Čistá kuchynská linka ľahko a bez námahy

0
1541

Kuchynské linky patria medzi najkritickejšie miesta v domácnosti, čo sa týka znečistenia. Ich kameň úrazu leží v ich permanentnom používaní, narábaní s potravinami, mastným a tekutým jedlom. Nejedna domáca pani by mohla rozprávať, aké to je, ak kuchynskú linku necháme zájsť mastnotou a špinou. Podstata toho, aby sme sa pri čistení veľmi nenadreli a zároveň zabránili vzniku neodstrániteľných škvŕn, je pravidelnosť v upratovaní. Ak totižto budeme kuchynskú linku utierať vždy po použití, špina nebude mať priestor, aby sa vsiakla do materiálu a natrvalo ho znehodnotila. Problematické čistenie začína až vo chvíli, ak necháme kuchynskú linku dlho vplyvu mastnoty a rôznych iných nečistôt. Vtedy nám zostáva buď sa prichystať na úmornú drinu, alebo si objednať profesionálnu firmu na hĺbkové čistiace a upratovacie práce ako je Topservis. Ak sa vak rozhodneme pre svojpomocné čistenie, vždy sa hodia nejaké rady od ľudí, ktorý sa tejto činnosti venujú na dennej báze.

Ako teda na to?

Na materiály ako je drevo, prípadne drevené dyhy nikdy nezoberte nič iné ako je navlhčené utierka s roztokom kvalitného čistiaceho prostriedku a utierajte povrch v smere vlákien. Kuchynská linka s lesknúcou sa úpravou sa totižto veľmi ľahko poškriabe. Vytierať by sa mala iba suchou jemnou utierkou. Neoplatí sa ani používať utierky, ktoré sa používali pri inom upratovaní, pretože sa na nich môžu nachádzať hrubšie nečistoty prípadne zrniečka piestu, ktoré sa nebudú pýtať či čistíte jemný povrch.
Pri čistení farebných materiálov alebo imitácie dreva sa tak isto dá použiť roztok upratovacieho roztoku, ale tu je už možné použiť aj ľahko abrazívny prípravok. Jedine treba dávať pozor, aby sa povrch príliš nenamočil. Vhodné je tiež, ak sa raz za čas police s potravinami pretrú octovou vodou , zabránite tak tvorbe nepríjemného zápachu a plesni.
Čo sa týka hĺbkového čistenia špár medzi kachličkami a dlažbou, dá sa použiť zubná kefka a rozriedené bielidlo, prípadne kašička z kriedy a vody. Táto pasta sa následne nanáša na celú vykachličkovanú stenu . Jedná sa o rady, ktoré je možné robiť svojpomocne, ak by ste si však pozvali profesionálov na hĺbkové čistenie, proces by sa robil s parným čističom. Jedná sa o čistenie, pri ktorom sa nepoužívajú žiadne chemikálie a silou pary je znečistenie vyháňané až z hĺbky pórov.

Výhody nepoužívania agresívnych čistiacich prostriedkov

Na súčasnom trhu sa už dajú nájsť aj čistiace prostriedky, ktoré sa vyhýbajú používaniu agresívnych látok. Tieto látky sú nahrádzané šetrnejšími a zdraviu menej škodlivými zlúčeninami.  Ak by ste mali záujem používať takéto čistiace prostriedky, ktoré sú účinné, ale zároveň šetrené a vhodné do biologických čističiek, najlepšia rada je obrátiť sa na upratovaciu a tepovaciu firmu ako je Topservis. Zabránite tak ukladaniu jedovatých látok do svojho organizmu a následne môžete zmierniť svoje zdravotné problémy. Tieto agresívne zlúčeniny patria totižto do skupiny takzvaných toxínov. Spolu  zo zle zvolenou stravou, mikroorganizmami, psychikou a stresom zaťažujú náš organizmus a tvoria príčinu vzniku chronických civilizačných ochorení. Odstránením a zastavením prísunu týchto látok do organizmu, sa zbavíte svojich zdravotných problémov. Celým postupom sa zaoberá celostná medicína. Medicína, ktorá nerieši iba následky ale aj príčiny vzniku zdravotných problémov.