Home Blog

História sedačiek – ako vznikol tento kus nábytku?

0
História sedačiek - ako vznikol tento kus nábytku?

Zrejme takmer každý z nás trávi na sedačke počas dňa nejaký ten čas. Zaujímalo vás niekedy, ako vôbec tento dôležitý nábytok v našom živote vznikol a aké má korene? Na to sa pozrieme v dnešnom článku a zistíme, ako sa sedačka vyvinula od čias egyptských faraónov po 20. storočie.

Všetko to začalo už v starovekom Egypte

Slovo sedačka“ pochádza zo starovekého Egypta z roku 2000 pred našim letopočtom. Je odvodené od arabského slova „suffah“, ktoré sa zhruba prekladá ako slovo „lavica“. Ľudia sedeli na sedačkách tisíce rokov a hoci dnešné sedačky sú mimoriadne pohodlnejšie, s hlbokými, rozštiepenými vankúšikmi a robustnými oceľovými pružinami, je zrejmé, že ľudstvo bolo už mnoho rokov fanúšikom sedačiek.

Sedačka bola najprv iba pre luxusnú spoločnosť

Bohužiaľ, už v roku 2000 pred naším letopočtom používali sedačky iba veľmi bohatí členovia spoločnosti – faraóni a podobne vysoko postavení obyvatelia. Takí Rimania začali naplno využívať všetky výhody sedačky. Radšej však ležali na niečom podobajúcom sa na dnešné rozkladanie sedačky, zvyčajne pri okusovaní hrozna. Rimania nižšej triedy, známi ako plebejci mali tendenciu namiesto toho používať kamenné lavičky. Pravdepodobne neboli príliš pohodlné.

1000 rokov sa sedačka neposunula

Rozpad Rímskej ríše v 5. storočí znamenal začiatok temného veku, obdobia, keď všetko dobré v živote vstúpilo do stavu úpadku. Bohužiaľ to zahŕňalo aj sedačku, ktorá prestala existovať takmer v akejkoľvek podobe takmer tisíc rokov. V skutočnosti to bolo až do konca 16. storočia, keď európski remeselníci znovu predstavili a oživili sedačku ako pohodlný doplnok k novo odolnému bývaniu, ktoré sa začalo objavovať v celej Európe.

Európski remeselníci začali čoskoro vytvárať vizuálne ohromujúce a mimoriadne zložité návrhy sedacích súprav, ale ešte chvíľu trvalo, kým ich dobehli v rámci pohodlia. Vtedajšie vankúše boli plnené pomerne neobvyklým materiálom, ako sú vlasy z koní, seno, alebo dokonca sušený mach.

Priemyselná revolúcia sedačku naplno odštartovala

V roku 1800 začali výrobcovia nábytku, ako napríklad Thomas Chippendale, rozširovať knihy vzorov, ktoré zobrazovali a zaznamenávali návrhy sedačiek. Tieto návrhy boli elegantné a funkčné. Spoločnosť Chippendale uprednostňovala dostatočne hlboké sedadlá, aby sa dali použiť ako príležitostná posteľ. Sedačky postupne prestali byť niečím, čo si mohli dovoliť len šľachtici a veľmi bohatí ľudia a stali sa bežnou súčasťou domácnosti. Dovtedy boli sedačky vždy len majstrovským kúskom, ale keďže sa začiatkom 20-tych rokov 20. storočia viac spopularizovali, stali sa aj menej očarujúcimi a praktickejšími.

Priemyselná revolúcia bola hlavným dôvodom rozšírenia sedačky, keďže lacnejšie textílie boli v rastúcom množstve dostupnejšie. K tomu pridajme vynájdenie a hromadnú výrobu šijacích strojov a zvyšujúcu sa dostupnosť komponentov, ako je oceľ na pruženie. Všetky tieto faktory zlepšili pohodlie aj cenovú dostupnosť sedačky. Zdobené dekoratívne drevené vzory ukázali cestu k obľúbenejším a pohodlnejším typom sedačiek.

A v tomto čase sa moderná sedačka konečne stala bežnou súčasťou v domácnostiach šľachtických i robotníckych tried. Zatiaľ čo začiatkom 20. storočia došlo k prechodu sedačky na mieru z elitárskeho výroku na praktickejší kus nábytku, ktorý je k dispozícii mnohým, v druhej polovici storočia došlo najmä k vylepšeniu kreativity.

