Máte doma bazén? Nemali by vám chýbať tieto bazénové doplnky!

0
1521

Ak chcete mať starostlivosť o bazén zjednodušenú, mali by ste mať doma nasledujúce bazénové príslušenstvo. O akom je reč?

Okrem chémie a filtrácie, ktorá je nevyhnutnou súčasťou každého profesionálneho záhradného bazéna, sa vám zídu aj iné bazénové doplnky, ktoré vám ušetria čas. Ten potom môžete investovať do samotného kúpania alebo iných príjemných aktivít.

UV lampa do bazénu

Voda bude vďaka nej dokonale čistá a priezračná. Vplyvom žiarenia totiž dochádza k vyhubeniu a ďalšiemu množeniu mikroorganizmov, vírusov a iných jednoduchých organizmov, ktoré svojím pôsobením znečisťujú vodu. Ak hľadáte dokonalú ochranu pred choroboplodnými zárodkami, UV lampa do bazénu je tým pravým orechovým. Dokáže radikálne znížiť tvorbu a výskyt plesní, rias a ostatných baktérií.

Bazénový vysávač

Šikovne si poradí so špinou namiesto vás. Ak si chcete čistenie ako nepríjemnú činnosť zjednodušiť, mali by ste siahnuť po automatickom bazénovom vysávači, ktorý dá váš bazén do poriadku namiesto vás. Poloautomatický bazénový vysávač sa zas pohybuje po hladine sám, manuálny vysávať musíte ovládať vy. Vyberte si taký bazénový vysávač, ktorý vám bude vyhovovať najviac a uľahčite si nepríjemné čistenie, ktoré obvykle ľuďom len strpčuje život.

Bazénové svetlá

Osvetlenie je mimoriadne obľúbeným doplnkom. Svetelné reflektory je však potrebné inštalovať do samotného skeletu bazéna a nedajú sa umiestniť dodatočne, preto ak po nich túžite, mali by ste si ich miesto naplánovať ešte pred realizáciou bazéna. Bazénové svetlá dokážu dokonale dotvoriť atmosféru pri kúpaní a existujú k nim aj rôznofarebné clony, pre váš ešte lepší zážitok z kúpania.

Protiprúd do bazéna

Ak túžite po masáži a vodnej terapii, mali by ste staviť na bazénový protiprúd. Ten vám dopraje dokonalý pocit oddychu v bublinkách. Uvoľnenie a relax sa dostaví takmer okamžite, budete mať pocit akoby ste sa kúpali v originálnej vírivke. Protiprúd do bazéna je mimoriadne vhodný aj pre kondičné plávanie, takže vytrvalostní plavci si pri ňom prídu na svoje. Jednoducho sa ovláda a nijak esteticky nenaruší vzhľad vášho bazéna.

Aké ďalšie doplnky vám ešte pomôžu?

Ak vlastníte bazén, zídu sa vám ohrevy vody na udržanie teploty, alarmy, ktoré sú neviditeľnými strážcami detí a zvierat a signalizujú každý pád do vody, či praktické rebríky na lepší prístup do vody. Navštívte albixon.sk a informujte sa o možnostiach.