Čechy zachvátila zlatá horúčka! Získajte na nej aj vy

0
1147

Zlatá horúčka je výsledkom prudkého rastu ceny zlata v posledných týždňoch. Keďže cena zlata neustále rastie, stále je možné na jeho nákupe poriadne zarobiť! V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako pri investovaní do zlata postupovať.

Na rastúcej cene zlata sa dá zarobiť skutočne jednoducho. Stačí, ak zlato kúpite čo najskôr, kým jeho cena nebude na úplnom vrchole a následne ho predáte, keď bude mať najvyššiu cenu. Výhodou je, že zlato si svoju hodnotu drží pomerne stabilne, takže risk finančnej straty je pri jeho kúpe minimálny. Aj preto je zlato tak veľmi obľúbené – je skvelým spôsobom, ako bezpečne uchovať svoje peniaze a ochrániť ich pred kolísaním ekonomiky.

Do zlata môžete investovať krátkodobo, napríklad, že po pár mesiacoch od kúpy ho predáte a mierne na jeho predaji zarobíte, alebo môžete investovať dlhodobo. Práve dlhodobé investície do zlata sa ukazujú ako najvýhodnejšie, stačí si len porovnať cenu zlata v jednotlivých rokoch. Kým v roku 2010 stál 1 kg zlata približne 29 600€, aktuálne za rovnakú hmotnosť zlata zaplatíte okolo 55 000€. Cena zlata tak pomerne výrazne rastie.

Bezpečná investícia pre každého

Ak sa rozhodnete investovať do zlata, musíte si vopred ujasniť, koľko peňazí máte k dispozícii. Pokiaľ chcete investovať veľké finančné čiastky, najväčší zmysel majú zlaté tehličky, ktoré majú vyššiu hmotnosť. Naopak, pri nižších investíciách v rádoch niekoľkých stoviek až tisícok eur dávajú najväčší zmysel zlaté zliatky a mince, ktoré majú nižšiu cenu, a teda sú dostupné skutočne pre každého, aj menšieho investora.

Pri kúpe zlata je však potrebné dbať na jeho prvotriednu kvalitu a čistotu. Investičné zlato by malo mať 24 karátov a ideálne by malo pochádzať od známeho producenta. Kvalitné investičné zlato môžete na Slovensku kúpiť napríklad v predajni na Dunajskej ulici č. 68 v Bratislave. Mincovňa tu predáva švajčiarske zliatky najvyššej kvality. Tak neváhajte a vyťažte zo zlatej horúčky čo najviac aj vy!