Ako sa zabezpečiť aj v čase neistoty? Investujte do zlata

0
1074

Cenu zlata neovplyvňuje politika centrálnych bánk a nepodlieha ani inflácií. Jeho hodnota je stále rovnaká, nikdy neklesne. Investovanie do zlata umožňuje prekonať aj najtvrdšie obdobia hospodárskej a ekonomickej krízy. Zachovajte si blahobyt bez ohľadu na systémové zmeny. Majte vždy pocit istoty a buďte zabezpečení vďaka Arthur Gold.

Zlato ako bezpečná investícia

Podľa magazínu Forbes v súčasnosti zlato rastie na hodnote výraznejšie ako v posledných rokoch. Predovšetkým kvôli neistote v globálnej ekonomike, spomaľovaniu rastu HDP mnohých významných krajín, klesaniu dôveryhodnosti vlád v týchto krajinách a kvôli pokračujúcej uvoľnenej menovej politike. Investori majú tendenciu zvyšovať jeho cenu vždy, keď na finančných trhoch nastanú nepokoje. Medzi nich patria jednotlivci, centrálne banky a fondy obchodované na burze (ETF), nakupujúce zlato v mene iných.

Zlato je všeobecne považované za bezpečnú investíciu. Čo sa týka jeho hodnoty, je to jednoduché: jedna zlatá tehlička bude zajtra aj o sto rokov stále jednou zlatou tehličkou. Nič menej. Teda nemáte čo stratiť.

Ak investujete do zlata cez banku a budete ho skladovať u nej v trezore alebo bezpečnostnej schránke, máte väčšinou garanciu ho kedykoľvek odkúpiť.

Formy zlata

Investičné zlato môžete držať buď vo fyzickej forme, alebo prostredníctvom cenného papiera. Fyzické zlato je možné nakúpiť cez priamych menších obchodníkov – zlatníctva, záložne alebo cez finančnú inštitúciu, či priamo banku. Najžiadanejšie sú zlaté tehličky a mince rôznych veľkostí a s ozdobnými povrchmi. Ide súčasne aj o najlepšiu voľbu, ak sa rozhodnete pre investovanie do drahých kovov.

Ako správne investovať do zlata?

Základom správneho investovania je diverzifikovať ho. Čiže rozložiť riziko za účelom ochrany majetku pred prípadnými stratami. Na rôzne odvetvia, sektory a krajiny, aby ste minimalizovali možnú stratu. Teda „nestaviť všetko na jednu kartu”. V prípade, že máte k dispozícii väčšiu finančnú rezervu, oplatí sa určitú menšiu časť investovať do zlata. Podľa miliardára Raya Dalia, zakladateľa a vedúceho najväčšieho hedžového fondu na svete, by malo v ideálnom portfóliu priemerného investora tvoriť zlato 7,5 percent. Správne vyvážené portfólio investícií pozostáva z produktov, ktoré nie sú vzájomne závislé. Ak teda klesne hodnota jedného, podrží vás hodnota druhého. Napríklad zlata. To je odpoveď na otázku, ako správne investovať.

Unikátny model nákupu fyzického investičného zlata Arthur Gold

Nakupujte s nami zlato online. Jednoducho. Celosvetovo. Zabezpečíme vám otvorenie majetkového účtu (so štandardom  „Good Delivery“) online z pohodlia domova. Ochranu vkladov pred hyperinfláciou, konverziou meny, stratou hodnoty. Uchovajte si vaše úspory vo forme investičného zlata. Nezabúdajte: zlato si drží hodnotu, peniaze nie.​​

Výhody sporenia vo forme zlata u nás

  • ochrana proti inflácii, znehodnoteniu meny
  • stabilná hodnota hotovosti
  • založenie vlastného majetkového účtu online s prístupom 24/7
  • kúpa a predaj zlata online
  • konvertibilita investičného zlata do akejkoľvek protihodnoty / meny
  • výhodná cena kúpy zlata, možné rozloženie splácania v čase
  • 0% prirážka
  • predaj zlata do 5 bankových dní
  • výber medzi úschovou a fyzickým dodaním celého zlata alebo jeho časti
  • profesionálne trezory v zahraničí

 

 

 

 

 

 

 

Zdroje:

https://arec.sk/gold

https://arec.sk/gold#investicne-zlato

https://www.forbes.sk/je-investicia-zlato-ako-sa-da-drzat-a-nakupit/

Investovanie do zlata v roku 2020 – kompletný sprievodca pre začínajúcich investorov

Investícia do zlata. Oplatí sa alebo nie?

https://banky.sk/61044-sk/co-je-to-diverzifikacia-a-preco-je-dolezita/