Zinok – prečo by ste ho mali užívať aj vy?

0
1229

Nie je žiadnym tajomstvom, že zinok patrí medzi najdôležitejšie minerály v ľudskom tele. Napriek tomu mnohí zinku neprijímajú toľko, koľko ľudské telo potrebuje. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste jeho príjem nemali zanedbávať.

Hneď na úvod je dobré uviesť príznaky, s ktorými sa stretnete, ak zinok neprijímate v dostatočnom množstve. Medzi najčastejšie príznaky patrí zlá kvalita pokožky či nechtov, pomalé hojenie rán, oslabený imunitný systém, či dokonca zväčšená prostata alebo menštruačné problémy v prípade žien. Inými slovami, nedostatok zinku sa začne prejavovať zozačiatku neškodne, no ak jeho príjem zanedbáte dlhodobo, môže spôsobiť veľmi vážne problémy.

Zinok je minerál, ktorý sa dá prijímať aj z prirodzenej stravy. Obsahujú ho napríklad ryby, mäso, mliečne výrobky a strukoviny. Ani v týchto potravinách však nie je zastúpený v dostatočne veľkých množstvách. V dnešnej rýchlej dobe je naviac sledovanie a precízne dodržiavanie príjmu zinku komplikované, preto je dobré využiť výhodné riešenie v podobe doplnkov výživy s obsahom zinku.

Množstvo pozitívnych účinkov

Pravidelné užívanie zinku v podobe kvalitného doplnku stravy vám výrazne zlepší život a funkcie vášho tela. Zinok má v tele rozsiahle využitie a jeho vyrovnaná hladina sa odráža na množstve pozitívnych účinkov. Napríklad, optimálna hladina zinku v krvi podporuje výbušnosť a vytrvalosť svalov, preto sa zinok odporúča najmä športovcom. Zinok podporuje aj reprodukčné zdravie a plodnosť žien, taktiež je skvelý na podporu imunity a taktiež aj prevenciu proti rakovine. Zinok je silným antioxidantom, naviac zlepšuje stav vlasov a nechtov. A, samozrejme, pozitívnych účinkov je ešte ďaleko viac.

Tak neváhajte a začnite zinok prijímať aj vy. Odporúčame kvalitné doplnky stravy, napríklad Zinok forte, ktorý zoženiete za výhodné ceny v e-shope Greenlike.sk. Tak neváhajte a podporte zdravie svojho organizmu aj vy ešte dnes!