Bežecké pásy sa dajú kúpiť v rôznej cenovej hladine. V prípade pásov platí, že cena veľa napovie o tom, čo kupujete. Lacnejšie pásy sú menej stabilné, nie sú dobre odpružené, neumožňujú beh so sklonom alebo nemajú žiadne cvičebné programy. Kúpiť si bežecký hobby pás je skvelá idea, ale buďte obozretní a sústreďte sa na tieto parametre.
Kardio stroje simulujú rôzne športy
Bežecký pás je bez pochýb veľmi obľúbený kardio stroj, ktorý sa vyrába aj pre domáce využitie. Komu behanie nevyhovuje môže si vybrať z iných strojov simulujúcich rôzne športové aktivity. Okrem pásu sa dajú kúpiť rotopedy nahrádzajúce bicyklovanie. Niečo medzi lyžovaním a behom je možné trénovať na eliptickom trenažéri. Pre vodákov sa vyrábajú veslovacie trenažéry. Ak vás možnosť kúpy niektorého z uvedených strojov zaujala a hľadáte cenovo dostupné športové pomôcky, kliknite na stránky e-shopu inSPORTline.
10 krokov pre výber bežeckého pásu
1. Priestorové možnosti
Mať doma nabúchaný bežecký pás je fajn, ale vopred si premyslite, kde ho uložíte. Niektoré bežecké pásy sú nielen ťažké, ale tiež zaberú veľa miesta. Informujte sa o rozmeroch stroja.
2. Odpruženie bežeckého pásu
Kvalitnejšie stroje majú odpruženie, ktoré bráni otrasom pri behu a eliminuje hlučnosť bežeckého pásu. Ak si nechcete znepriateliť všetkých susedov, na odpružení nešetrite.
3. Rozmery bežeckej plochy
Pre naozaj aktívne využívanie bežeckého pásu je nutné kúpiť stroj so šírkou bežeckej plochy viac ako 40 cm. Rozhodujúca je tiež dĺžka, a to minimálne 120 cm.
4. Sklon bežeckého pásu
Pre variabilnejšie tréningy si kúpte bežecký pás, na ktorom sa dá nastaviť sklon. Simulácia rýchlej chôdze do kopca je dokonca účinnejšia ako behanie.
5. Aby nehrozila nuda
Okrem sklonu je dôležité myslieť na to, že behanie môže byť stereotypné. Tento problém vyriešite kúpou pásu s možnosťami tréningových programov.
6. Jednoduché ovládanie
Bežecké pásy vyššej kategórie sa ovládajú jediným dotykom na prednom panely. Ťuknutím zvýšite rýchlosť, zmeníte sklon i program.
7. Mechanický pás radšej nie
Medzi lacnejšie patria mechanické pásy, ktoré sa dajú do pohybu pri chôdzi. Na takýchto strojoch je behanie nekomfortné. Slúžia skôr na tréning rýchlej chôdze.
8. Výkonnosť motora
Pre intenzívne behanie musí mať motor výkon od 3 HP vyššie. S najvýkonnejším motorom je možné nastaviť rýchlosť behu až na 25 km/h.
9. Sledovanie pokroku
Niektoré bežecké pásy umožňujú prepojenie so smartfónom alebo fitness hodinkami. Vďaka tejto funkcii budete môcť sledovať svoje tréningové pokroky.
10. Overený predajca
Bežecký pás kúpte u overeného predajcu, ktorý vám poskytne poradenstvo a v prípade poruchy tiež servis.