Home Blog

Príprava auta na zimu. Čo treba skontrolovať?

0

Pre bezpečnú a pohodlnú jazdu a dojazd do cieľa, je potrebné mať auto v stopercentnom stave neustále. No obzvlášť pred zimnou sezónou by malo byť vozidlo v bezchybnom stave. Samozrejme, s každou maličkosťou hneď nemusíte utekať do servisu. Auto si pred zimou dokážete skontrolovať aj doma. Na čo všetko je potrebné sa zamerať?

  1. Pneumatiky

Základom je prezutie na zimné pneumatiky. Podľa slovenskej legislatívy musí mať auto obuté zimné pneumatiky vtedy, keď je na ceste súvislá vrstva snehu, ľadu alebo námrazy. Podľa skúseností je však lepšie prezuť už vtedy, keď priemerné teploty klesnú pod 7 stupňov Celzia. Ak prezúvate na zimné pneumatiky z minulej sezóny, skontrolujte, či nie sú poškodené. Okrem hĺbky dezénu, ktorý nesmie klesnúť pod 3 mm (odporúča sa však dezén s hĺbkou aspoň 4 mm), overte tiež to, či sa pneumatiky skladovaním nepoškodili. Hľadajte akékoľvek známky opotrebenia, či nerovností na dezéne, ako sú praskliny alebo ryhy. Zjazdené alebo poškodené pneumatiky na zimu určite neobúvajte. Dnes už dokážete kúpiť kvalitné, ale lacné pneumatiky na zimu.

  1. Batéria

Ak v chladnejšom počasí nedokážete naštartovať, problémom môže byť práve akumulátor. Aby vás v zime takýto problém neprekvapil, batériu si preventívne dobite. V prípade, že je už staršia ako štyri roky, nezaškodí absolvovať kontrolný záťažový test v autoservise. Môžete sa tak vyhnúť nepríjemnostiam, napríklad že auto nenaštartujete v tej najnevhodnejšej chvíli. V takom prípade vám totiž dokáže pomôcť len iný vodič s prepojovacími káblami.

  1. Karoséria a disky

Ak je lak na karosérii poškodený, v zime hrozí korózia. Odporúča sa preto pred zimným obdobím karosériu auta navoskovať. Chránená je tak pred posypovou soľou, ale aj pred priľnutím rôznych nečistôt. Rovnako je vhodné postarať sa aj o disky. Tak na plechové, ako aj na hliníkové disky naneste taktiež ochrannú vrstvu vosku na disky.

  1. Zimná výbava

V lete ste ju nepotrebovali a z auta možno vyhodili. Preto si skontrolujte, či máte všetko potrebné prichystané. Chýbať by vám nemala metlička a škrabka, keďže so snehom na kapote nie je povolené jazdiť. V naozaj tuhej zime sa hodí aj rozmrazovač. Ak jazdíte do hôr, určite si do auta dajte aj snehové reťaze a lopatu.

  1. Prevádzkové kvapaliny

Výmena chladiacej kvapaliny prebieha v autoservise, a to pravidelne, podľa harmonogramu výrobcu. Tento harmonogram určite dodržiavajte. Časom totiž aj chladiaca zmes stráca svoje vlastnosti. Ak by zamrzla, môže vážne poškodiť motor. Zabúdať nesmiete ani na zmes do ostrekovačov. Ak v nádržke ponecháte letnú zmes, môže spôsobiť upchatie dýz.

Samozrejme, ak sa vám pred zimnou sezónou na vozidle čokoľvek nepozdáva, s návštevou autoservisu neváhajte. Ide predsa o vašu bezpečnosť.

 

Je možné opraviť poškriabané plastové vchodové dvere a okná?

0

Potešíme vás. Odpoveď na otázku je áno! Ak ste teda na ráme svojich nových plastových okien alebo dverí objavili škrabanec, ktorý vám doslova bije do očí, nemusíte zúfať. Máte aj iné možnosti, ako plastové vchodové dvere alebo plastové okná vymeniť za nové. Poradíme vám, čo v takom prípade môžete urobiť.

