Home Blog

V zime sa podmienky na cestách menia

0

Zima je pre vodičov menej obľúbenou časťou roka. Aké nástrahy prináša riadenie v zime? Na to nájdete odpoveď v nasledujúcom článku.

Zima je pre vodičov menej obľúbenou časťou roka, kedy je vonku málo svetla, časté hmly a nepríjemné počasie, ktoré kladie vyššie nároky na vodičov, ale aj na ostatných účastníkov cestnej premávky. Čo možno urobiť pre to, aby bolo šoférovanie v zime príjemnejšie?

Prvá vec, ktorú by mal každý vodič urobiť, je prezutie pneumatík. Zimné obutie má lepšie jazdné vlastnosti a umožní bezpečnejšiu jazdu na snehom pokrytej či namrznutej ceste. Vďaka hlbšej vzorke s vyšším počtom lamiel dokáže taká pneumatika dobre odvádzať vodu a snehovú brečku, ktorej je na zimných cestách vždy dosť.

Zimné pneumatiky je vhodné obuť vtedy, keď sa vonkajšia teplota dlhodobo pohybuje pod 7 °C. V chladnejšom počasí totiž majú lepšiu priľnavosť ako ich letné verzie, ktoré pri nižších teplotách tuhnú. Svetoví výrobcovia pneumatík svoje výrobky na základe dlhoročných výskumov neustále vylepšujú, čo má dopad na zvyšujúcu sa kvalitu jazdy, týkajúcu sa adhézie, hlučnosti či ekonomickosti prevádzky.

V zime je oveľa dôležitejšie aj správne nahustenie pneumatík. Pri prehustení je v kontakte s vozovkou iba veľmi malá časť pneumatiky, ktorá tak nemá šancu viesť dobre stopu. Auto horšie drží a môže ľahšie dostať šmyk. Podhustenie toľko nevadí, avšak zbytočne znižuje výkon pneumatiky a zvyšuje jej opotrebovanie a spotrebu paliva.

V zime je nutné byť na cestách obozretný.

Buďte viditeľní

Ďalšie, čo v zime trápi všetkých vodičov, je znížená viditeľnosť. Časté hmly, šero a okolie zahalené do päťdesiatich odtieňov šedi sa podpisujú na väčšej únave vodičov. Aj preto by sme mali mať na pamäti, že máme nielen dobre vidieť, ale musíme byť aj dobre viditeľní. Kontrola osvetlenia vozidla a výmena poškodených gumičiek stieračov (prípadne celých stieračov) je v zime takmer nutnosť.

Naproti tomu za jasných slnečných dní a pri snehovej pokrývke možno necítime takú únavu, zato trpia hlavne naše oči. Tým môžu uľaviť polarizačné slnečné okuliare, ktoré dokážu eliminovať nepríjemné odlesky, či už od snehu, alebo od protiidúcich vozidiel.

Ak sa vydávate na dlhšie cesty, platí, že by ste mali robiť častejšie prestávky. Vonku je nevľúdne, v aute býva často teplo a príjemne, čo môže hocikoho uspávať. Krátke pretiahnutie na čerstvom vzduchu vás preberie z letargie za volantom.

V zime si veľa starostí ušetríte, ak na ňu budete pripravení vy aj vaše auto. Kontrola vozidla v autoservise väčšinou nie je drahá a môže odhaliť nedostatky, ktoré by vám mohli skomplikovať cestovanie. Skúsenosťou na nezaplatenie potom je otestovanie vlastných vodičských schopností a limitov vozidla niekde na prázdnom, zasneženom parkovisku.

 

7 chýb v diplomovej práci, ktoré vám komisia pri obhajobe neodpustí

0

Dostali ste sa na štátnice a obhajobu diplomovej práce? Skvelé, stále máte pred sebou niekoľko vecí, ktoré môžete pokaziť a zhoršiť si záverečnú známku, alebo sa dopracovať až k tomu, že sa do školy vrátite ešte na opravný termín. Na čo si musíte dať pozor pri samotnej obhajobe?

Časový limit

Na obhajobu práce dostanete napríklad 12 minút. Mali by ste sa zmestiť medzi 10 a 14. Ak tento limit prekročíte, komisia vás zastaví a vy nestihnete vysloviť to dôležité. Ak skončíte predčasne, budú vašu prácu považovať za neplnohodnotnú a prázdnu.

