Nízkoteplotné čerpadlo – Daikin Altherma

0
1626

Tepelné čerpadlá predstavujú alternatívny zdroj energie, ktorý čerpá teplo z jedného miesta na iné. Princíp tepelného čerpadla je teda veľmi jednoduchý – čerpadlo odoberá teplo z prírodného zdroja ako je zem, vzduch, povrchová a spodná voda, pričom ich prečerpáva na vyššiu teplotnú hladinu a následne dodáva do vykurovacej sústavy.

Daikin Altherma – optimálny komfort a úspora nákladov

V súčasnosti máme na trhu nízkoteplotné čerpadlo Daikin Altherma, ktoré predstavuje novšiu a pokročilejšiu technológiu v oblasti vykurovania i chladenia. Systém je vhodný do všetkých miestností vo vašom dome a veľkou výhodou je, že vydrží i nepriaznivé či drsné podmienky, ktoré predstavujú pre klasické čerpadlá niekedy poriadny problém.

Pri výbere čerpadla by ste si mali dať skutočne záležať, keďže ide o dlhodobú investíciu, ktorá by mala okrem ekologickejšieho pohľadu na vykurovanie či chladenie, priniesť do každej domácnosti i značné úspory na energiách. Kto by predsa nechcel ušetriť náklady na vykurovanie? Zvlášť v dobe, kedy ceny energií stúpajú a za teplo platíme každý rok o niečo viac. Pokiaľ bývate v rodinnom dome, máte niekoľko možností, ako znížiť svoje faktúry za kúrenie. Tou najlepšou možnosťou je systém Daikin Altherma, ktorý vám zabezpečí maximálny výkon s využitím minimálnej energie.

floorstanding_tech

Výhodné riešenie pre nízkoenergetické domy, intuitívne ovládanie

Pokiaľ sa bojíte, že systém do vášho domu nezmestíte alebo vám bude zbytočne zavadzať, ste na omyle. Daikin Altherma vyžaduje len minimálny priestor, keďže jeho rozmery sú 600 x 728 mm. Zásobník s objemom 180 l alebo 260 l je skvelým riešením, keďže jeho tepelná strata je až o 50% nižšia ako v prípade klasických zásobníkov. Výhodou je, že si môžete pomocou inteligentného ovládania načasovať ohrievanie, ale aj automatické opätovné ohrievanie v prípade, že teplota poklesne pod minimálnu hodnotu, ktorú si zadáte vy. Displej ovládania je veľký, prehľadný a nenáročný na používanie. Vďaka tomuto skvelému ovládaniu si môžete nastaviť i správnu teplotu teplej pitnej vody alebo si prezrieť aktuálnu izbovú teplotu v miestnosti.

Daikin predstavuje kompaktné riešenie pre nízkoenergetické domy, pričom jeho hlavnou podstatou je využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Ide teda o systém 3v1 – vykurovanie, chladenie, príprava teplej vody. Predstavuje výborný návrat investície, jednoduchú prevádzku i značnú úsporu nákladov, pričom vám zaručí dostatočný komfort v pohodlí vášho domova.

 

Obrázok: www.daikin.sk