V zdravom tele zdravý duch!

0
1539

Ťažko povedať, či je to práve dnešnou dobou alebo sú za tým aj iné faktory, rozhodne sa však cítime často unavenejší, ako by sme chceli byť. Problémom môžu byť aj naše toxíny v tele, ktoré neustále prijímame v bežných potravinách a ktoré nahradili klasické zloženie s menšou trvanlivosťou. Detoxikácia v našom tele prebieha takmer neustále, pričom pomocou nej sa telo zbavuje škodlivých látok. Pomocou tohto procesu sa obnovuje akási rovnováha a v konečnom dôsledku sa zvyšuje aj energia, vďaka ktorej nie ste tak skoro unavení.posilňovacie-cviky-na-chudnutie-1

Logickým vyústením sedavého spôsobu života a tiež spomenutého príjmu toxických látok v potravinách (potraviny obsahujú predovšetkým množstvo živočíšnych bielkovín, rafinovaných cukrov a rôznych farbív či konzervantov) je teda detoxikácia, ktorá odstraňuje nielen toxíny, ale aj odumreté bunky a tkanivá. Tým, že sa v tele nachádzajú toxíny, bunky nedostávajú dostatok kyslíku a ako-keby sa dusia.

 

Ak už budete očistený…

Očista organizmu je veľmi dôležitá, avšak po nej nemôžete zostať opäť pasívny. Mali by ste dbať na to, aké potraviny prijímate a taktiež by ste sa mali starať aj o svoju fyzickú aktivitu – teda dopriať si každý týždeň niekoľko hodín pohybu. Pre mnohých z Vás sú zaujímavé najmä cviky na chudnutie, ktorými si zabezpečíte počas týždňa nielen pohyb, ale taktiež pomocou nich dokážete veľmi efektívne chudnúť. Na začiatku je to síce drina, ale postupom času sa Vám to rozhodne vráti v podobe krajšej postavy a tiež aj lepšieho pocitu zo samého seba.

Ak sa rozhodnete športovať vonku, určite si dajte počas chladných mesiacov pozor na svoje zdravie a na prípadné prechladnutie. Imunita je v tomto prípade nevyhnutná k tomu, aby ste už po prvom razy nemuseli zaľahnúť do postele s horúčkou a chrípkou či angínou „na krku“. Imunitu si môžete budovať napríklad otužovaním, príjmom dostatočného množstva vitamínov a inými dostupnými spôsobmi.

 

FOTO: zdravohravo.sk