Skákanie z témy do témy

Vaša prezentácia by mala mať logický postup. Od hypotézy, cez teóriu, vysvetlenie postupov, analýzu výsledkov až po celkový záver a porovnanie s iným výskumom. Pripravte si prezentáciu doma a naučte sa ju odprezentovať.

Reč tela

Skutočne nie je príliš príťažlivé, keď si mydlíte spotené ruky alebo dupocete na mieste ako nervózny klokan. Snažte sa aspoň pôsobiť vyrovnane a rozvážne.

Neznalosť témy

Idete svojim tempom krásny monológ, komisia vás zastaví, spýta sa otázku a vy neviete odpovedať? Chyba, vašu prácu musíte poznať dokonale bez ohľadu na to, koľko práce ste jej venovali.

Samý text

Do záverečnej prezentácie nepatrí text. V prezentácií uvádzajte len prílohy, obrázky, grafiky, mapy a iné vizuálne príklady. Prípustný je aj text, no v minimálne forme v odrážkach a skratkách len ako pomôcka pre vás alebo vo forme čísiel v tabuľkách a grafoch.

Škaredý dizajn

Dajte si s prezentáciou trochu viac práce než len pol hodinu pred obhajobou. Vyberte pekný template, zakomponujte do neho fotografie a dajte si celú prácu niekomu skontrolovať.

Odbiehanie

Nemusíte odbiehať rovno na WC. Horšie je, keď odbiehate od témy a členovia komisie vás na to upozornia. Počas obhajoby sa venujte svojej práci. Ničomu inému.

 

Tantrická masáž a dotyky: prečo sú také dôležité?

0

Cítite sa osamelý ? Presťahovali ste sa do nového mesta a chýba Vám rodina či priatelia? Alebo ste už dlhšie nezadaný a potrebujete cítiť dotyk druhého? Jedným zo spôsobov, ako pocítiť nežné dotyky je aj masáž. Ak chcete zažiť naozaj príjemnú masáž, ktorá poteší Vaše zmysli, vyskúšajte tantrickú masáž.

Akú rolu zohrávajú dotyky pri masáži?

Dotyky sú pre nás od narodenia prejavom lásky. Deti ich vyžadujú od svojich rodičov, zamilovaní od svojich partnerov. V dospelosti je sila dotykov podceňovaná, zaľúbenosť pominula, prišli starosti a stres. Na nežné prejavy sa akosi zabudlo. A to je chyba! Dotyky majú na náš organizmus veľmi priaznivý vplyv:

  • Podporujú tvorbu tzv. “šťastných” hormónov – endorfínov, ktoré nám zlepšujú náladu.
  • Znižujú množstvo stresových hormónov a prispievajú tak k celkovej upokojeniu.
  • Posilňujú imunitný systém.

Preto myslite na to, že ak je Váš partner podráždený alebo bez nálady, možno by mu pomohlo pár vašich dotykov. Ak k tomu pridáte aj masáž a rozmasírujete mu stuhnuté svalstvo, máte u svojho partnera rozhodne plusový bod.

Skúste tantrickú masáž

A čo takto skúsiť tantrickú masáž. Že neviete čo to je? Je to masáž ako stvorená na prebudenie vášne. Nežné dotyky po celom tele sprevádzané jemnou hudbou a omamnou vôňou. Celým telom myslíme všetky časti tela, teda aj tie intímne. Či už vyskúšate tantrickú masáž s vaším partnerom alebo navštívite tantrické masážne centrum, o intímny zážitok máte postarané. Rozvírte vo vás sexuálnu energiu, privoďte si do vzťahu novú iskru. Éterické oleje na vašej pokožke umocnia zregenerovanie celého tela. Odhaľte zábrany. Buďte vy aj partner pri masáži úplne nahí. Ak uvažujete nad navštívením tantrického salónu, tiež nemusíte mať ostych. V salónoch masírujú profesionálne tantra masérky. Nezaujíma ich či máte kilečko navyše, ich prácou je priniesť vám nezabudnuteľnú tantrickú masáž. Ak vám však dotyky cudzích osôb nie sú príjemné, pravdepodobne si tantra masáž veľmi neužijete. Uvoľnenie je totiž základom k tomu, aby ste si mohli naplno užiť pôžitok z tantrickej masáži.

