Moderné klimatizácie udávajú trend

0
1853

V súčasnosti je klimatizácia prirodzenou súčasťou skoro každého obchodu alebo kancelárie. Niektorí ju využívajú i doma, pretože  dokáže upraviť teplotu v miestnosti bez ohľadu na to, aká je tá vonkajšia. V podstate nasáva okolitý vzduch, ktorý prefiltruje a upraví ho na požadovanú teplotu. Skôr ako sa rozhodnete kúpiť takéto zariadenie, mali by ste porozmýšľať, aké priestory vlastne chcete klimatizovať, pretože nie všetky zariadenia sa hodia všade. Dôraz sa kladie na priestrannosť izby, teplotné požiadavky, vlhkosť a podobne. Teraz Vám predstavíme pár noviniek zo sveta klimatizácii, ktoré v súčasnej dobe udávajú nový trend pohodlného a príjemného bývania. 

Oveľa vyššia úspora

Klimatizácia regulujúca výkon kompresora, ktorý je napájaný jednosmerným napätím, garantuje oveľa nižšiu spotrebu než sme boli dosiaľ zvyknutí. Používa tiež ekologické chladivo a elektronický expanzný ventil. Okrem toho dokáže zabezpečiť optimálny výkon. Nedochádza ku prehrievaniu, ani ku podchladzovaniu, pričom nastáva až 30% úspora energie, čo samozrejme ocení nejeden majiteľ klimatizácie. Oveľa skôr nabehne tiež požadovaná teplota. 

Bezhlučná prevádzka

Výhodou DC Inverterov je, že klimatizácia má tichú prevádzku. Pri tomto type môžete úplne zabudnúť na nepríjemný rušivý hluk. Výkon samotného kompresora a aj otáčky ventilátora sú tu znížené okamžite po dosiahnutí požadovanej teploty. A práve tým sa zariadenie postará o tichú prevádzku klimatizácie. Veľkou výhodou systému Inverter je i to, že dokáže lepšie fungovať pri vykurovaní miestnosti. Pritom nevadí ani nižšia teplota okolia. Vykurovanie ovplyvňuje tepelné čerpadlo, ktoré tiež dokáže vyhriať vodu v zásobníku. I preto sa dnes oplatí kupovať kombinovanú jednotku. Takýto komplex potom dokáže ušetriť Vaše náklady omnoho efektívnejšie. 

Nová generácia

Vedeli ste, že na trhu je aj systém, ktorý sníma intenzitu slnečného žiarenia a pohyb osôb v miestnosti? Jeho výhodou je i to, že môže automaticky upraviť výkon podľa požadovanej potreby, a teda sám reguluje teplotu. Buď ju zvyšuje, alebo znižuje.

Ďalšiu novinku je tiež systém čistenia vzduchu. Vďaka nanotechnologickému spracovaniu iónov a radikálov dokáže táto klimatizácia zlikvidovať až 99% rôznych baktérii, vírusov či plesní, ktoré sa šíria vo vzduchu. Nová technológia z bezkonkurenčných radov ponúka zase optimálnu reguláciu vlhkosti v miestnosti, čím zabraňuje tomu, aby dochádzalo k zbytočnému presušovaniu vnútorných priestorov.

Výhodou niektorých klimatizácii je i to, že ich môžete ovládať mobilom bez toho, aby ste zbytočne hľadali diaľkový ovládač. Majitelia tak získajú absolútne pohodlie pri nastavovaní teploty v miestnosti. Klimatizácie od najlepších výrobcov, medzi ktorými si drží popredné miesto i spoločnosť Daikin, spĺňajú požiadavky i tých najnáročnejších klientov a riadia sa prísnymi normami.

Ako vidieť, modernizácia klimatických jednotiek ich posúva bližšie k naším rodinám a o pár rokov už nebude domácnosť, ktorá by takéto zariadenie nevlastnila. Je to ako s televíziou, videom alebo počítačom. Postupne ich budú mať všetci. 

Zdroj: blog.ecotechnologies.sk

Foto: © [maxwellren] / Dollar Photo Club