Použite korekčnú fixku

Ide o špeciálnu korekčnú fixku, ktorá je určená nielen pre okná a vchodové dvere plastové, ale aj pre iné materiály. Dostanete ju kúpiť priamo u predajcu plastových okien a dverí, prípadne v špecializovaných predajniach. Ako takáto fixka funguje? Jednoducho ňou prejdete po poškodenom mieste. Fixka zanechá plastový povlak, ktorý zatrie škrabance a odreniny. Veľkou výhodou je to, že takúto korekčnú fixku si môžete zakúpiť v rôznych farbách. Od priesvitnej, cez bielu, až po rôzne odtiene hnedej. Využiť ju teda môžete aj vtedy, ak máte plastové vchodové dvere alebo plastové okná v dekore, ktorý imituje drevo. Jej nevýhodou je však to, že dokáže prekryť naozaj len miniatúrne škrabance, ktoré nezasahujú hlboko do rámu okien alebo dverí.

Ďalšie možnosti prekrytia menších rýh a škrabancov

V prípade, že ryhy naozaj nie sú hlboké a poškodená je len povrchová farba a lak, máte niekoľko možností na opravu. V prvom rade poškodené plastové vchodové dvere alebo okná vyčistite. Na miesto naneste trošku vosku z rozohriatej sviečky. Vosk dôkladne rozmažte a nakoniec ho môžete prešmirgľovať veľmi jemným brúsnym papierom. Po stvrdnutí vosku miesto zalakujte priesvitným lakom. V prípade veľmi maličkých škrabnutí, kedy je poškodený len lak, stačí naniesť novú vrstvu priesvitného laku.

Ako na hlboké poškodenia?

Problémom sú však hlbšie ryhy. Tu vám korekčná fixka, ani vosk, nepomôžu. Použiť by ste mali hustý lak alebo lepidlo. Samozrejme vo farbe okien, či dverí. V tomto prípade je teda lepidlo možné použiť len na biele plastové okná a dvere. Lak alebo lepidlo naneste do ryhy v potrebnom množstve a nechajte stuhnúť. Vezmite mokrú handričku a okraje ryhy trením urovnajte, aby sa prebytočný lak z okolia ryhy odstránil.

Ak už je ryha naozaj hlboká, budete musieť použiť tmel. Tmel vo vhodnej farbe nanesiete do ryhy a po zaschnutí jeho zvyšky opatrne odstránite jemným brúsnym papierom. Na záver je potrebné poškodené miesto natrieť vhodnou farbou, prípadne prelakovať. V takýchto prípadoch však už nie je možné zaručiť, že svojpomocná oprava poškodenia bude neviditeľná.

 

Stručná história mobilných aplikácií a proroctvo Stevea Jobsa

0

Vývoj mobilných aplikácií neustále napreduje a technológie sa doslova každým dňom zdokonalujú. Nie je to však tak dávno, kedy boli mobilné aplikácie v plienkach. Spomínate si na prvú, ktorú ste vyskúšali? Ak nie, nevadí. Po prečítaní článku si určite spomeniete.

V roku 2018 sú mobilné aplikácie súčasťou nášho každodenného života. Využívame ich pre komunikáciu s priateľmi, platíme cez ne účty, objednávame taxi či pizzu, vytvárame detailné fotky nášho obeda, ktoré zdielame na Instagrame. Podľa posledných štatistík, trávime viac času s telefónom v ruke ako pred počítačom: 51,2% všetkých prístupov na internetové stránky pochádza práve z mobilných zariadení. Ako sme sa dostali do bodu, kedy sa bez smartphone-ov a mobilných aplikácií nezaobídeme?

Prvé mobilné aplikácie

V roku 1983, dvadsaťštyri rokov pred uvedením prvého mobilného telefónu značky iPhone, prednášal Steve Jobs na konferencii v Aspene. V období, kedy neexistovali App Store či Play Store, predpovedal Jobs vývoj nového digitálneho distribučného systému. Spôsob distribúcie prirovnal k obchodu s platňami. Podotkol, že užitočný by bol ekvivalent v softvérovom biznise. Avšak tentokrát by to prebiehalo elektronicky a softvéry by boli zákazníkmi sťahované prostredníctvom telefónnych liniek. Jobs už v tej dobe jasne videl príchod mobilných aplikácií a app stores.