Stále váhate nad tantrickou masážou? Nemáte čo stratiť. Doprajte si chvíľku pre seba. Vypnite od svojich problémov a zažite príjemné uvoľnenie. Celotelová masáž vrátane pohlavných orgánov – lingamu (mužský pohlavný orgán) alebo joni (ženské pohlavné orgány) vám prinesie nový príval energie, ktorý vám pomôže ľahšie zvládnuť ďalšie povinnosti.

Ako vybrať snehové reťaze pre SUV a 4×4

0

Zima prichádza a preto by ste mali byť pripravení na cestovanie v zimných a extrémnych podmienkach. To znamená, mať zimné pneumatiky a sadu snehových reťazí v kufri auta pre prípad, že by mohla byť jazda nebezpečná.

Kvalitné snehové reťaze zlepšujú jazdné vlastnosti na čerstvo napadnutom snehu, prašane, ľade, roztopenom snehu, mokrom povrchu, v blate… Poskytujú vyššiu trakciu a zvýšenú kontrolu nad vozidlom. Vyberajte si také, ktoré nepoškodia vaše hliníkové disky.

Pri výbere reťazí je dôležité zvážiť rôzne okolnosti: Ako často budete jazdiť po snehu alebo zľadovatenej vozovke? Aké vzdialenosti v takých podmienkach budete prekonávať? Budete jazdiť v horských oblastiach a do horských stredísk? Chystáte sa s vaším tátošom aj mimo udržiavanej cesty a po nespevnených terénoch? Máte športovo ladený offroad a chcete si ho užiť aj v zime? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu nájsť reťaze pre vaše SUV či 4×4.

TEXTILNÉ SNEHOVÉ „REŤAZE“

Ak jazdíte na kratšie vzdialenosti a často, pozrite sa na novinku na trhu – textilné snehové reťaze (tzv. autoponožky – autosock), ktoré sú vyrobené pre jazdu v snehu. Ich nahodenie a vyzutie trvá skutočne iba pár minút a sú veľmi skladné.

OCEĽOVÉ, TITÁNOVÉ REŤAZE

Snehové reťaze na SUV a 4×4 majú odolnejšiu konštrukciu zloženú zo zosilnených článkov z legovanej ocele, prípadne z titánu. Práve tie sú stavané na robustné a ťažké pneumatiky. Top modelom sú automaticky samo-dopínacie reťaze, vďaka čomu je manipulácia s nimi skutočne pohodlná a rýchla.

DIAMANTOVÝ VZOR OCEĽOVÝCH REŤAZÍ

Po nasadení na kolesá vytvárajú vzor diamantu. Postarajú sa o bezpečnú a pohodlnú jazdu s nízkymi vibráciami a nízkou hlučnosťou. Poskytujú skvelú trakciu s minimálnou brzdnou dráhou a minimálnym šmykom. Odporúčajú sa pre vozidlá s ABS a systémami, ktoré automaticky bránia pretáčaniu kolies pri zrýchľovaní alebo rozbiehaní. Väčšinou sa veľmi jednoducho inštalujú bez potreby vozidlo zdvíhať alebo posúvať.

PRIEČKOVÝ (REBRÍKOVÝ) VZOR OCEĽOVÝCH REŤAZÍ

Tento typ reťazí má priečkový dizajn uchytený okolo disku. Ide o najstarší vzor a dosť efektívny. Vážia polovicu z hmotnosti reťazí s diamantovým vzorom. Sú veľmi účinné, aj keď sú najhlučnejším zo všetkých vzorov, zároveň sú však najpredávanejšie. Ich nahodenie je pomerne jednoduché, môže si však vyžadovať manipuláciu s vozidlom.

ODSKÚŠAJTE ICH

Nečakajte, kým budete v mraze skúšať nahodiť reťaze na kolesá prvý krát. Zoznámte sa s nimi ešte predtým (na suchej zemi), ako ich budete skutočne potrebovať. Nejazdite s nimi ale po suchej zemi, mohli by ste poškodiť vozovku aj vaše pneumatiky.

