Cyklisti, zbystrite pozornosť! Poradíme vám, aký nosič bicyklov kúpiť

0
621
Cyklisti, zbystrite pozornosť! Poradíme vám, aký nosič bicyklov kúpiť
Cyklisti, zbystrite pozornosť! Poradíme vám, aký nosič bicyklov kúpiť

Pomaly sa rozbieha cyklistická sezóna a s ňou aj túžba cyklistov spoznávať nový terén. Jazda po cyklotrase alebo v okolí mesta nie je tak vzrušujúca ako lesné cestičky či dokonca prudké kopce. Podmienkou k prekonávaniu takýchto trás je možnosť previesť bicykel do vzdialenejších miest. Práve na tento účel slúžia nosiče bicyklov. Máte z čoho vyberať, ale pozor na to, aby ste si vybrali správne.

Máte tri možnosti. Vyberajte podľa vašich preferencií

Bicykle prevážať v kufri vozidla alebo dokonca na zadných sedadlách je poriadna hlúposť. Stačí si predstaviť špinavé poťahy a nutnosť demontáže kolies. A to nehovoríme o riziku, ktoré vám hrozí pri prudkom brzdení. Radšej si zaobstarajte niektorý z modelov nosičov bicyklov a prevážajte bicykle komfortne. Vybrať si môžete nosič na ťažné, na piate dvere alebo na strechu vozidla.

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie patria z hľadiska komfortu k najviac vyhľadávaným. Problém nerobia pri montáži na ťažné, pri vykladaní bicyklov a ani počas samotnej jazdy. Oceníte ich tiež pri vstupe do kufra. Nebudú vám prekážať, keďže sa dajú sklopiť. Bicykle sú na tomto nosiči v bezpečí. Všetky výhody sú vykúpené vyššou cenou nosiča. Napriek tomu sú pre cyklistov, ktorí potrebujú bicykel previesť častejšie, tou najlepšou možnosťou.

Nosič bicyklov na strechu vozidla

Prvé, čo vás pri kúpe nosiča bicykla na strechu auta upúta, bude cena. Ide o najlacnejší tip nosiča. Musíte sa však rozlúčiť s tým, že by ste na strechu vyložili aj strešné boxy, do ktorých môžete uložiť napríklad cyklovozík pre deti alebo detský turistický nosič. Možnosťou sú menšie boxy. Tie je možné pripevniť na strechu spolu s jedným či dvomi bicyklami, ale objemovo sú sklamaním. Čo by nás osobne od kúpy strešného nosiča odradilo, je prekliato ťažká manipulácia s bicyklami vo výške. Spotrebu vozidla po naložení bicyklov na strechu radšej nebudeme spomínať.

Nosič bicyklov na piate dvere

Ako už sám názov napovedá, ide o nosič, ktorý sa jednoduchým spôsobom pripevní na dvere od kufra auta. Tu nastáva zásadný problém, keďže sa do kufra po naložení bicyklov nedostanete. Pozor aj na odretý lak na vozidle alebo poškodenie bicyklov počas prepravy. Zhoršený budete mať výhľad cez zadné okno. Napriek tomu ide o praktický nosič, ktorý nie je drahý, je skladný a bicykle sa do neho upevňujú jednoducho.