Zútulnenie kuchyne lacno a rýchlo

0
3539

Kuchyňa je miesto, kde trávime hodiny prípravou jedla, preto by sme sa v nej mali cítiť nanajvýš príjemne. Pritom nezáleží len na farbe stien alebo druhu kuchynského nábytku, svoje spravia aj drobnosti. Všetko by tu malo mať svoje miesto, a to tak kuchynské nože, ako aj spotrebiče.

Ak Vás to už vo Vašej fádnej kuchyni nebaví a uvítate zmenu, skôr než sa pustíte do definitívnej rekonštrukcie, vyskúšajte toto: 

Skúste zmeniť farby

Aj farby podliehajú módnym trendom. Výber vhodného odtieňa môže Vašu kuchyňu nielen zmodernizovať, ale aj oživiť. Zmenu dosiahnete napríklad prefarbením celých dvierok, políc či regálov. Skúste skombinovať dve rôzne farby, pričom jednu použijete na horné skrinky a druhú na dolné.

Drevená kuchyňa má vždy svoje čaro. Aj tá si však sem-tam vyžaduje obnovu. Dvierka namorte svetlejšou farbou, drevo sa tak rozžiari a s ním aj celá kuchyňa. Jednoducho povedané, oživte zašlú slávu tejto významnej miestnosti a prinavráťte jej lesk. Takto nemusíte, ak svoju starú kuchyňu predsa milujete, robiť nič radikálne. 

Presúvajte, odsúvajte, premiestňujte

Je pravda, že kuchyne sú dnes už vo väčšine prípadov vstavané, premiestňovať však môžete menšie kúsky nábytku alebo maličkosti, akými sú kvety, kávovar a podobne. Vínové fľaše poukladajte súmerne jednu nad druhou. Je nutné, aby malo všetko svoj súlad a nepôsobilo chaoticky. V opačnom prípade by sa mohlo zdať, že taká je aj samotná gazdinka. Určite aj Vy oceníte, keď budete mať potrebné predmety a suroviny vždy po ruke. 

Kuchynské náčinie dokáže divy

Verili by ste, že aj kuchynské náčinie sa dokáže podpísať pod veľké zmeny? Výber správnych kuchynských doplnkov miestnosť na varenie dokonale oživí. V obchodných reťazcoch si môžete vyberať z pestrého sortimentu. Zákazníkom je k dispozícií kvalitné, esteticky príťažlivé a moderné náradie. Príkladom sú nože Tescoma, ktoré si môžete vybrať v rôznych farebných a dizajnových prevedeniach.

Okná po novom

Tým nemyslíme, aby ste vymenili staré okná za nové. Stačí, ak zmeníte žalúzie alebo rolety. Pokiaľ máte drevené okná, nezaškodí pretrieť rámy novou farbou a dodať im tak mladistvý nádych.

Dokúpte všetko potrebné

tescomaIste sa nájde niečo, po čom ste vždy túžili, ale nikdy ste si to nekúpili. Čo tak zadovážiť si kávovar, odšťavovač, toastovač alebo novú rýchlovarnú kanvicu? Možno práve v čase Vianoce je ten správny čas potešiť sa. Dali ste vedieť “Ježiškovi”?

Občas stačí len upratať

Každé upratanie je v podstate zmenou. Čím dôkladnejšie upracete, tým väčšiu zmenu docielite.

Veríme, že Váš štedrovečerný stôl nespestria len vyleštené poháre a nové taniere Tescoma, ale najmä abstraktné pocity tak typické pre toto obdobie. A určite to nebude iba zútulnená kuchyňa, čo bude vyžarovať magické kúzlo. Poriadok je počas Vianoc dôležitý, no dobrá nálada, pokoj v duši a blízkosť milovaných osôb sa nedá ničím nahradiť. Prajeme Vám krásne prežitie sviatkov a úspešný štart do roku 2015.

Zdroj: tvojdom.sk

Foto: © [eurobanks] / Dollar Photo Club, eshop.tescoma.sk