Bushmills – írska whisky pre milovníkov klasiky

0
1862

Značka whisky Bushmills nie je rozhodne žiadne batoľa medzi destilátmi. Licenciu získala už v roku 1608 priamo od kráľa Jamesa I. a už niekoľko storočí fascinuje milovníkov klasickej írskej whisky. Charakterizuje ju trojitá destilácia, ktorá prebieha v tradičných medených kotloch. Základom je írsky jačmeň, ktorý spolu s niekoľkoročným zretím v dubových sudoch dáva Bushmills whiske unikátnu jemnú chuť a vôňu.

Desaťročná Bushmills pozbierala ocenenia aj v odborných kruhoch

bushmills-10-rocnaLovci unikátnych gurmánskych zážitkov radi siahnu po starších ročníkoch whisky Bushmills. Skvelým tipom je desaťročná Bushmills. Táto sladová whisky dokázala v roku 2007 získať významné ocenenie Best Irish Single Malt Whiskey a stala sa najlepšou írskou sladovou whisky v tomto roku. Čo od nej čakať? Vaše čuchové receptory zaznamenajú náznaky vône banánovej šupky. Avšak na rozdiel od parfumov, nám ide hlavne o chuť. Tá je jemná, výrazne ovocná a s náznakmi chute pripomínajúcej čokoládový puding. Na konci sa ešte objavia kvetinové chuťové dozvuky s jemnými náznakmi trieslovín. Svoj zážitok poskytne aj s kvapkou vody. Práve ona z whisky vytiahne chuť, ktorá pripomína nektárinku lebediacu si v nízkotučnom jogurte. Skúste si alkohol vychutnávať ako skutočný degustátor! Desaťročná Bushmills sa dostala dokonca do prestížnej svetovej publikácie Whisky Bible Jim Murray a to s celkovým hodnotiacim skóre 90 bodov. Určite patrí medzi whisky, ktoré by ste mali vo svojom živote nielen ochutnať, ale zaradiť medzi štandardnú výbavu vášho domáceho baru.

Darovať írsku whisky Bushmills znamená darovať zážitok z degustácie

Hľadáte originálny darček? K tomu je Bushmills ako stvorená. Sortiment značky tejto whisky kúpite v e-shope Svetnapojov.sk. Pre obdarovanie sa hodí napríklad špeciálne balená desaťročná Bushmills s dvomi originálnymi pohármi. Zlatistá sladová whisky s podtónmi medu, vanilky a sherry nesklame ako darček pod vianočný stromček, k narodeninám či k meninám, k významnému jubileu, ani ako darček obchodnému partnerovi.