Za predchodcov prvých mobilných aplikácií môžeme považovať funkcie, ktorými bol vybavený prvý mobilný telefón. Hodiny, kalkulačka, kalendár a telefónny zoznam. Vývoj mobilných aplikácií ďalej smeroval od legendárnej hry hadík na Nokii, cez možnosť odoslania emailu z prvého BlackBerry (2002), až k prvým 500 aplikáciám v App Store, ktorý bol oficiálne spustený v júli 2008.

Rozmach tvorby mobilných aplikácií

Len v prvom týždni od spustenia Apple App Store stiahli zákazníci viac ako 10 miliónov aplikácií. Toto naštartovalo vývoj mobilných aplikácií a viedlo až do rozmerov, s akými sa stretávame dnes. Na trhu je dnes k dispozícií okolo 7 miliónov mobilných aplikácií, ktoré sú neustále v procese evolúcie a je veľmi nepravdepodobné, že by tomu bolo v blízkej budúcnosti inak. Práve naopak.

Dostali sme sa do bodu, kedy mobilný a technologický priemysel prispôsobuje dizajn a formát práve mobilným aplikáciám a ich funkciám. Jedným z dôvodov je, že pre mnohých užívateľov je dnes UX (user experience) podstatnejšie ako veľkosť RAM či pridané kamerové moduly.

Rapídny pokrok v oblasti technológie za posledné roky spôsobil aj to, že aplikácie dnes nemôžeme limitovať iba na smartphony. Aktuálne trendy vo vývoji aplikácií nám však dokážu len čiastočne naznačiť, akým smerom sa budú ďalej uberať. Jedno je ale isté. Investície do vývoja mobilných aplikácií sa budú ešte zopár rokov vyplácať.

Sporáky na tuhé palivo pre vašu kuchyňu

0

Prehodnotili ste všetky možnosti palív a rozhodli ste sa pre to tuhé? Vyhovuje vám to takto najviac a chcete využívať palivo ekonomicky? No predsa si chcete ešte čo to o tom prečítať? Nech sa páči, jeden taký článok zameraný práve na to máme.

Vysoko výkonné zariadenie na tuhé palivo znamená, že drevo a iné formy tuhých palív, ako je drevené uhlie, rašelina, uhlie a mnohé ďalšie, sú efektívne a ekonomicky spálené.

To najlepšie čo môžete mať

Ak vám tuhé palivo ponúkne teplo a rozleje ho všade po celom dome, viete, že to takto vydrží dlho a vaša peňaženka ostane rovnako plná. Stačí si len sadnúť a užívať si zvuk horiaceho dreva a tepla, ktoré to celé so sebou nesie. Možno je ten zvuk dôvodom, prečo ste si toto palivo vybrali a vybrali ste si dobre. Ten zvuk by chcel mať doma skoro každý, je tak upokojujúci, že len pri myšlienke na to, sa vám budú zatvárať oči.

Doba ide vpred

To ale neznamená, že musíte vlastniť staromódny sporák, ako možno ešte mala kedysi vaša stará mama.  V skutočnosti sa dnes jedná o veľmi efektívne, štýlové spaľovanie dreva a viacpalivové ohničky a sporáky, ktoré vyhovujú interiéru vášho domu a pomáhajú ušetriť na vašom mesačnom výdaji na palivo. Skúste si pozrieť nejaké fotky a budete určite milo prekvapený. Už to nie je na ten úrovni ako bolo niekedy, ale omnoho ďalej.

A tak vaše kuchyne už vôbec nebudú vyzerať ako tie starodávne. Budú veľmi moderné a minimalistické. Budú presne také, aké si ich vytvoríte a spotreba tuhého paliva vám v tom rozhodne nebude brániť.

Bývate v dome?

Dokonca ak máte dom, zohnať tuhé palivo nie je až taký problém. Viete si ho objednať a drevo potom niekde skladovať. Veď drevo samo o sebe je všade okolo nás a tak aj nevinná prechádzka do lesa môže prísť na úžitok a vy cestou domov nazbierate nejaké staré suché triesky na rozpálenie ohňa. Nie len, že toto palivo je lacnejšie, ešte si vďaka nemu aj trocha zašportujete.

Jediné čo skutočne potrebujete je kvalitný sporák na tuhé palivo, ktorý vám v našej ponuke ponúkame. Zaobstarajte si preto sporák a nebudete ľutovať. Už viac možno ani nebudete potrebovať televízor, zvuk praskajúceho dreva vám ho radostne vynahradí.

 

 

Máte doma bazén? Nemali by vám chýbať tieto bazénové doplnky!

0

Ak chcete mať starostlivosť o bazén zjednodušenú, mali by ste mať doma nasledujúce bazénové príslušenstvo. O akom je reč?

Okrem chémie a filtrácie, ktorá je nevyhnutnou súčasťou každého profesionálneho záhradného bazéna, sa vám zídu aj iné bazénové doplnky, ktoré vám ušetria čas. Ten potom môžete investovať do samotného kúpania alebo iných príjemných aktivít.

UV lampa do bazénu

Voda bude vďaka nej dokonale čistá a priezračná. Vplyvom žiarenia totiž dochádza k vyhubeniu a ďalšiemu množeniu mikroorganizmov, vírusov a iných jednoduchých organizmov, ktoré svojím pôsobením znečisťujú vodu. Ak hľadáte dokonalú ochranu pred choroboplodnými zárodkami, UV lampa do bazénu je tým pravým orechovým. Dokáže radikálne znížiť tvorbu a výskyt plesní, rias a ostatných baktérií.

Bazénový vysávač

Šikovne si poradí so špinou namiesto vás. Ak si chcete čistenie ako nepríjemnú činnosť zjednodušiť, mali by ste siahnuť po automatickom bazénovom vysávači, ktorý dá váš bazén do poriadku namiesto vás. Poloautomatický bazénový vysávač sa zas pohybuje po hladine sám, manuálny vysávať musíte ovládať vy. Vyberte si taký bazénový vysávač, ktorý vám bude vyhovovať najviac a uľahčite si nepríjemné čistenie, ktoré obvykle ľuďom len strpčuje život.

Bazénové svetlá

Osvetlenie je mimoriadne obľúbeným doplnkom. Svetelné reflektory je však potrebné inštalovať do samotného skeletu bazéna a nedajú sa umiestniť dodatočne, preto ak po nich túžite, mali by ste si ich miesto naplánovať ešte pred realizáciou bazéna. Bazénové svetlá dokážu dokonale dotvoriť atmosféru pri kúpaní a existujú k nim aj rôznofarebné clony, pre váš ešte lepší zážitok z kúpania.

Protiprúd do bazéna

Ak túžite po masáži a vodnej terapii, mali by ste staviť na bazénový protiprúd. Ten vám dopraje dokonalý pocit oddychu v bublinkách. Uvoľnenie a relax sa dostaví takmer okamžite, budete mať pocit akoby ste sa kúpali v originálnej vírivke. Protiprúd do bazéna je mimoriadne vhodný aj pre kondičné plávanie, takže vytrvalostní plavci si pri ňom prídu na svoje. Jednoducho sa ovláda a nijak esteticky nenaruší vzhľad vášho bazéna.

Aké ďalšie doplnky vám ešte pomôžu?

Ak vlastníte bazén, zídu sa vám ohrevy vody na udržanie teploty, alarmy, ktoré sú neviditeľnými strážcami detí a zvierat a signalizujú každý pád do vody, či praktické rebríky na lepší prístup do vody. Navštívte albixon.sk a informujte sa o možnostiach.

 

Rum a zaujímavosti o ňom

0

Kedysi bol rum výlučne alkoholom pre námorníkov, pirátov a otrokov. Dnes je to však úplne inak a môžeme tak hovoriť o prémiovom alkohole, ktorý si získava fanúšikov po celom svete. Vedeli ste, 16. Augusta je Medzinárodný deň rumu?

