Všetko o podnikaní z domu + 5 tipov, v čom podnikať

0
456
Všetko o podnikaní z domu + 5 tipov, v čom podnikať

Láka vás vidina podnikania z domu? Nejde vôbec o zlú vidinu, ale potrebuje dobrý nápad. Skvelé je, že na podnikanie z domu nebudete potrebovať vysoký vstupný kapitál. V niektorých prípadoch sa dá podnikať z domu dokonca bez nutnosti minutia čo i len eura. Podnikanie z domu má veľa výhod, ale tiež úskalí. Ako začať, v čom začať a prečo začať podnikať z domu?

Prečo začať podnikať z domu

Pre podnikanie z domu sa často rozhodnú ľudia, ktorí si vyskúšali prácu z domu. Idei domáceho podnikania prepadnú aj tí, ktorí nenávidia šéfa, dochádzajú ďaleko do práce alebo sa potrebujú viac venovať rodine.

Podnikanie z domu má veľa výhod. V prvom rade nemusíte do podnikania v istých prípadoch vložiť ani cent. Ak sa rozhodnete pre založenie živnosti a nie pre založenie s.r.o., tak v prípade voľných živností zapísaných online máte všetko zdarma. Na podnikanie z domu nemusíte zháňať podnikateľské priestory a ani platiť drahé nájmy. Z domu pracujete, kedy chcete. Niekto sa cez deň venuje deťom a večer pracuje. Ušetríte veľa času, veľa peňazí na prepravu a na stravovanie. Vhupnúť do podnikania z domu sa oplatí aj kvôli pocitu slobody.

Pozor však na to, že podnikanie z domu nie je pre každého. Aby ste dokázali zarobiť, musíte mať disciplínu, harmonogram práce a ciele. Dlhé vyspávanie a odkladanie povinností vám eura na chleba neprinesie.

Ako začať podnikať z domu

Začať podnikať z domu môžete presne tak ako v iných prípadoch. Buď sa rozhodnete pre založenie s.r.o., alebo živnosti. Perfektným tipom je možnosť kúpy ready made s.r.o.. Ide o spoločnosti, ktoré sú už založené. K podnikaniu sa vďaka ready made s.r.o. dostanete jediným podpisom zmluvy.

Živnosť sa oplatí malým podnikateľom, ktorí nepredpokladajú príjmy za rok vyššie ako 25 tisíc eur. Eseročka sa oplatí ľudom s víziou väčšieho podnikania, expandovania a rizikovejšieho podnikania.

Tipy na podnikanie z domu

Z domu je možné podnikať v širokej sfére. Stačí si uvedomiť, v čom ste dobrí alebo v čom sa vyznáte. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi.

1. Kulinárske videá

Kto rád varí, môže natáčať kulinárske videá a dávať ich na sociálne siete. Po získaní fanúšikov vás oslovia firmy, ktoré vám za reklamu budú platiť. Alebo môžete z domu variť a rozvážať jedlo po meste.

2. Online poradenstvo

Radiť online sa dá v rôznych oblastiach. Populárne sú online poradenstvá ohľadom stravovania a zdravého životného štýlu. Veľmi rozšírené sú tréningové programy spojené so zdravou výživou.

3. Virtuálne služby

V online svete ešte zostaneme, pretože je ako stvorený pre prácu z domu. Žiadaný sú podnikatelia z oblasti IT, copywritingu a grafiky.

4. Správa sietí

Ak radi fotíte, natáčate videá a celé dni strávite na sociálnych sieťach, môžete začať spravovať účty firiem a známych osobností.

5. Využite vedomosti

Ideálnym podnikaním je to, kde využijete vedomosti a zručnosti. Prekladajte, foťte, ponúkajte účtovnícke služby, vyrábajte šperky alebo organizujte eventy.