 

Najlacnejšie PZP v roku 2020 získate online

0
Najlacnejšie PZP v roku 2020 získate online

Rok 2020 je za rohom a prináša so sebou významné zmeny v oblasti poistení motorových vozidiel povinným zmluvným poistením. Vodičov čaká navýšenie cien PZP o minimálne 5-10% a v niektorých prípadoch, najmä pri mladších vodičoch sa môže finálna cena PZP vyšplhať na stovky eur. Ako si zvoliť najlacnejšie poistenie PZP v roku 2020 a zbytočne neplatiť za rovnaké služby vyššiu sumu?

Porovnanie PZP online

Ponuka povinného zmluvného poistenia je na slovenskom trhu pomerne široká. Viacero poisťovní poskytuje rôzne výhody pre svojich klientov a vybrať si dôveryhodnú poisťovňu s najvýhodnejšou ponukou môže byť náročné. Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom, ako vybrať nové poistenie je porovnanie viacerých ponúk PZP online.

Na internete je možné nájsť viacero nástrojov a porovnávačov týchto poistení. Online kalkulačka PZP je nástroj, ktorý disponuje databázou aktuálnych ponúk na trhu a na základe údajov, ktoré vyplníme v krátkom formulári vyhodnotí a pripraví najlacnejšie PZP ponuky viacerých poisťovní priamo pre naše vozidlo.

Poistenie auta cez internet je vždy lacnejšie

Internet od svojho vzniku priniesol užívateľom mnohé výhody. Pohodlnejšie a lacnejšie nakupovanie je snáď najmarkantnejšou zmenou, na ktorú sme si rýchlo zvykli. Zľavy a výhody pri nakupovaní cez internet sa dnes týkajú aj poistení. Mnohé poisťovne ponúkajú zľavu za uzatvorenie zmluvy online. Šetríme tým totiž poisťovni čas a peniaze, ktoré by musela inak vynaložiť za zamestnanca na pobočke, ktorý by nám zdĺhavo vysvetľoval a pripravoval rôzne ponuky.

Online kalkulačka PZP zvládne vybrať a vystaviť ponuku pre každého vodiča na mieru v priebehu pár minút. Dokáže porovnať nielen všetky aktuálne ponuky, ale zahrnie aj akcie, zľavy a doplnkové pripoistenia, ktoré by sa nám skutočne mohli hodiť.

Ako bezpečne uzatvoriť zmluvu online?

Pre porovnanie viacerých ponúk stačí vyplniť formulár iba raz. Nie je potrebné odovzdávať tieto údaje jednej či druhej poisťovni a v prípade, že nechceme uzatvoriť PZP online okamžite, nemusíme sa nikam registrovať. Naše osobné údaje sú tak chránené, neukladajú sa do žiadnej databázy a žiadna poisťovňa nás nebude oslovovať s novými ponukami.

Ako na plynulú jazdu.

0
Ako na plynulú jazdu.

Plynulou jazdou môžeme dosiahnuť úsporu paliva, menej stresových situácií za volantom a dlhodobo lepšie udržateľný dobrý technický stav nášho vozidla. Na to, aby sme sa naučili jazdiť plynulo, pritom netreba ďalší nadstavbový vodičský kurz.

Vyhnite sa prudkému brzdeniu

Tento spôsob jazdenia môžeme vidieť najmä v meste, kde je plno križovatiek, semaforov a prechodov pre chodcov. Auto prudko vyštartuje na zelenú a o pár metrov ďalej už brzdí na ďalšej križovatke.

Pokiaľ vidíte pred sebou križovatku, na ktorej svieti červená, zrýchlite pomaly na povolenú rýchlosť a nechajte auto na križovatku dôjsť na neutrál.

Namiesto bŕzd skúste prednostne využívať zotrvačnosť a prirodzenú brzdnú silu motora Opel Astra.

Predvídajte

Tento bod veľmi úzko súvisí s predchádzajúcim. Sledujte premávku okolo seba , pred sebou a snažte sa správne odhadnúť dopravnú situáciu, napriek mnohým elektronickým asistentom v Opel Astra. Vyhnete sa nielen zbytočnému brzdeniu a následnému zrýchľovaniu, ale aj prípadným dopravným nehodám.

