým rozlíšením. Jednoznačnou voľbou by mala byť v tomto prípade termotlačiareň. Klasické atramentové alebo laserové tlačiarne nie sú dostatočne efektívne z hľadiska nákladov i výsledkov tlače.

Termotlačiarne pre obchody, dopravné firmy, sklady i domácnosti

Termotlačiareň sa oproti klasickým líši hlavne v tom, že nepotrebuje na tlač toner. S tým súvisí úspora, ktorá môže byť u veľkých firiem a vo veľkoobchode naozaj značná. Malé termotlačiarne našli svoje využitie predovšetkým pri tlači účteniek v obchodoch a cestovných lístkov verejnej dopravy. Využiť sa však dajú aj ako tlačiareň štítkov, ktorými označíte tovar v obchode či sklade. Ak chcete termotlačiareň využívať na tlač štítkov, je potrebné si vybrať vhodný rozmer, ktorý bude kompatibilný s veľkosťou samolepiacich etikiet využívaných vo vašej prevádzke.

Parametre pre výber termotlačiarne

Už sme spomínali, že je potrebné prihliadať pri výbere termotlačiarne na veľkosť výstupu resp. šírku štítkov a papiera. Vo väčšine prípadov si iste predstavíte šírku účtenky, ktorá býva do 10 cm. Výstup termotlačiarne však môže mať rôznu veľkosť. Čím je štítok menší, tým vyššie musí byť samotné rozlíšenie tlače. Tlačiareň štítkov s čiarovým kódom si vyžaduje naozaj precízne riešenie tlače. Štandardné rozlíšenie pri klasickej tlači je 300 dpi, ktoré je dostačujúce na tlač účteniek z pokladní. V prípade štítkov je lepšie zvoliť termotlačiareň s rozlíšením 600 dpi. Z hľadiska pokroku technológií sa zamerajte aj na možnosti pripojenia k počítaču alebo tabletu. Najlepšou voľbou je USB pripojenie. Ak potrebujete denne vytlačiť veľké množstvo účteniek a etikiet, dôležitú úlohu bude u vás zohrávať rýchlosť tlače.

Farebná alebo čiernobiela tlač

Pomocou termotlačianí dokážete tlačiť i farebne. V prípade, že pre potreby vašej firmy potrebujete farebnú tlač, zaobstarajte si termotransferovú tlačiareň. Pri tomto type termotlačiarne musíte rátať s vyššími vstupnými nákladmi a nákladmi za spotrebný tovar (farebný pásik). Na druhej strane získate tlačiareň, ktorá dokáže nielen tlačiť farebne, ale aj na rôzne typy podkladu napr. plast alebo obyčajný papier. Cenovo oveľa dostupnejšie sú termotlačiarne s priamou tlačou. Takéto tlačiarne dokážu tlačiť požadovaný obsah iba na papier alebo etikety s teplocitnou vrstvou.

 

 

Zázrak s menom Aloe vera

0
Zázrak s menom Aloe vera

Aloe Vera je nenápadná rastlinka, ktorá vo vnútri svojich listov ukrýva hotový poklad. Je to šťava a dužina ktorá dokáže hydratovať pokožku a podporuje hojenie rán. Pestovať ju doma v kvetináči nie je žiadna veda.

Pozitívne účinky Aloe vera

Aloe vera je sýto zelená rastlina, ktorej listy sú silné a tuhé. Ak ho odlomíte alebo odrežete, vytečie z neho sladká šťava, ktorá má rovnako ako gél listu liečivé účinky. Aloe vera posilňuje obranyschopnosť organizmu a pomáha nášmu telu bojovať s vírusovými infekciami. Pôsobí protizápalovo aj dezinfekčne a pomáha zvyšovať odolnosť voči baktériám. Napomáha správnemu tráveniu, pomáha odbúrať prekyslenie žalúdka a pálenie záhy. Skvelé účinky má aj pri detoxikácii.

Nájsť v prírode podobnú rastlinu, s tak všestranným využitím je takmer nemožné.

Ako sa dá Aloe vera využiť

Pokiaľ máte Aloe vera doma v kvetináči, máte vlastne súkromného lekára. Stačí, keď list zrežete či ulomíte a šťavu natriete na odreninu, reznú ranu, ale aj popáleninu, uštipnutie, akné a pod. Na rozsiahlejšie miesta môžete položiť pozdĺžne rozrezaný list a nechať chvíľu pôsobiť. Uvidíte, že sa rany budú hojiť oveľa lepšie.

Aloe vera gél sa dá využiť aj na dezinfekciu ústnej dutiny a pri zápaloch zubov či ďasien. Vie si poradiť aj s bolesťami kĺbov, svalov a ich regeneráciou.

Šťava sa najčastejšie používa pri tráviacich ťažkostiach alebo pre detoxikáciu organizmu. Jej chuť nie je moc príjemná, a tak sa do nej pridávajú najrôznejšie ovocné šťavy (napríklad brusnicová šťava), aby bol nápoj chutnejší. V predaji sa však nikdy nestretneme so 100% šťavou alebo gélom. Takéto produkty nemožno spoľahlivo uchovať, začali by plesnivieť alebo fermentovať. A tak sú nutné najrôznejšie konzervačné prísady. Preto označenie vyrobené zo 100% Aloe vera znamená len to, že základ výrobku je kvalitná prírodná šťava alebo gél z Aloe vera, ale v produkte sa nachádzajú aj ďalšie prídavné látky.

Aloe vera – pomocník v potravinách aj kozmetike

Keďže Aloe vera obsahuje upokojujúce, protiplesňové a protizápalové zložky a navyše dokáže hydratovať, existuje celý rad kozmetických výrobkov, do ktorých sa Aloe vera pridáva. Sú to šampóny, telové mlieka, rúže, vody po holení, zubné pasty, opaľovacie a hydratačné krémy, tinktúry a pod. Sortiment výrobkov obsahujúcich látky z Aloe vera je však oveľa širší. Sú to tiež detské plienky, dámske vložky, latexové vyšetrovacie rukavice, prípravky na chudnutie, depilačné prostriedky, protiplesňové preparáty, alebo aj čistiace prostriedky, paplóny a obliečky. A to zďaleka nie je všetko, pretože neustále sú vyvíjané ďalšie a ďalšie výrobky z Aloe vera.

Táto rastlina sa využíva aj na výrobu rôznych nápojov – určite ste sa už stretli s nápojom z Aloe vera. Ak ste ho ochutnali, tak už viete, že sa jedná o veľmi osviežujúce a chutné pitie.Aloe Vera je skrátka taký malý zázrak v kvetináči, ktorý vie nielen ozdobiť domácnosť, ale byť aj veľmi praktický. Pri troche hľadania môžete naraziť aj na rad receptov, ako si vyrobiť v domácich podmienkach z Aloe treba džús, sirup alebo rôzne kozmetické prípravky. Máte doma Aloe vera aj vy? Nepestujte ju len pre krásu a naplno využite jej liečivý potenciál.

 

 

Block title

Block title

Block title