Záhradná chatka alebo domček

0
2941

Nedávno som vravela môjmu priateľovi, že keď už bývame v byte, tak by sa mi páčila aspoň nejaká malá chatka. Mohli by sme tam chodiť oddychovať. Konkrétne ja doslova vypnúť od všetkého toho zhonu, internetu, mobilu a len relaxovať. Počúvať ako šumí lístie, keď na jeseň padá zo stromov. V zime si užiť možno skvelú lyžovačku v blízkom lyžiarskom stredisku. Spraviť si oheň v krbe a vychutnať si krásnu romantiku.

Milujem pokojný relax. Stačí mi tak málo k radosti. Mať vyložené nohy, a to doslova kdekoľvek, a čítať dobrú knihu. Záhradné chatky a domčeky, ma vždy fascinovali svojou jednoduchosťou a zároveň krásou. Pekne postavené. Niektoré vyzerajú ba priam až luxusne. Mne by stačila aj taká mini len nech mám trochu kľud pre seba. Videla som, ako sa tam krásne dá poukladať na steny tatranský profil. Určite vieš čo to je. Môžeš to vidieť práve na horských chatách. Je to krásne drevené obloženie.

Tatranský profil

Perodrážka – tatranský obklad, to je pri budovaní interiéru chatky to najdôležitejšie. Lebo tým do seba všetko zapadá. Ani záhradné domčeky nemusia slúžiť len na odloženie náradia prípadne lavice z letnej terasy. Môže slúžiť celoročne pre deti na hranie alebo ako letná kuchyňa prípadne ako náhrada dielne pre tvojho priateľa či manžela.

Tak sme kúpili pozemok pri lese v jednej obci. Je tam nádherné prostredie. Predstav si, keď tam prídeš a nadýchneš sa zhlboka. Cítiš ako ti do pľúc preniká ten krásne čistý horský vzduch. Počuješ skutočne šumenie lístia na stromoch, aj keď ešte nie je jeseň. V diaľke počuť aj zurčanie horského potôčika. V zime tam bude počuť ako padá sneh, alebo ako vŕzga pod nohami pri príjemnej prechádzke prírodou.

Záhradný domček

Veľmi sa na to teším. Postavíme si tam malú chatku. Už ju mám aj nakreslenú. Bude to chatka z mojich snov. Takú môžeš mať aj ty. Krásnu malú alebo veľkú, podľa tvojho vkusu a chuti. Možno chceš len domček na záhradu pre deti. To ja neviem. Rozhodnutie je na tebe.