Správny výber trasy

Sú situácie, kedy sa dopravnej zápche jednoducho nevyhnete, pretože inou cestou sa do práce nedostanete. Pokiaľ vám to situácia dovolí, plánujte. Či už na to použijete jednu z mnohých aplikácií na sledovanie dopravnej situácie, navigáciu Opel Grandland alebo sa zo skúsenosti vyhnete jazde cez centrum mesta v období dopravnej špičky. Správny výber trasy vám môže ušetriť čas a kopu nervov.

Starostlivosť o stroje počas zimy

0
Starostlivosť o stroje počas zimy

Starostlivosť o poľnohospodárske a stavebné stroje počas zimy

Ak chcete predĺžiť  životnosť a zaistiť efektívnosť poľnohospodárskych a stavebných strojov dôkladná starostlivosť je nevyhnutná. Údržba strojov je dôležitou súčasťou vlastníctva. To platí najmä v zime.

Starostlivosť o stroje, ktoré sa počas zimy nebudú používať

  • Pred zakúpením zariadenia, by ste sa mali uistiť, že máte správne miesto na uskladnenie, počas jeho nepoužívania. V ideálnom prípade by ste mali pre vaše nové i použité stroje, nájsť miesto, ktoré je zakryté a vyhrievané. Montované haly sa v zime oplatia. Poľnohospodárske, či stavebné stroje nie sú lacná záležitosť, preto netreba brať následky zimy na ľahkú váhu.
  • Údržba batérií je neoddeliteľnou súčasťou údržby počas zimy. Mali by sa vybrať a uložiť na teplé a suché miesto. Pomôže to zaistiť, aby boli pripravené na jar alebo nabudúce, keď budete musieť zariadenie použiť.
  • Ďalšou dôležitou položkou na monitorovanie je hladina chladiacej kvapaliny. Pred odstavením stroja na zimu skontrolujte chladiacu zmes. Aj keď je zmes 50/50 s chladiacou vodou, je dobré použiť vyššiu hladinu chladiacej kvapaliny, ak sa vaše stavebné zariadenie chvíľu nebude používať, napríklad v pomere 70/30.
  • Nakoniec sa nezabudnite postarať aj o podvozok.

Ak nemáte kapacitu alebo pracovnú silu na to, aby ste sa v zime riadne starali o svoje vybavenie, alebo ho niekam umiestnili, je tiež možné prenajať si použité stroje. Môže to pomôcť znížiť niektoré náklady na údržbu, ktorým by ste inak mohli čeliť.

Ak sa vaše zariadenie bude používať počas celej sezóny, pravidelne ho čistite. Silné mrazy, sneh, krúpy a iné neduhy zimného počasia sa nepriaznivo prejavujú aj na stave strojov a zariadení. Drsné poveternostné podmienky môžu spôsobiť rýchle zhoršenie kvality. Kvôli nízkym teplotám dostáva poľnohospodárska technika zabrať. Akýkoľvek stroj ako napríklad minibager môže zamŕzať.

Taktiež na zaistenie nepretržitej elektrickej energie, kde by v prípade výpadku mohlo nastať poškodenie materiálu, alebo ohrozenia zdravia je potrebná elektrocentrála.

Či už hľadáte nákup nového zariadenia alebo použitého stroja, kontaktujte spoločnosť Zeppelin.sk a informujte nás, ako vám môžeme pomôcť.

Oddych v saune a posilnenie imunity

0
Oddych v saune a posilnenie imunity

Oddych v saune je skvelým relaxom, ktorý si ľudia radi doprajú už od nepamäti. Pobyt v saune má však i množstvo zdravotných výhod. Prispieva k zlepšeniu imunitného systému, stimuluje krvný obeh, bojuje s problémami pri dýchaní a alergiami.

Doprajte si sauny na mieru priamo u vás doma a udržte v kondícii nielen vaše telo, ale i myseľ. Pravidelné saunovanie znásobuje jeho pozitívne účinky. Jedným z najzdravších pohybov pre človeka je plávanie a celoročný bazén s protiprúdom vám umožní vychutnať si tento šport kedykoľvek počas celého roka.

K dokonalému spa už chýba iba masáž. Hydromasáž je ďalším benefitom, ktorú vírivky poskytujú. Pomôže vám zrelaxovať sa, zabudnúť na stres a zároveň navodiť dobrú náladu. Takéto zariadenie určite ocenia aj vaši blízky. Stačí nastaviť vami požadovanú teplotu a už vám nič nebude brániť vychutnať si dokonalý relax  počas celého roka.