Viete aký je rozdiel medzi blendovaným a neblendovaným rumom?

Blednom sa označuje rum, ktorý je zmiešaný z viacerých druhov. Napríklad to môže byť rum Diplomatico, ktorý je zmiešaný z rumov rôzneho veku a boli po zmiešaní opäť vložné do suda na zrenie. Druhým príkladom sú neblendované rumy, ktoré sa nezmiešajú ale celý čas zrejú samostatne. Vynikajúcim príkladom je rum Zafra, čo je vlastne rum vo veku zrenia 21 rokov.

História

História rumu sa datuje od 17. Storočia. Postupne sa rum stal až tak vzácnym, že sa ním platilo podobne ako so zlatom.

Najdrahší rum

Značky Wray a Nephew vlastní štyri fľašky najdrahšieho rumu na svete, ktoré pochádzajú zo 40. rokov.

 

 

Virtual reality and Augmented reality pre priemysel

0

V dvadsiatom storočí sa vďaka technickému pokroku obrátili milióny ľudských životov na ruby. Predstavte si telefón, aký to bol veľký vynález. Neskôr mobil, smartfón, tablet, smartwatch… Mnohé odvetvia aktuálne mení virtuálna a zmiešaná realita. Ako sa uplatňujú v priemysle? Povieme si v článku. 

VR & AR – čo to vlastne znamená?

V prvom rade si vysvetlíme, čo virtuálna a zmiešaná realita vlastne je a aký je medzi nimi rozdiel:

  • Virtuálna realita (Virtual reality) umožňuje 360 stupňový pohyb vo virtuálnom svete. Nech sa pozriete z ktoréhokoľvek uhla, prostredie vyzerá tak autenticky, že na to svoje – reálne, úplne zabudnete. V istých prípadoch je dokonca možná i interakcia s virtuálnym svetom. Verte nám, zostanete úplne pohltený. Ako sa do takého sveta dostať? Zatiaľ je potrebné použiť špeciálne VR Vývojári však pracujú na očných šošovkách či implantátoch na zrakový nerv.
  • Zmiešaná realita (Augmented reality) dopĺňa reálne prostredie, v ktorom sa nachádzate. Typickým príkladom je hra „Pokemon GO“ fungujúca vďaka AR. Výhodou je, že nepotrebujete žiadne špeciálne okuliare, postačí Vám smartfón či tablet. Zadáte polohu a Vaša aktuálna realita bude doplnená tou zmiešanou. Mnohé mobilné aplikácie pre cestovateľov vďaka AR poskytujú detaily a zaujímavosti k historickým pamiatkam, pri ktorých sa práve nachádzate.

Virtual reality and augmented reality vo výrobe

Vďaka virtuálnej či zmiešanej realite má mnoho inžinierov väčší priestor venovať sa detailom. Dokážu celý proces výroby vizualizovať, nájsť kolízie a odstraňovať ich. Tak isto zefektívniť všetky operácie. Čas údržby strojov sa skracuje – kontrola prebieha prekrývaním jednotlivých častí s obrazom AR a hľadaním odchýlok. Technik si vie zobraziť ktorýkoľvek servisný plán bez toho, aby musel nosiť hŕbu papierov. Zlepšuje sa i bezpečnosť práce a zdravia na pracovisku, kedy sa pomocou virtuálnej a zmiešanej reality odhaľujú a minimalizujú riziká.

VR a AR oceňuje i automobilový či letecký priemysel

V automobilovom priemysle otvárajú virtuálna so zmiešanou realitou možnosti vo všetkých smeroch, či sa jedná o výrobu, služby alebo údržbu. Vďaka nim dizajnéri rýchlejšie optimalizujú tvary, vzory či farby. Znižuje sa počet nepodarkov a optimalizuje výrobný proces vďaka možnosti jeho simulácie vopred. Testuje sa bezpečnosť a technici sa učia priamo na virtuálnych vozidlách.