Po každom použití reťaze očistite od ľadu a snehu, aby ste predišli korózii. Nechajte voľne vysušiť.

Snehové reťaze si radšej vyberajte od špecialistov a v obchodoch, kde majú ich najväčší výber na všetky typy vozidiel skladom.

 

 

 

Go, with SWAN GO

0

Patríte medzi priaznivcov televízie a pred TV ste schopní stráviť aj celé hodiny? Doma však nie ste stále. Vďaka Swanu si však môžete obľúbené seriály, filmy a televízne show dopriať nech ste kdekoľvek! Ako je to možné?

Možné je to vďaka aplikácii SWAN GO od spoločnosti Swan. Pomocou tejto aplikácie si vašu obľúbenú televíznu stanicu môžete vychutnávať kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí vám na to napríklad smartfón, alebo tablet. Už sa nemusíte báť, že niečo zmeškáte, ak práve nie ste doma.

Čo je SWAN GO?

Služba SWAN GO, ktorá vám umožní prístup k obľúbenému televíznemu programu, aj keď práve nie ste vo svojej obľúbenej obývačke. Jedná sa o mobilnú aplikáciu pre telefóny a tablety, vďaka ktorej môžete mať svoje obľúbené Tv programy so sebou kdekoľvek a kedykoľvek.

Mobilná aplikácia, ktorú môžete používať až na 3 zariadeniach naraz, obsahuje až 33 tv kanálov, ktoré máte ihneď k dispozícií. Vďaka čistému a jednoduchému rozhraniu bude používanie aplikácie hračka. Určite oceníte intuitívne a pohodlné ovládanie, vďaka ktorému vždy rýchlo nájdete to, čo hľadáte.

Ako získať službu?

Neuveríte, ale zaobstaranie si takejto aplikácie je jednoduchšie, než si môžete myslieť. Stačí vám len pár klikov a službu môžete mať aj vy. Postačí len kliknúť na stránku Swanu a vybrať kategóriu televízia, kde nájdete aj spomínanú službu SWAN GO,ktorú si tu následne zopár klikmi viete aj objednať.

Po objednaní služby vám do 24 hodín príde e-mail s registračným kódom. Následne navštívte stránku www.swango.sk a pomocou svojho registračného kódu si vytvorte svoj SWAN GO účet, ktorým sa neskôr prihlásite na svojich mobilných zariadeniach. Vytvorenie SWAN GO účtu potvrdíte v overovacom e-maile, ktorý bol zaslaný na Vami uvedený e-mail.

Po potvrdení e-mailu si treba už len stiahnuť aplikáciu, podľa vášho zariadenia. Na výber je ako aplikácia pre iOS, tak aj pre Android alebo Windows Phone. Prihlásiť sa môžete pomocou predtým vytvoreného SWAN GO účtu maximálne na 3 zariadeniach súčasne.

Pre sledovanie na ďalšom zariadení je potrebné najskôr deaktivovať službu na niektorom z aktívnych zariadení. To môžete vykonať na SWAN GO portáli, odobratím jedného z existujúcich zariadení. Pre pridanie ďalšieho zariadenia následne stačí nainštalovať aplikáciu SWAN GO a prihlásiť sa prostredníctvom SWAN GO účtu na tomto zariadení. No nie je to jednoduché?

Kto môže mať službu SWAN GO?

V tomto je SWAN GO oproti iným druhom televízie, ako digitálna a káblová, úplne bezkonkurenčný. Mať ho totiž môže mať ktokoľvek a kdekoľvek. Nie ste tak limitovaný vašou lokalitou, pokrytím a podobnými faktormi, ktoré sú pri výbere digitálnej alebo káblovej televízie rozhodujúce.

SWAN GO je ale úplne diametrálne odlišná. Môžeme povedať, že je niečo ako internetová televízia. Televíziu tak máte neustále so sebou vo vašom smartfóne, ktorý v dnešnej dobe patrí medzi neodbytnú súčasť nášho života. Ako sme teda už spomínali, SWAN GO je niečo ako digitálna internetová televízia. Z čoho plynie, že na jej používanie je žiaľ potrebné internetové pripojenie. To je však už v dnešnej dobe súčasťou takmer každého paušálu. A ak nie, potrebné dáta sa dajú dokúpiť.

Spotreba dát pri pozeraní SWAN GO však záleží od kvality, v akej daný film, seriál alebo iný televízny program pozeráte. Priemerne však neminiete viac ako 1,5 GB dát za hodinu pozerania. Čo zas nie je tak veľa, keďže môžete mať vďaka tomu svoju obľúbenú tv napríklad pri ceste domov z práce, školy alebo pri inej príležitosti, keď niekam cestujete. TV v mobile vám tak zaručene skráti čas.

Koľko ma to bude stáť?

Ak si cenu za SWAN GO porovnáme s cenou za normálnu televíziu či už digitálneho alebo káblového typu, mesačný účet bude o niekoľko desiatok percent nižší. Mesačná cena služby SWAN GO je totiž len 3,99€. Doba viazanosti je taktiež flexibilná. Môžete si vybrať z dvoch účtovacích období, a to na 12, alebo na 24 mesiacov. Za cenu len 3,99 mesačne tak môžete mať 33 obľúbených kanálov stále pri sebe. Ak si dokonca službu objednáte do konca roka 2017, dostanete službu TV Archív zdarma.

Jediné čo k mobilnej tv ešte potrebujete je spomínané pripojenie na internet. Avšak aj so zrátaním ceny za službu SWAN GO a internetové dáta, vás mobilná televízia vyjde za super cenu. Neváhajte, veď SWAN GO môžete mať už do 24 hodín od objednania.

Chystáte sa na predĺžený víkend do zahraničia?

0

Nestihli ste letnú dovolenku, a práve preto plánujete predĺžený víkend do Ríma? Alebo už teraz viete, že zimné prázdniny si budete chcieť naplno užiť a chcete byť radšej nachystaný už s predstihom? Prinášame vám stručný, no praktický manuál, vďaka ktorému na nič podstatné nezabudnete! A to sa nemusíte baliť ani týždeň pred odchodom.

Čo vlastne potrebujem?

Pred tým, ako vôbec začnete s balením, spíšte si zoznam, ktorý bude obsahovať presne to, čo potrebujete. Znie to jednoducho, však? Nemyslíme tým, aby ste si zbalili tie krásne letné šaty, topánky a hydratačný krém, čo je taktiež dôležité, pochopiteľne. No bohužiaľ, veľa krát zabúdame na tie najdôležitejšie veci akými sú lieky či doklady, alebo naopak, zbalíme si kopec nepotrebných vecí, ktoré nám následne v kufri zbytočne zaberajú miesto. Aby ste sa vyhli podobnej situácií, zoznam vám v tom jednoducho pomôže, keďže vždy si naň môžete dopísať to, čo vám v ňom chýba, resp. prečiarknuť to, čo je v ňom zbytočné. Ak sa chystáte cestovať lietadlom, nezabudnite si postrážiť váhu a rozmery batožiny, inak vás čakajú nepríjemné „opletačky“ na letisku, a tomu sa chce asi každý z nás vyhnúť.

Pozor na doklady!

Je v podstate jedno, kam cestujete, nikdy si nezabudnite doklady, a to vrátane tých, ktoré sú určené pre deti. Overte si ich platnosť a zistite, aké doklady sú požadované v krajine, do ktorej sa chystáte. Cestujete do USA? Podmienkou je biometrický pas, čiže si nevystačíte len s tzv. rýchlopasom. Vhodné je, ak si spravíte kópie všetkých dokladov (pas, poistenie, občiansky preukaz) a uložíte si ich inde ako originály. Pri strate alebo krádeži vám toto opatrenie rozhodne pomôže uľahčiť vybavovačky, ktoré by vás čakali.

Majte prehľad o všetkom

Je celkom pochopiteľné, že na letisku mnohí z nás zmätkujú a majú strach, či predsa na niečo nezabudli. Dajte si všetky potrebné cestovné doklady k sebe a tak, aby ste ich mali na letisku neustále pri sebe. Nevyťahujte ich vtedy, keď nepotrebujete, aby ste ich zbytočne nevytratili. Pamätajte, že ich budete potrebovať trebárs pri vstupe do odletového priestoru či lietadla, na čo mnohí zabúdajú. Ďalším podstatným bodom, ktorý netreba podceniť sú čísla. Spíšte si zoznam čísel na veľvyslanectvo, políciu či záchranku danej krajiny, keďže nikdy nevieme dopredu určiť, či sa náhodou aj my neocitneme v situácií, kedy budeme náhle potrebovať pomôcť.