 

Zaži nový spôsob života – coworking

0

Čo je to ten coworking? Možno ste to už niekde počuli, ale nikdy bližšie neskúmali. V minulosti sa šikovní freelenceri či podnetní aktivisti s produktívnym nápadom začali stretávať v odľahlejších častiach miest pod spoločnou strechou, aby vďaka nízkemu nájmu mohli rýchlejšie napredovať. Ak sa vám pod pojmom coworking vybaví čosi také, tak čítajte ďalej, lebo sa trochu mýlite.

Áno, to boli akési začiatky dnes už zabehnutého pracovného systému, ktorý charakterizujú spoločné kancelárske priestory. Ale dnes to už nie je o lacnom nájme. Coworkingy obľubujú mnohé prosperujúce firmy, ktoré prišli na to, že je dobré nechať svojich ľudí pracovať v podnetnom a dynamickom prostredí, ktoré podporuje networking a pozitívne vplýva na ich ľudský aj profesný rast. Jedným z hlavných benefitov coworkingu je špeciálna atmosféra dýchajúca úspechom a túžbou napredovať.

Znie to dobre? Ak vás to zaujalo, máte možnosť stať sa toho súčasťou. HubHub Coworking Bratislava je otvorený pre nové spolupráce, ponúka prenájom zasadacích miestností či kancelárskych priestorov rôznych tvarov aj veľkostí. HubHub charakterizuje moderný, kvalitný dizajn a hlavne maximalizácia príležitostí medzi členmi HubHubu, širšou komunitou a korporátnym prostredím. Všetko v HubHube smeruje k úspechu. Aj prostredníctvom rôznych eventov a workshopov sa rozvíjajú vaše talenty a vytvárajú sa kontakty medzi potenciálnymi partnermi. To všetko prináša jediné – rast a úspech. A o to tu ide.

Je úplne jedno či si nováčik alebo ostrieľaný borec, HubHub je miesto pre všetkých talentovaných ľudí, ktorí majú túžbu spolu rásť a rozvíjať sa ako rodina. V HubHube sa ľudia stretávajú a pomáhajú si, zdieľajú svoje názory, a tak postupne rastie ich projekt a rozvíja sa biznis. Je to o nastavení mysle – spolu sa napreduje ľahšie a to je ten coworking.

 

 

Rozdiel medzi solárnym kolektorom a fotovoltaickým panelom

0
Rozdiel medzi solárnym kolektorom a fotovoltaickým panelom

Obnoviteľné zdroje energie sú dnes v zornom poli čoraz väčšej skupiny ľudí, ktorí prejavujú záujem šetriť prírodu práve využívaním ekologických spôsobov výroby elektriny a tepla. Napriek stúpajúcim trendom si ľudia stále zvyknú mýliť pojmy solárny kolektor a fotovoltaický panel. Často sa javí, že ide o rovnaké mechanizmy, skutočnosť je však iná.

Solárne kolektory sú zariadenia, ktoré premieňajú slnečnú energiu na teplo. Používajú sa najmä na ohrev vody, čím sa znižujú napríklad náklady v domácnosti. Najčastejšie sa vyskytujú typy čiernych kovových platní v sklenenom alebo plastovom púzdre, ktoré môžeme vidieť na strechách domov. Solárny kolektor funguje ako malý skleník, ktorý akumuluje slnečné žiarenie, a tým následne ohrieva vodu, ktorá preteká cez rúrky skryté pod doskou a teplonosnou látkou. Slúžia aj na vykurovanie bazénov a skleníkov, dokonca môžu vyhrievať aj dom, tu však už musí ísť o premyslenejšiu technológiu s nízkotepelným vykurovacím systémom, ktorý predstavuje napríklad podlahové kúrenie. Oproti fotovoltaickým panelom sú solárne kolektory cenovo výhodnejšie. Aký je medzi nimi rozdiel?

Tým hlavným rozdielom medzi solárnym kolektorom a fotovoltaickým panelom je princíp ich fungovania. Kým solárny kolektor výlučne spotrebúva slnečnú energiu na výrobu tepla, fotovoltaický panel funguje na princípe premeny slnečného žiarenia na elektrickú energiu. Tento princíp je základom pre technický obor fotovoltaika.

