Zelená energia – využívate ju aj vy?

0
1079

V dnešnej dobe sa ekologické a obnoviteľné zdroje energie dostávajú do popredia viac ako kedykoľvek predtým. Ak chcete byť IN a zároveň šetriť našu planétu, mali by ste nad zmenou svojho dodávateľa elektriny pouvažovať aj vy. Naviac, je to skutočne jednoduché!

Elektrická energia je najdôležitejším druhom energie na celom svete. Drvivá väčšina zariadení, ktoré na dennej báze využívame, funguje práve vďaka elektrickej energii. Či už sa pozriete na autá, dokonca aj tie so spaľovacím motorom, smartfóny, počítače, vlaky, lietadlá, verejné osvetlenie, všetky budovy, firmy, predajne… Nič z toho by bez elektrickej energie nemohlo fungovať. Keďže elektrická energia je tak dôležitá, ako ľudia musíme dbať na to, aby sme o ňu nikdy neprišli. Práve preto sa neustále hľadajú spôsoby, ako zefektívniť jej výrobu. Zároveň je dôležité inovovať výrobu elektrickej energie tak, aby čo najväčšie percento elektriny pochádzalo z obnoviteľných zdrojov.

Máme to šťastie, že Zem nám ponúka obrovské množstvo spôsobov, ako sa dá zelená energia vyrábať. Stačí sa pozrieť na slnko, rieky, či vietor. Všetky tieto prírodné javy sa dajú využívať ako zdroje obnoviteľnej a ekologickej elektrickej energie. Takáto elektrina nijako neškodí planéte a dá sa využívať prakticky donekonečna. Ako však zelenú elektrinu využívať aj vo vašej domácnosti?

Zelená elektrina pre každého!

Niektorí ľudia využívajú svoje vlastné solárne panely na výrobu elektrickej energie. Takéto riešenie je ekologické a výhodné, no vyžaduje veľkú investíciu a nie každý má dostatočný priestor a možnosti, aby si vedel vlastné solárne panely inštalovať a využívať. Našťastie, je tu aj výhodnejšie a jednoduchšie riešenie, ktoré môže využiť skutočne každý!

Je ním zelená energia od firmy Greenlogy. Tá vyrába elektrickú energiu na Slovensku, jedná sa tak výlučne o lokálny „produkt“. Elektrická energia od Greenlogy pochádza so solárnych panelov, bioplynu a biomasy, teda stopercentne ekologických a obnoviteľných zdrojov. Tak neváhajte, začnite odoberať výhodnú zelenú energiu od Greenlogy aj vy a podporte našu planétu!