Uvažujete nad kúpou notebooku? Repasovaný je správnou voľbou

0
1005

Notebooky sa stali neodmysliteľnou súčasťou našich domácností. Ich využite je naozaj všestranné. Sú užitočným pomocníkom pre prácu z domu, využiť ich môžete na sledovanie filmov, hranie hier, počúvanie hudby alebo surfovanie po internete. V prípade, že chcete kúpiť do domácnosti notebook a ušetriť, siahnite po repasovanom.

Čo je vlastne repasovaný /obnovený/ notebook?

Repasované notebooky vám poslúžia rovnako dobre ako úplne nové. Obnovené prístroje už pred vami niekomu slúžili. Neznamená to, že by boli v zlom technickom stave. Skrátka ich chcel niekto vymeniť za novší model a predal ich spoločnostiam, ktoré sa repasovaním zaoberajú. Na obnovených notebookoch možno nájdete nejaký ten škrabanec, ale ide len o estetický problém. Výhodou takýchto notebookov je, že ich kúpite za veľmi priaznivé ceny. Môžete sa tak dostať k technicky vyšperkovanému počítaču bez toho, aby ste za neho dali veľa peňazí. Obnovené prístroje patria naozaj medzi najlacnejšie notebooky na trhu. Pred predajom je takýto notebook kompletne obnovený. Znamená to, že prejde prísnou hardwarovou i softwarovou úpravou. Vyhovuje následne vysokým požiadavkám a bude vám slúžiť ešte roky.

Nový verzus repasovaný notebook

Kúpou repasovaného notebooku sa dostanete k prístroju, ktorý má veľmi dobrý výkon. Ako sme spomínali, pomer ceny a kvality hrá v prospech vašej peňaženky. Nevýhodou takýchto notebookov je, že bývajú väčšinou staršieho dizajnu a preto o niečo ťažšie. Výkon batérie môže byť tiež slabší. Niekedy sa pri obnovovaní vymení aj batéria, inokedy si ju musíte zakúpiť vy. Starší notebook sa vie  zahrievať a samozrejme, že má opotrebovaný alebo poškriabaný povrch. Naopak nový notebook má nižšiu spotrebu energie, výkonný procesor, vyššiu kapacitu RAM, silnú batériu a nízku hmotnosť. V nových notebookoch býva vo väčšine prípadov nainštalovaný novší Windows, ktorý znamená lepšiu ochranu. Takisto aj kompatibilita s bezdrôtovými pripojeniami je vyššia a vy sa rýchlejšie a kvalitnejšie napojíte na Wi-Fi alebo Bluetooth. Za tieto technické výhody si však musíte priplatiť. Cena oproti repasovanému notebooku je aj o polovicu vyššia.