Uvažujete nad cyklistickou dovolenkou? Budete potrebovať nosič bicyklov

0
477
Uvažujete nad cyklistickou dovolenkou? Budete potrebovať nosič bicyklov

Niekto zvolí dovolenku na Slovensku, aby podporil domáci cestovný ruch. Iný zostane doma, pretože nemá čas a ani peniaze na zahraničnú cestu. Dovolenka na Slovensku orientovaná na cyklistiku sa oplatí. Vybudované cyklistické chodníky alebo lesné cesty vás o tom presvedčia. Budete však potrebovať nosič bicyklov, aby ste mohli bicykel na miesto určenia previezť. Aké možnosti pri výbere nosiča bicyklov máte?

Tri nosiče bicyklov, tri spôsoby upevnenia

Na prevážanie bicyklov autom slúžia tri typy nosičov bicyklov. Prvým je ten, ktorý sa umiestni na strechu. Ak prevážate len jeden až dva bicykle, zostane vám na streche miesto pre strešné boxy. Druhým typom je nosič na piate dvere, ten je možné namontovať len na hatchback autá. Poslednou možnosťou je nosič bicyklov na ťažné zariadenia. Ktorý z nosičov je najlepší?

Nosič bicyklov na piate dvere

Nosič bicyklov na piate dvere je vcelku skladný a lacný. Patrí medzi nosiče bicyklov, ktoré sa ľahko montujú. Na nosič je možné vyložiť niekoľko kusov bicyklov, ale neodporúčame ťažké elektrické, aby ste nepoškodili otváranie dverí.

Nosič je nepraktický vtedy, keď sa potrebujete častejšie dostať do kufra vozidla. Ak máte deti a neustále niečo vyťahujete z kufrov, radšej kúpte strešný box. Na druhej strane vám nosič na piate dvere nebude prekážať pri parkovaní a nemal by ovplyvniť ani spotrebu vozidla. O niečo horšie je to s výhľadom cez zadné okno.

Nosič bicyklov na strechu automobilu

Nosič bicyklov na strechu je najlacnejší model. Kupujete len jeden nosič na jeden bicykel. Nosič sa pripevňuje na priečniky. Ak si predstavíte vyššie vozidlo typu SUV, iste pochopíte, že pripevnenie bicykla do takej výšky vám dá poriadne zabrať.

Bicykle na streche vozidla sú nepraktické tiež z dôvodu, že zmenia aerodynamiku vozidla. Budete musieť jazdiť pomalšie a zmieriť sa s vyššou spotrebou automobilu. Niekedy sa zvýši spotreba až o tretinu. Obozretní buďte pri vjazde do garáže. Bicykle vyložené na streche vjazd znemožnia.

Nosič bicyklov na ťažné zariadenia

Nosič bicyklov na ťažné je najdrahší, ale tiež najviac praktický nosič. Nevýhod, ktoré sme spomínali u predchádzajúcich nosičov, sa nemusíte obávať. Nosič na ťažnom neprekáža pri vstupe do kufra, pokojne tam uložte detské cyklovozíky a všetko, čo potrebujete mať po ruke. Neprekáža ani pri parkovaní či vjazde do garáže. Nosič sa dá zložiť, takže ho na ťažnom ani nezbadáte.

Na nosič na ťažné sa dá vyložiť niekoľko bicyklov vrátane ťažkých e-bikov. Avšak na tento typ nosiča musíte nainštalovať poznávaciu značku, ktorú buď dokúpite ako tretiu, alebo ju pred jazdou premiestnite zo zadnej časti automobilu.

 

 

 

Meta: