Užite si tandemový zoskok padákom

0
1639

Adrenalín vo výške 3 000 metrov až 4 000 metrov nad zemou sľubuje tandemový zoskok padákom. Otvoria sa dvere lietadla, z ktorého si pozriete mesto a ďaleké okolie z vtáčej perspektívy. A možno vás prepadne strach, pričom v duchu budete nariekať sami sebe, do čoho ste sa pustili. Akonáhle vyskočíte, strach pretlačí adrenalín, ktorý sa vám bude prelievať krvou. A po pristátí na pevnej zemi si budete chcieť zážitok ešte zopakovať.

Hoci na prvý pohľad tandemový zoskok padákom vyzerá nebezpečne, nemusíte sa ničoho obávať. Celý zážitok má pod palcom preškolený profesionál s dlhoročnými skúsenosťami. Aby ste sa zúčastnili adrenalínového zážitku, nemusíte podstupovať žiadny špeciálny výcvik, pretože odborník bude pri vás po celý čas letu. Užijete si voľný pád a tandempilot zavčas vo vzduchu otvorí padák, a potom budete pomaly klesať smerom k zemi.

Ako tandemový zoskok padákom prebieha?

V prvom rade by ste sa mali objednať. Napríklad tandemový zoskok Prievidza si môžete objednať prostredníctvom internetu na stránkach firmy GIFO.cz. Vybrať si môžete výšku, z ktorej chcete zoskok z lietadla uskutočniť. Ak si vystačíte s menšou výškou, potom je pre vás pripravený zoskok z 2 500 metrov. Ale ak ste milovníkmi adrenalínu a vzrušenia, potom na vás čaká zoskok zo 4 000 metrov. Aby ste na svoj ojedinelý zážitok nezabudli, môžete si požiadať tiež o videozáznam (platený).

Celé dobrodružstvo trvá asi dve hodiny, lebo samotnému zoskoku predchádza krátka inštruktáž. Voľný pád po zoskoku trvá asi 45 až 55 sekúnd, pričom letíte rýchlosťou okolo 200 až 260 kilometrov za hodinu. A potom si budete vychutnávať let na kĺzavom padáku, ktorý trvá asi 7 minút.

Rezervujte si zážitok aspoň 14 dní dopredu. Zoskok s padákom musíte vyskúšať minimálne raz za život, pretože na neho nikdy nezabudnete. Nie nadarmo sa hovorí, že človek by mal v živote skúsiť všetko.

Autorské právo: germanskydiver / 123RF Reklamní fotografie