Vďaka fotovoltaike je možné si vybudovať vlastnú domácu elektráreň, ktorá dokáže zaistiť potrebnú energiu pre celý dom. Potrebné sú fotovoltaické panely ktoré dokážu vyrábať elektrickú energiu aj bez priameho osvetlenia, menič a striedač napätia, regulátor a batéria na uskladnenie nadbytočnej vyrobenej energie. Prevádzka fotovoltaickej elektrárne je takmer bezúdržbová a životnosť fotovoltaických panelov predstavuje 25 – 30 rokov.

 

 

Ešte nemáte vianočný stromček? Požičajte si ho!

0
Ešte nemáte vianočný stromček? Požičajte si ho!

Ekológia sa dostáva do nášho vedomia aj podvedomia čoraz intenzívnejšie. Snažíme sa používať menej plastov, šetríme energiami, separujeme odpad… A viete, že aj obstaranie vianočného stromčeka môžete poňať ekologickejšou formou? Pozrime sa na to spolu.

Živý, ale požičaný

Šetrný, praktický a najmä udržateľný. To sú tri vlastnosti stromčeka, ktorý si na Vianoce požičiate. Že ste o tom ešte nepočuli? V zahraničí táto forma funguje už pár rokov a aj na Slovensku máme prvé lastovičky.

Ako na to?

Požičať si vianočný stromček môžete tak, že je zasadený v kvetináči. Tieto stromčeky však nie sú rovnaké, ako pri klasickom predaji stromčekov v kvetináči, pretože tie vám väčšinou po presadení na záhrade uhynú. Stromčeky na požičanie boli vysadené na to, aby dokázali prežiť vianočné sviatky, po ktorých poputujú do aklimatizačných priestorov, kde čakajú na to, kým budú opäť vysadené v prírode. Tak sa zrekultivujú a na zimu budú pripravené vrátiť sa do vašich domovov.

Výhody (nielen) pre životné prostredie

Tým, že sa takýto stromček, ocitne v domácnostiach opakovane, prispieva k tomu, aby sa nemuseli rúbať iné stromčeky. Minimalizuje sa negatívny vplyv na životné prostredie. Okrem toho sa znižujú skleníkové plyny, pretože stromčeky rastú prirodzenou formou v exteriéri. Okrem toho sú tieto stromčeky pestované v zemepisných podmienkach, kde sa aj predávajú, čím sa znižuje aj uhlíková stopa, ktorá vzniká pri prepravách zo zahraničia. Niektoré stromčeky bývajú sadené priamo v kvetináči, ale časť z nich pochádza aj od lokálnych pestovateľov.

Ako to funguje?

Ak ste sa teda rozhodli si vianočný stromček prenajať, vedzte, že ste si uľahčili prácu. Dodávatelia vám totiž váš vianočný stromček donesú, dajú vám pokyny, ako sa o neho máte starať, budete s ním tráviť vianočné sviatky a po Vianociach si pre neho opäť prídu. Celkom jednoduché, nemyslíte?

Ste aj vy z tých, ktorých už otravuje konzum a neústale hazardovanie s darmi matky prírody. Vyskúšajte tento vianočný stromček. Okrem dobrého pocitu, dostanete aj krásnu vianočnú ozdobu, ktorá bude naviac voňať.

 

 

 

Najlepšie oslavy sú na jachte

0

Plánujete oslavu narodenín, výročia či jubilea? Čo tak oslava na jachte v Chorvátsku? Jachting je v poslednej dobe veľmi obľúbeným fenoménom, ktorý ponúka možnosť dovolenkovať a spoznať krajinu celkom inak. Sami sa rozhodujete, ako strávite svoj čas na lodi. A jednou z možností môže byť aj oslava na jachte v Chorvátsku. Či už budete chcieť osláviť narodeniny, výročie alebo dokonca stráviť svoju svadobnú cestu plavbou na Jadrane, jachta na prenájom je tou správnou voľbou.

Oslava na jachte v Chorvátsku je jedinečnou príležitosťou, ako si vychutnať výnimočné okamihy v kruhu blízkych či priateľov. Jachta na prenájom ponúka priestor na skvelé a výnimočné zážitky, na ktoré len tak rýchlo nezabudnete. Na palube jachty môžete stráviť skvelých sedem dní, oddýchnuť si, zrelaxovať sa, ale aj navštíviť rôzne zákutia chorvátskeho pobrežia. A to všetko jedinečným spôsobom, v súkromí a slobodne.

