Ušetriť na spotrebe vozidla vám pomôžu ekologické pneumatiky

0
880
Ušetriť na spotrebe vozidla vám pomôžu ekologické pneumatiky
Ušetriť na spotrebe vozidla vám pomôžu ekologické pneumatiky

Pri súčasnom zdražovaní vás iste poteší každé euro navyše. Získať ho môžete napríklad kúpou ekologických pneumatík. Je to možno neuveriteľné, ale pri ekologických pneumatikách nejde len o prírodu. Ide aj o vašu peňaženku, ktorá pookreje vďaka nižším výdavkom na palivo.

Aké sú výhody ekologických pneumatík

Ekologické pneumatiky od známych značiek ako sú Goodyear alebo Michelin sa vyrábajú pre osobné i nákladné vozidlá. Znamená to, že si letné a zimné pneumatiky s nálepkou eco dokážete zaobstarať pre akúkoľvek značku automobilu. Nehľadajte ich však v sekcii najlacnejšie pneumatiky. Na výrobu a vývoj ekologických pneumatík sa vynakladajú nemalé investície, a preto aj ich cena zodpovedá celkovým nákladom. Napriek tomu vám vrele odporúčame zameniť klasiku za ekologický variant. Ak sa vám zdá, že vaše vozidlo žerie benzín či naftu ako divé, môže to byť spôsobené práve vašimi pneumatikami. Test na zimné pneumatiky a tiež letné modely preukázal, že na celkovej spotrebe vozidla sa pneumatiky podieľajú neuveriteľnými dvadsiatimi percentami. V priemere vám ekologické pneumatiky ušetria približne pol litra paliva na sto kilometrov. Práve z tohto dôvodu sú ekologické pneumatiky čoraz viac žiadané. Základnou vlastnosťou ekologických pneumatík je to, že sa maximálne znižuje ich valivý odpor. Tento ukazovateľ má najväčší vplyv na spotrebu v závislosti od pneumatík. Napriek tomu, že je valivý odpor nízky, nemusíte sa báť o vašu bezpečnosť.

Bezpečnostné vlastnosti sú plne zachované

Ekologické pneumatiky boli tak ako všetky ostatné podrobené mnohým záťažovým testom. Tie jednoznačne dokázali, že aj pri nižšom valivom odpore boli zachované všetky brzdné vlastnosti pneumatiky na mokrej či zľadovatenej vozovke. Obávať sa nemusíte prudkého brzdenia a ani šmyku v zákrute. Udivujúce je to, že v niektorých prípadoch obstáli v záťažových skúškach lepšie eko pneu, než klasické pneumatiky. Ako je to možné? Jednoducho výrobcovia pridali do zmesí viac kremeňa a iných látok, ktoré zabezpečujú dobrú priľnavosť pneumatík na vozovku. Zároveň sa sústreďujú na vyváženosť. Je teda jasné, že jazdiť na ekologických pneumatikách môžete lacnejšie a bezpečnejšie. Navyše viete, že prispievate svojou mierou k znižovaniu emisií a vaše pneumatiky boli vyrobené z materiálov, ktoré sa dajú plne recyklovať.