Víkend na Štrbskom plese? Objavte tieto 3 miesta vo Vysokých Tatrách

0
1083

Štrbské pleso patrí medzi najobľúbenejšie miesta vo Vysokých Tatrách. Zvažujete turistiku alebo krátku dovolenku na Slovensku? Nechcete chodiť ďaleko a riadite sa heslom: zostávam doma? Máme pre vás tieto 3 tipy na výlety. Či už ide o oddychový víkend na Štrbskom Plese alebo náročnejšiu turistiku vo Vysokých Tatrách.

1. Jamské Pleso – miesto, kde ste ešte neboli

Dĺžka trasy: 9,4 km

Čas: 2:50 h

Jamské Pleso sa nachádza sa vo Važeckej doline pri Tatranskej magistrále. Ide o nenáročnú trasu, ktorá je navyše sprístupnená celoročne. Výlet začne od Štrbského Plesa, kde máte ubytovanie, (Štrbské Pleso ubytovanie) smerom k hotelu Solisko. Pokračujete po červenej značke k rázcestiu pod Furkotskou dolinou. Neskôr odbočíte popri potoku Biely Váh a už prichádzate k cieľu. Jamské pleso (1448 m. n. m.) je pri svojej veľkosti približne 0,7 hektára pomerne plytké – s maximálnou hĺbkou niečo cez 4 metre. V okolí rastie krásny limbový háj, vysadený na pamiatku hrdinov SNP.

2. Mengusovská dolina – objavte najhlbšie pleso Tatier

Dĺžka trasy: 10,2 km

Čas: 3:00 h

Do Mengusovskej doliny sa ľahko dostanete aj z Penziónu Plesa. Stačí, ak sa vyberiete po červenej značke. Ide o ľahkú túru s jednoduchou orientáciou a dobrými chodníčkami. Prejdete cez potok Mlynica. Začnete mierne stúpať na vrch Trigan. A ste tam. Míňate Hincov potok, Popradské pleso, chatu… Môžete pokračovať ďalej  hore lesnou cestou a kosodrevinou. V 8 km dlhej doline na vás čaká aj najväčšie a najhlbšie jazero na slovenskej strane Vysokých Tatier – Veľké Hincovo Pleso.

3. Kôprovský štít – zažite v Tatrách dobrodružstvo

Dĺžka trasy: 20 km

Čas: 7:20 h

Keď už budete v Mengusovskej doline, je tu aj ďalšia alternatíva. Náročnejšia, ale stojí za to. Vybrať sa na Kôprovský štít (2363 m.n.m.). Ak si ráno privstanete z vášho ubytovania na Štrbskom Plese, tento výlet vo Vysokých Tatrách môžete spojiť s  potulkami po Mengusovskej doline. Od Veľkého Hincovho plesa stúpate do Vyšného Kôprovského sedla a ďalej po červenej značke až na vrchol štítu. Pri dobrom počasí sa pokocháte výhľadom na Rysy či Vysokú. Alebo si aspoň vychutnáte sneh uprostred leta.