Oslavujte podľa seba

Počas plavby na jachte sa môžete vydať kdekoľvek chcete vy. Takýto typ dovolenky je vhodný pre každého, no najmä pre tých, ktorí milujú more a slnko, no nemajú radi preplnené pláže. Na jachte sa môžete vydať do malých zátok s prázdnymi plážami či na okolité ostrovčeky a dedinky, kam sa bežní turisti nedostanú. Svoj čas si prispôsobujete presne podľa seba a nik vás nelimituje. Navyše, kedykoľvek môžete zakotviť v niektorom z chorvátskych prístavov a vybrať sa na potulky mestami.

Tip: Neviete ako, kam a kedy ísť? Nechajte si poradiť od odborníkov. Čím lepších odborníkov si vyberiete, tak tým krajšie spomienky budete mať. Nezapadnite medzi dav na veľkom “zaoceánskom parníku“, kde je vyše 6000 ľudí na palube. Užite si svoju súkromnú dovolenku napríklad na plachetnici či katamaráne od www.luxurysailing.eu.

Oslava na jachte v Chorvátsku tak môže byť intenzívnym zážitkom, či už sa rozhodnete celý čas stráviť na jachte a plaviť sa po mori, alebo budete kotviť v prístavoch a spoznávať krásy chorvátskych miest. Jadranské more ponúka skvelé podmienky na rekreačné plavby a chorvátske pobrežie sa môže pýšiť sieťou veľmi dobre vybavených prístavov. Nájdete v nich napríklad sprchy a toalety, supermarkety a reštaurácie či dokonca aj internetové pripojenie.

Výnimočné okamihy

Jachta na prenájom pre vašu oslavu bude miestom, na ktorom si užijete plno zábavy a spoločných chvíľ s blízkymi. Čo je zároveň aj veľmi dobrou príležitosťou, ako utužiť a posilniť vzťahy a zistiť, ako spolu viete vychádzať či fungovať ako tím.

Jachta na prenájom sa však môže stať aj miestom, na ktorom si užijete svoju svadobnú cestu alebo rozlúčku so slobodou. Jedinečné okamihy s jedinečnou osobou na jedinečnom mieste sú na nezaplatenie. Navyše, pobrežie Jadranského mora ponúka všetko to, čo k pravej romantike patrí. Jedinečné momenty si tak môžete vychutnávať priamo na palube jednej z luxusných jácht. A to všetko pri pohľade na krásne zapadajúce Slnko. Svadobná cesta na jachte znamená jedinečné zážitky plné lásky a spoločne strávených chvíľ v romantickom prostredí. A spoločne strávené chvíle, to je ten najväčší dar, ktorý si môžete navzájom venovať.

Či už sa vyberiete oslavovať s rodinou alebo priateľmi, oslava na jachte v Chorvátsku je špeciálnou príležitosťou, ktorá so sebou prináša množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Okrem toho, že môžete oslavovať narodeniny, jubileum či iné výročie, môžete zároveň spoznávať aj krásy chorvátskeho pobrežia a plaviť sa po Jadrane. Takáto plavba je nielen oslavou, ale aj plnohodnotnou dovolenkou.

Aké sú najobľúbenejšie aktivity pre deti v zábavnom centre?

0
Aké sú najobľúbenejšie aktivity pre deti v zábavnom centre?

Deti potrebujú podnetné prostredie, kde si môžu nájsť niečo, aby sa mohli zahrať, objavovať. Najprirodzenejšie a najpodnetnejšie je prírodné prostredie. Stále sa tam niečo nájde. Deti ani tak nepotrebujú hračky. Stačí palica, kvietky, voda, kamienky… So všetkým, čo dieťa obklopuje, sa vie zahrať.

Dieťa je veľmi tvorivé, nájde si, čo ho zaujíma. Týmto inštinktom prispôsobuje dieťa aj svoje správanie v zábavnom centre. Preto obľubuje skákacie hrady, detskú lanovú dráhu, trampolínový park či lezecký lanový labyrint.

V posledných rokoch sa detské interiérové ihrisko stalo kombináciou vzdelávania a zábavy prostredníctvom hier v interiéri a dobre organizovaných aktivít. Trampolínové parky sa stali celosvetovo známou činnosťou, kde si môžete užiť zábavu celá rodina a okrem zábavy si aj zlepšujete rovnováhu tela a posilňujete svaly.

Výrobca interiérových ihrísk vie, že deti milujú behať a exteriérový  zážitok v interiéri v podobe lezeckej steny alebo lanového parku je skvelý spôsob ako stráviť spoločný čas.

 

Block title

Block title

Block title