Vyskúšali sme za vás – nosiče bicyklov na ťažné

0
903
Vyskúšali sme za vás – nosiče bicyklov na ťažné
Vyskúšali sme za vás – nosiče bicyklov na ťažné

Zanietení cyklisti ako my majú hlavu v smútku z dvoch vecí. Prvou sú zimné mesiace alebo dážď počas letných. Druhým problémom je otázka, ako sa dostať s bicyklami do vzdialenejších miest, kde môžeme prebádať nové cyklistické trasy. S prvým problémom si neporadíme, ale druhý sme vyriešili kúpou nosiča bicyklov.

Prečo si kúpiť nosič bicyklov

Prevážať bicykle sa dá viacerými spôsobmi. Cyklisti, ktorí nevlastnia automobil najčastejšie využívajú vlakovú dopravu. Je lacná a vlaky sú prispôsobené na prepravu i úschovu bicyklov. Majitelia automobilov môžu bicykel prevážať na streche vozidla, na piatych dverách alebo tí, ktorí vlastnia SUV ho dokážu po odmontovaní kolies uložiť do vnútra auta. Všetky uvedené spôsoby som zvážil, ale ako najlepšia možnosť sa mi pozdávala kúpa nosiča na ťažné. Ide síce o najdrahší model nosiča, ale naša rodina je početnejšia, a preto nám nič iné neostalo. Na strechu bicykle umiestniť nemôžeme, lebo sme si kúpili dva strešné boxy. Jeden menší na krátke rodinné výlety a jeden väčší na dlhšie dovolenky. Do väčšieho sa zmestia dokonca cyklovozíky, čo sme už tiež vyskúšali v praxi. Sme skrátka rodina, ktorá si s cyklistikou nedá pokoj za žiadnych okolností a k tomuto športu vedieme aj naše deti. Druhou príčinou, prečo som sa rozhodol pre nosič na ťažné, boli výsledky môjho prieskumu, ktoré jasne hovorili o tom, že tento typ nosiča má najviac výhod.

Výhody a nevýhody nosiča na ťažné

Z vlastných skúseností a po dvoch mesiacoch jazdenia s nosičom bicyklov na ťažné musím súhlasiť s tým, čo mi prezentoval predajca nosičov. Nosiče bicyklov na ťažné patria medzi najpraktickejšie nosiče na trhu. Na tomto type nosiča sa dajú uviezť až štyri bicykle bez toho, aby ste sa nadreli ako kôň pri ich nakladaní na nosič. Problém mu nerobia ani elektrické bicykle. Zároveň je samotná inštalácia nosiča úplne jednoduchou záležitosťou. Nosič na ťažné sa dá sklápať, takže ho môžete so sebou voziť neustále a bez problémov sa dostanete do kufra vozidla. Nemáte problémy s vjazdom do garáže, s parkovaním a bicykle vám počas šoférovania nebudú brániť pri manévrovaní. Vozenie bicyklov na ťažnom zariadení nezvyšuje spotrebu vozidla a nemá vplyv na jazdné vlastnosti. Nevýhodou je už spomínaná vyššia cena a tiež to, že si budete musieť dokúpiť tretiu poznávaciu značku.