Uľahčite si nákup dovolenky

Pokiaľ vám to rezervácia umožňuje, využite možnosť online rezervácie, vďaka čomu ušetríte množstvo času. Nie je to nič zložité a koniec koncov nebudete musieť čakať v rade na letisku. Samozrejme, ide o individuálnu záležitosť, keďže každému vyhovuje niečo iné, no ak sa chystáte na dovolenku, prípadne predĺžený víkend na poslednú chvíľu, táto forma rezervácie je predsa len jednoduchšia a najmä rýchlejšia.

 

Cítite sa ráno unavený? Skoncujte s tým raz a navždy!

0

Každý večer sa snažíte ísť čo najskôr do postele, aby ste sa poriadne vyspali a neboli ste ráno unavený tak, ako zvyčajne? Občas sa však môže stať, že toto jednoduché pravidlo nedodržíte, pretože sa bojíte, že vám niečo unikne, neodpíšete kamarátke na Facebooku alebo si nestihnete pozrieť ďalšiu časť vášho obľúbeného seriálu. Aj v tomto prípade máte možnosť kvalitne a plnohodnotne sa vyspať, len treba vedieť ako.

Vyvetrajte!

Pred tým, ako si ľahnete, otvorte dokorán okno aspoň na 5 minút a poriadne prevetrajte vašu izbu. Nezáleží na tom, či je vonku plusová alebo mínusová teplota, prísun čerstvého vzduchu potrebujete! Ideálne je, ak si dáte bavlnené ponožky, pretože studené chodidlá vám môžu brániť v zaspávaní, čiže na to pozor!

Pravidelný režim

Ako už bolo spomenuté v úvode, niet nad pravidelný režim. Povedzte si, že každý večer budete o 22:30 v posteli, a to za akýchkoľvek okolností. Telo potrebuje pravidelný rituál a pokiaľ mu ho dáte, navyknete si naň. Okrem toho sa budete cítiť zdravšie, vitálnejšie a koniec koncov i krajšie.

Príjemná vôňa musí byť!

Vedeli ste, že aj taká vôňa má vplyv na naše zmysly? Po sprche sa natrite vašim obľúbeným telovým krémom či olejčekom, ktorý bude rozmaznávať vašu pokožku. Keď si ľahnete, budete cítiť príjemnú sviežu vôňu, ktorá vás koniec koncov uspí a vy sa zobudíte ako znovuzrodený.

Pohárik vínka jednoznačne áno!

Pohárik vínka, ktorý si vypijete pri obľúbenom filme je ďalší skvelý spôsob, ako podporiť zdravý a tuhý spánok počas celej noci. Pochopiteľne, že nehovoríme o fľaši vína, či tvrdého alkoholu, ktorý by mal pre váš organizmus opačný efekt. Vyhnite sa tiež mastným jedlám, ktoré môžu spôsobovať problémy so zaspávaním a aspoň dve hodiny pred spaním už nejedzte. Ak by ste predsa len dostali na niečo chuť, nič nepokazíte ľahučkým šalátom, kúskom jablka či kockou horkej čokolády.

Čaj na upokojenie

Ak ste mali nabitý deň, plno práce a starostí, niet divu, že doma chcete mať pokoj. K tomu vám pomôže šálka mätového alebo zeleného čaju, ktorý má skvelé povzbudivé účinky! Okrem toho sú bylinkové čase mimoriadne prospešné pre ľudí, ktorí trpia nervozitou, bolesťami hlavy, nespavosťou či žalúdočnými problémami. Z toho vyplýva, že denne by sme mali vypiť aspoň 2 šálky čaju, no ak by ste na to predsa len zabudli, doprajte si ho aspoň večer pred spaním.

Športujte

Vedeli ste, že nielen ranný, ale aj večerný beh má perfektný vplyv na naše fyzické i psychické zdravie? Zbavíte sa tak negatívnych myšlienok, odreagujete telo i myseľ a koniec koncov tým spevníte svalstvo, ba dokonca schudnete nejaké to kilečko navyše. Podporte váš kardiovaskulárny systém, činnosť mozgu a ďalšie dôležité funkcie, bez ktorých by náš organizmus nemohol fungovať a uvidíte, že sa ráno zobudíte plný energie!

