Zmeňte svoj interiér od podlahy

0
1516

Stále viac sa presadzujú vzdušené otvorené interiéry. Veľmi často dávame tieto nové dispozície aj starším interiérom. Aby bol však efekt dokonalý, je dôležité ujednotiť podlahové krytiny. Alebo naopak, veľmi sofistikovane oddeliť jednotlivé zóny v otvorenom priestore ladiacimi podlahovými krytinami. Chytáte sa na podobnú zmenu či realizáciu? Nájdite si pre ňu partnera ako je Floor Expert Slovakia s.r.o., ktorý ponúka drevené, laminátové a vinylové podlahy vo viac ako 300 dekoroch a rôznych záťažových triedach.

Drevo ako spojenie s prírodou

Mnoho z nás si nevie predstaviť iné riešenie pre svoju podlahu ako drevo. Prírodný materiál vypadá exkluzívne, vie sa opotrebovávať tak, aby ani po rokoch toto opotrebenie nepôsobilo rušivo a drevené podlahy sa dajú samozrejme aj renovovať. Masívne drevo sa na podlahy už takmer nepoužíva. Len moderné sendvičové vrstvenie dokáže zabrániť krúteniu a deformovaniu dreva, jeho zosychaniu a dodať dreveným podlahám ďalšie žiadané úžitkové vlastnosti.

Najobľúbenejšou domácou drevinou pre podlahy je dub. Dub má nádherný dezén, ktorý sa dá zatraktívniť ďalším morením, voskovaním či postaršovaním. Drevené podlahy sa ale samozrejme vyrábajú aj z ďalších drevín – domácich i exotických. Najobľúbenejšie sú dnes plávajúce drevené podlahy a drevené parkety, ktoré sa montujú bez lepenia (ako plávajúce). Montáž je jednoduchá aj pre laika.

Obľúbenou drevenou podlahou v sortimente Floor Expert Slovakia je séria Quick Collection. Nášľapná vrstva je z odolného dubu alebo z bambusu. Prostriedok sendviču tvorí hustá drevovláknitá doska. Podlaha je rýchla na pokládku, odolná poškodeniu nárazom a veľmi efektná pokiaľ ide o dezén.

Laminátové a vinylové podlahy ako kreatívne a odolné riešenie

Nie pre každého je však drevo vhodným riešením. Často sú drevené podlahy zbytočne drahé. Vtedy je vhodné siahnuť po lamináte. Laminátové podlahy naviac umožňujú ešte viac sa vyhrať s kreativitou. Už len krátky pohľad na sortiment laminátových podláh Floor Expert Slovakia vás veľmi rýchlo presvedčí o tom, že laminát nie je kompromis, ale to pravé riešenie keď chcete podlahu za rozumné peniaze, kreatívnu, odolnú a bezúdržbovú.

Za technologicky najdokonalejšie podlahy modernej doby sa považujú vinylové podlahy. Vinyl je unikátny absolútnou odolnosťou voči vode a vlhku. Odolnosť samozrejme závidí aj od zloženia jednotlivých vrstiev vinylovej podlahy. Sú to práve vinylové podlahy, ktoré vedia absolútne najdokonalejšie napodobniť štruktúru dreva, dlažby i kameňa. Vinylové podlahy nerozoznáte od pravých prírodných materiálov. Napodobujú nielen farbu a textúru, ale i dezén.