Golfové bagy: Na čo si dávať pozor pri ich kúpe?

0
221
Golfové bagy: Na čo si dávať pozor pri ich kúpe?
Golfové bagy: Na čo si dávať pozor pri ich kúpe?

Golfový bag je dôležitou súčasťou výbavy každého golfistu. V bagu uschováte golfové palice, loptičky a ostatné doplnky v bezpečí. Bag je dôležitý tiež pre prenášanie výbavy a pohyb na ihrisku. Pri výbere golfového bagu je nutné zvážiť veľa faktorov, aby ste si vybrali ten správny pre vaše potreby.

Základné delenie golfových bagov

Golfové palice, loptičky a iná výbava sa vyrába v rôznom prevedení. Rovnako je tomu aj u bagov. Medzi základné modely bagov patria:

  • Golfové bagy na nosenie – tento model bagu sa nosí na jednom ramene. Bagy na nosenie sú ideálne pre golfistov, ktorí hrajú kratšie ihriská alebo sa chcú po ihrisku rýchlo pohybovať.
  • Golfové bagy na vozíky – špeciálny typ bagu, ktorý sa pripevňuje na golfový vozík. Vyberte si ho, ak hrávate dlhšie ihriská a unavuje vás nosenie bagu na ramene.
  • Golfové batohy – typ bagu, ktorý sa nosí na chrbte. Výhodou je, že pri nosení máte voľné ruky.

Veľkosť a materiál bagu

Veľkosť bagu by mala zodpovedať počtu palíc, ktoré nosíte so sebou. Väčšina batohov pojme 14 palíc, ale existujú aj bagy pre 10, 12 a 16 palíc. Do bagu sa vám musia zmestiť aj golfové loptičky a prípadne golfové oblečenie na prezlečenie.

Golfové bagy sú vyrobené z rôznych materiálov, napríklad nylon, polyester, koža a syntetická koža. Nylonové a polyesterové bagy sú ľahké a cenovo dostupné, zatiaľ čo kožené a syntetické kožené bagy sú odolnejšie a luxusnejšie.

Praktické detaily bagu

Pri kúpe golfové bagu si všímajte aj praktické detaily, ktoré vám spríjemnia hru a prenášanie výbavy. Funkčné členenie priečinkov zabezpečí rýchlu orientáciu vo vnútri bagu. Malé vrecká na loptičky sú istotou, že nebudete neustále hľadať loptičky vo veľkých vreckách. Dôležité je dodržiavanie pitného režimu, a preto si vyberte bag s vreckom na fľašu s vodou. Na bagy sa vyrábajú aj pláštenky, ktoré ho ochránia pred dažďom. Niektoré golfové bagy majú stojany na palice. Ak si vyberiete bag na nosenie, overte si polstrovanie a možnosti nastavenia popruhov. Väčšie bagy mávajú okrem popruhov kolieska na premiestňovanie.

Zopár otázok pred kúpou bagu

Pri záverečnom výbere bagu si zodpovedzte tieto otázky: Aký typ bagu potrebujete? Koľko palíc budete so sebou nosiť? Hľadáte kvalitu alebo idete po cene – materiál je zásadný. Stanovte si rozpočet a zvážte vlastnosti, ktoré vy považujete za dôležité.