 

Máte šťastný vzťah? Zistite to!

0

Pochopiteľne, že žiadny článok vám nedokáže nájsť priamu odpoveď na to, či máte alebo nemáte šťastný vzťah, aj keď existuje niekoľko situácií, na základe ktorých to zistíte. Inými slovami povedané, ak počujete nasledujúce vety od vášho partnera aj vy, s vysokou pravdepodobnosťou žijete v harmonickom a pevnom vzťahu, ktorý len tak ľahko nič nezlomí. Aj vy ste zvedavý, o čo ide?

Veľa slov netreba

Hovorí sa, že ženy povedia denne priemerne dvojnásobok viac slov ako muži, aj keď podstatné je skôr to, čo povedia. Na druhej strane by sme si mali postačiť s tým, čo nám partner za deň povie a je viac menej jedno, či je toho veľa alebo málo, dôležité je to, čo povie! Práve to „málo“ robí naše vzťahy šťastné a spokojné! Načúvajte a občas sa snažte čítať medzi riadkami, keďže nie každý z nás má dostatok odvahy vyjadriť za akýchkoľvek okolností svoje pocity.

Vďačnosť

Neexistuje väčšia samozrejmosť než je poďakovanie za dobrý skutok, ktorý spraví jeden pre druhého. Viete si vôbec predstaviť, že by ste svojmu partnerovi nepoďakovali za opravenú poličku v kuchyni? Alebo by ste nepočuli obyčajné „ďakujem“ za večeru, s ktorou ste sa trápila hodinu? Kúzelné slovíčko, ktoré používame od detstva, má svoje neopísateľné čaro, na ktoré by sme nemali zabúdať v žiadnom prípade! Partnerovi tým totiž dokazujeme to, že si ho vážime.

Zaujímajte sa!

Spýtali ste sa partnera, ako sa dnes mal? Banálna otázka, ktorá dá najavo to, že vám nie je ľahostajné, ako sa ten druhý cíti. Možno sa vám zdá zbytočné pýtať sa vašej polovičky, ako sa má, čo dnes robila, prípadne čo sa udialo v práci, no verte, že aj takouto „drobnosťou“ mu dáte najavo, že sa oň zaujímate.

Nebráňte sa citom

Pre každého z nás je spočiatku veľmi náročné vyznať svoje city. A keď sa k tomu nakoniec odhodláme, máme chuť to vykričať celému svetu, však? Nezabúdajte svojmu partnerovi pravidelne hovoriť, ako ho máte radi, len tak pre istotu. Aby to nezabudol. A viete, čo má omnoho väčšiu váhu ako len obyčajné slová? No predsa činy! Potešte svoju drahú kyticou ruží, pripravte jej desiatu do práce alebo ju prekvapte víkendovým pobytom pre dvoch. Fantázií sa medze nekladú, tak prečo sa z času na čas neodviazať a nespraviť pre svoju polovičku niečo bláznivo zamilované?

Pomáhajte si navzájom

Môže ísť o drobnosť akou je príprava kávy, vynesenie odpadkov alebo výmena plienky. Skrátka činnosti, ktoré on nemusí mať v láske, ale pre vás to zas taký problém nie je, takže mu môžete takýmto spôsobom občas uľaviť a uvidíte, že váš vzťah sa posunie o krok vpred! Tak čo poviete, aj vy zmeníte aspoň z časti vaše správanie voči partnerovi a budete mu venovať viacej pozornosti? Uvedomte si, že každý z nás si zaslúži úprimnú lásku a vďaku, tak prečo sa tomu strániť a vyhýbať, keď by to mohlo časom narušiť váš vzťah?

Zvýraznite svoju výnimočnosť s originálnym dreveným motýlik

0

Móda je tu tak dlho ako samotné ľudstvo.  Už od nepamäti sa ľudia snažili skrášľovať rôznymi doplnkami či odlišovať od seba navzájom odevom i rôznymi sprievodnými prvkami. Len keď sa bližšie pozrieme na našu krajinu, tak čo kraj, to iný kroj, zdobenie i doplnky. Ľudia sa na jednej strane chcú od seba odlišovať, na druhej strane sa túžia stotožniť s určitou komunitou a prihlásiť sa tak k určitým jej hodnotám.