Ani letecký priemysel vo využívaní VR a AR nezaostáva. Vďaka virtuálnym výkresom dokážu mechanici lepšie porozumieť komponentom, zefektívniť výrobu a údržbu. Dcérska spoločnosť Airbusu dokonca vyvinula SART (Smart Augmented Reality Tool), vďaka ktorému inšpekčné tímy znížili čas kontroly lietadiel z niekoľkých týždňov na pár dní.

Virtuálna realita spolu so zmiešanou realitou sú neoceniteľnou súčasťou nielen v priemysle, ale aj v iných odvetviach, napríklad v zdravotníctve. Je len otázkou času, kedy sa stanú bežnou súčasťou všedných dní. Brali by ste?

 

Celoročné pneumatiky – Kúpiť či nekúpiť?

0

Mnoho vodičov a majiteľov motorových vozidiel polemizuje, či sú celoročné pneumatiky dostatočne bezpečné, alebo či je vhodnejšie investovať do sezónneho prezutia.
V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať sumár výhod a nevýhod, ktoré so sebou kúpa celoročných pneumatík prináša.

Legislatíva hovorí áno!

Celoročné gumy sú z hľadiska legislatívy slovenskej republiky svojimi vlastnosťami prispôsobené na jazdu počas zimných i letných mesiacoch. Napriek tomu však tento typ pneumatík nedosahuje jazdné vlastnosti zimných pneumatík a aj v letnom období by mohli spôsobovať problémy.
Pri rozvážnej jazde sa však dopravíte bezpečne do cieľa aj s týmto typom pneumatík.

Výhody celoročných pneumatík

Jednoduchá údržba je jednoznačne veľkou výhodou pri tomto type pneumatík. Celoročné gumy jednoducho obujete a viac sa starať nemusíte. Žiadne prezúvanie dva krát ročne a desiatky či stovky eur, ktoré by ste nechali v servise, môžete použiť na letnú dovolenku.

Kedy sú celoročné pneumatiky ideálnou voľbou?

V prvom rade záleží od klimatických podmienok, v ktorých žijete a využívate vaše motorové vozidlo. Južné oblasti Slovenska sa vyznačujú viac, menej miernou zimou, v podhorských oblastiach bežne napadne niekoľko desiatok centimetrov snehu. V takomto prípade nie sú celoročné pneumatiky bezpečnou voľbou a je vhodné zakúpiť sezónne gumy.
Typ cesty, po ktorej zväčša jazdíte je taktiež dôležitou premennou. Ak jazdíte najmä v meste a na kratšie vzdialenosti, celoročné pneumatiky sú pre vás vhodné, v opačnom prípade sú nevyhnutné letné i zimné gumy.

Aká je teda pravda?

Celoročné pneumatiky je síce možné využívať počas celého roka, avšak na ceste so súvislou snehovou pokrývkou je, z pohľadu fyziky, nemožné aby táto zmes mala také jazdné vlastnosti, ako zimné pneumatiky. Dokonca aj v letných mesiacoch tento typ gúm nedosahuje ideálne vlastnosti, preto rozhodne odporúčame sezónne gumy, ako napríklad letné pneumatiky matador, ktoré vás príjemne prekvapia vysokou mierou kvality.
Ak je pre vás cena rozhodujúca, na trhu nájdete aj kvalitné a lacné pneumatiky, vhodné na toto obdobie.
V prípade že ste sa rozhodli zainvestovať aj trochu viac, rozhodne stavte na hliníkové disky, nakoľko disponujú estetickým vzhľadom a nižšou hmotnosťou.

Leto bez zbytočnej únavy? Vyskúšajte horčík + B6!

0

Chcete si toto leto užiť tak, ako sa patrí, ale trápi vás neustála únava a vyčerpanie? Nenechajte si únavou pokaziť leto a premôžte ju. Pomôže vám s tým práve doplnok stravy Horčík + B6!

