Tipy na nástenné dekorácie

0
1870

Trh s bytovými doplnkami je presýtený tovarom, podobne ako naše poličky a skrinky, na ktoré sa už žiadna soška naozaj nezmestí. Kde však spravidla býva stále dosť miesta, to sú steny v našich príbytkoch. Ponúkame zopár tradičných aj menej tradičných tipov ako si ich skrášliť a dodať nové teplo svojmu domovu.

Ručne maľované

Umenie maľovať je staré ako ľudstvo samo. Ako jedna z mála vecí obrazy vekom na cene nestrácajú, skôr naopak. Najmä pokiaľ sa jedná o ručne maľované originály. Ak teda chcete svoj príbytkom ozvláštniť niečim naozaj jedinečným, siahnite práve po originálnom diele, hoc aj neznámeho umelca. Dôležité je, aby vás obraz na stenu oslovil a tiež to, aby bol vhodne zladený s interiérom miestnosti. Pamätajte však, že kontrasty pristanú skôr modernejším domácnostiam.

Zarámovať sa dá prakticky čokoľvek

„Tak to by som si teda nechal zarámovať!“ – aj vy ste si to už niekedy povedali? Ak áno, no ostalo len pri slovách, je to škoda. Pretože zarámovať sa dá snáď úplne všetko a nemusíte hľadieť len na cenník rámovania obrazov. Od klasických predmetov ako diplomy alebo obrázky až po netradičné momenty ako originálne dresy slávnych športovcov, vzácne medaile alebo staré bankovky, pištole a šable. Bola by škoda nechať ležať ľadom vzácne predmety, keď je tu takáto možnosť. Vzácne relikvie, pamiatky po predkoch alebo dosiahnuté úspechy, na ktoré ste zvlášť hrdí a pyšní, môžete mať na očiach bez toho, aby bola porušená ich kvalita a stav.

K obrazom sa hodia nálepky

Rámovanie obrazov je výborná služba, k výsledku ktorej skvele zapasujú aj iné doplnky a dekorácie na stenu. Nálepky na stenu ponúkajú milióny možností, ako rozšíriť priestor o nové dimenzie. Fantázii sa v tomto prípade medze naozaj nekladú, preto nájdete nálepky vhodné do detských izieb, kuchýň aj obývačiek, veselé či elegantné. V tomto prípade však platí, že menej je viac, preto by ste to s ich počtom na stene nemali preháňať.