Buďte vždy originál

Každý človek je unikátny a svoju autenticitu často vyjadrujeme aj prostredníctvom odevu a doplnkov, ktoré nosíme. Originalita, sebavedomie, túžba po poznaní a naplnení života sú atribúty, ktorými možno označiť súčasnú generáciu mladých ľudí. Túžia po slobode v každej oblasti. Móda je k nim viac ako zhovievavá a poskytuje fantázii plný priestor na sebarealizáciu. Mnohých mladých ľudí zároveň charakterizuje návrat k pôvodným hodnotám, prírode a tradíciám.

S láskou k tradíciám

Drevené motýliky pre pánov sú dôkazom toho, ako možno spojiť moderné s tradičným pri zachovaní jedinečnosti. Ak máte chuť kráčať v lone tradícií, chcete sa však odlišovať, tento originálny pánsky doplnok vás určite nesklame. Prírodný materiál v rôznych prevedeniach je vhodný na mnohé príležitosti. Je to ideálny spôsob ako prezentovať tradícia krajiny na medzinárodnom obchodnom rokovaní a vďaka jeho nenútenej elegancii ho možno nosiť aj na všetky slávnostné príležitosti vrátane svadieb, jubileí a výročných stretnutí.

Nie je to žart, ale zábava musí byť

Pri nosení drevených motýlikoch sa určite nemusíte báť toho, že by stratili svoj tvar. Ak chcete upútať pozornosť napríklad na niektorej z networkingových udalostí, na svojho dreveného motýlika sa vždy môžete spoľahnúť. Nie je žiadnym tajomstvom, že smiech lieči. Ak sa aj vy držíte tejto životnej filozofie, drevený motýlik v tvare pánskych fúzov je to pravé orechové pre vás. Stretnutie s americkým investorom alebo kolegom môžete okoreniť motýlikom s nádychom americkej vlajky.

Robte si radosť každý deň a nebojte sa ukázať svoju unikátnosť. Pánske doplnky v súčasnosti zažívajú renesanciu. Mnohé dámy však tiež potvrdzujú, že drevený motýlik je ideálnym darom pre ich drsnejšiu polovičku. Inšpirujte sa našou bohatou ponukou a pošlite nám fotografiu, na ktorej hrdo nosíte svojho dreveného motýlika.

Wifi do vrecka

0

Prístup na internet sa v dnešnej dobe stal veľmi požadovanou službou. Využívame ho dennodenne, na rozličné účely. Či už ide o prácu, zábavu či získavanie informácií. Internet je už našou súčasťou a pripojenie naň máme väčšinou zabezpečené už aj prostredníctvom dátových služieb v našich smartfónoch. Wifi do vrecka od mobilného operátora 4ka predstavuje službu, s ktorou o prístup na internet núdzu mať nebudete.

S využívaním wifi do vrecka získate neobmedzené a nekonečné dáta na území celej Slovenskej republiky. A to nie len do vášho mobilu, ale aj tabletu či notebooku. To všetko získate v hodnote 12€ a nepotrebujete sa viazať.

Mobilný internet od operátora 4ka vám zabezpečí skvelú rýchlosť a neobmedzený prístup, a to všetko máte so sebou. Z toho vyplýva, že sa už nebudete musieť obťažovať vyhľadávaním dostupných wifi sietí. Online tak budete môcť byť kdekoľvek, či už ste na cestách, v práci, alebo doma.

V rámci služby TO.∞ DÁTA si môžete nastaviť aj automatickú obnovu, vďaka ktorej sa vám služba obnoví každých 30 dní a vy tak budete mať nekonečné dáta neustále k dispozícii. Môžete tak urobiť v Mojej zóne, kde si nastavíte úhradu priamo z vašej platobnej karty. Vaše údaje o platobnej karte budú bezpečne uložené.

So službou Wifi do vrecka dátujete na celom území Slovenka neobmedzene s rýchlosťou pripojenia do 50Mbit za 10 sekúnd a za jednu minútu volaní a jednu SMS správu zaplatíte len 4 centy.

 

Block title

Block title

Block title