Leto je obdobím, kedy zažívame najviac zábavy a zážitkov z celého roka. Niet sa čomu čudovať, nádherné a teplé počasie vytvára doslova dokonalé podmienky na rôzne nové zážitky. Či už sú to rôzne výlety do prírody, spoznávanie nových miest alebo tradičná dovolenka pri mori. Všetku túto zábavu vám však môže pokaziť jediná vec – únava. Samozrejme, vykonávať toľko rôznych namáhavých aktivít je pre telo náročné, únava je tak prirodzeným javom, treba si však na ňu dávať pozor. Konštantná a neopodstatnená únava môže byť znakom, že vo vašom tele chýba nejaký podstatný prvok. Doplnením tohto prvku sa vaše telesné funkcie vrátia naspäť do normálu a zbytočná únava vás už trápiť nebude. Tak znie základná a jednoduchá logika tohto problému. Ktoré látky to však sú a ako ich jednoducho doplniť?

Rýchle a účinné

Ako sme spomínali, onými podstatnými prvkami sú horčík a vitamín B6. Ak ich chcete doplniť, máte na výber dva základné spôsoby. Môžete ich prijímať z bežnej stravy, čo je však dosť náročné, najmä vzhľadom na dnešné rýchle tempo života, počas ktorého nemáte čas sledovať, koľko ktorých látok jednotlivé potraviny obsahujú. Druhé riešenie je tak oveľa jednoduchšie, sú to doplnky stravy. V našom prípade doplnok stravy Horčík + B6. Ako hovorí jeho názov, jedná sa o tablety s obsahom horčíku, ktorý prispieva k normálnej činnosti svalov a zníženiu miery únavy a vyčerpania a vitamínu B6, ktorý podporuje činnosť nervovej sústavy, pomáha regulovať hormonálnu aktivitu, ale prispieva aj k správnej funkcii imunitného systému a tvorbe červených krviniek. Asi si viete predstaviť, že takáto kombinácia je mimoriadne účinná a únavy a vyčerpania sa vďaka nej zbavíte skutočne rýchlo a jednoducho. Nečakajte a objednajte si doplnok stravy Horčík + B6 aj vy ešte dnes, napríklad na e-shope Greenlike.sk a užívajte si leto bez únavy!

Dentálna hygiena: Pomôcky na čistenie zubov

0

Koľko krát denne si treba čistiť zuby? Ak si zuby vyčistíte tak dôkladne, že odstránite povlak zo všetkých zubných plôch vrátane medzizubných priestorov a jazyka, stačí čistiť zuby jeden krát denne. Ale vždy je lepšie ak si umyjete zuby ráno a večer. Z toho by ste aspoň večer mohli venovať čas aj medzizubným priestorom.

Medzizubné kefky

Povlak sa usádza hlavne tam, kde sa s normálnou kefkou nedostaneme. Práve menej dostupné miesta sú ložiskom zubného kameňa. Predchádzať tomu môžete výberom správnych medzizubných kefiek. Dostanete ich kúpiť v rôznych veľkostiach, podľa toho, aké veľké máte medzery medzi zubami. Najlepšie ak sa na konkrétne veľkosti vašich medzier spýtate vašej dentálnej hygieničky.

Dbajte na správnu veľkosť aby ste si nepoškodili ďasná a naopak ak bude veľkosť kefky malá nevyčistí medzizubný priestor dostatočne. Dentálna hygiena vám už len dopomôže ku krásnemu úsmevu. Základ je nezabúdať na medzizubné kefky a pravidelné umývanie zubov správnou technikou.

Dentálna niť

Dentálna niť sa dostane na miesta kde sa medzizubná kefka už nemohla dostať. Niť je rýchla pomôcka v prípade ak sa nám dostane jedlo na neželané miesto v medzizubnom priestore. Môžete ju mať neustále po ruke. Jej veľkosť je veľké plus. Dáte si ju do vrecka alebo kabelky a máte ju neustále po ruke.

Škrabka na jazyk

Rovnako ako na zuboch tak isto aj na jazyku máme množstvo baktérií. Treba si pravidelne čistiť jazyk aby ste mali svieži dych. Práve na jazyku sa baktériám nesmierne darí.

Preventívna zubná prehliadka bude s pomôckami na čistenie zubov prechádzka ružovou záhradou. Zároveň budete mať krásny hollywoodsky úsmev bez nepríjemného zápachu z úst.

Block title

Block title

Block title