Zväčšenie pŕs – zákrok, ktorý nám zvyšuje sebavedomie

0
1401

Aj keď prsia majú neodmysliteľnú úlohu vo výžive, a teda aj vývoji našich potomkov, či chceme alebo nie, sú tiež symbolom ženstva. Tým z nás, ktorým príroda poprsie nenadelila, obvykle chýba sebavedomie, ktorého absencia sa prejavuje aj v našom ďalšom živote. Pokiaľ sa aj vy trápite veľkosťou či vzhľadom svojich pŕs, riešte to. Moderná estetická medicína vie tieto nedostatky odstrániť.

Nemusíte sa chcieť stať „silikónovou kráskou“, ktorá vypadá ako napumpovaná vzduchom, aby ste túžila svoj výstrih zmeniť. Niekto rieši veľkosť, iné z nás trápi výraznejšia asymetria či nie príliš pekný tvar. Častým problémom sú tiež prsia, ktoré stratili pevnosť Stáva sa to po radikálnejšom úbytku kilogramov, ale tiež po pôrode a dojčení.

Prvý krok ku krajšiemu poprsiu je konzultácia s odborníkmi

Inštitút zdravia a krásy FRAIS ponúka celú škálu moderných skrášľovacích, omladzovacích a tiež liečebných procedúr, vrátane augmentácie prsníkov, teda zväčšenia pŕs. Objednajte sa na konzultáciu k plastickému chirurgovi inštitútu. Práve na nej zistíte, aké máte možnosti, čo môžete od operácie čakať, aj čo vás pokiaľ ide o vaše prsia čaká v budúcnosti.

V inštitúte zdravia a krásy ponúkajú rôzne typy implantátov ­– stále obľúbené guľaté silikónové implantáty, ale aj anatomické implantáty v tvare kvapky, ktoré veľmi verne napodobujú prirodzený tvar prsníkov.

Čo vás čaká pri zväčšení pŕs?

Zväčšenie pŕs sa realizuje v celkovej anestézii a trvá zhruba dve hodiny. Mnohé ženy sa obávajú pooperačnej jazvy. Tá však býva veľmi nenápadná a laik ju po vyhojení ani nespozoruje. Rez sa robí buď v podpazuší, alebo na tmavom mieste okolo bradavky. Po operácii ste ako pacientka schopná odísť domov už po dvoch až troch hodinách. Zhruba 4 až 8 týždňov po operácii budete musieť nosiť špeciálnu fixačnú podprsenku. Športovať sa odporúča začať až dva mesiace po operácii. Silikónové implantáty nemajú vplyv na dojčenie a neohrozujú plod ani dieťatko pri dojčení. Nie je preto problém podstúpiť augmentáciu poprsia ešte pred materstvom.