Najlepšie alternatívy pre vašu záhradu – stany, pavilóny a altánky!

0
1254
Záhradný altánok

Prinášame vám tipy, ako jednoducho priniesť do vašej záhrady niečo nové a praktické. Záhradné pavilóny, altánky či záhradné stany sú dnes inovatívnym riešením, ktoré spája estetickú aj funkčnú stránku.

Čas strávený na záhrade by mal byť spojený s oddychom, relaxom a zábavou. Nie vždy tu však sú len slnečné a teplé dni. Prinášame vám tipy, ako si užiť relax na záhrade aj za nepriaznivých podmienok počasia. Aké riešenia môžete využiť práve vy?

Záhradný stan

V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí nemajú dostatok priestoru na záhrade, nezúfajte. Záhradný stan je ideálna voľba pre každého. Grilovačku, narodeninovú oslavu či párty si môžete užiť za každého počasia. Po akcii záhradný stan jednoducho zbalíte a odložíte. Postavenie tohto typu stanu zvládne skutočne každý. Ide o jednoduchú hliníkovú konštrukciu, ktorú stačí pevne ukotviť do zeme a neprekvapí vás ani silný vietor. Záhradný stan obsahuje nepremokavú strešnú plachtu a je možnosť upevniť aj bočné plachty.

Záhradný pavilón

Ďalšou skvelou alternatívu pre vašu záhradu je záhradný pavilón. Môžete si ho postaviť kedykoľvek to potrebujete, dokonca, aj v prípade nepriaznivých podmienok. Poskytuje vám príjemný tieň pri bazéne a v prípade dažďa ochránia vaše záhradné sadenie pred dažďom. Záhradný pavilón môžete presúvať z miesta na miesto a zložiť ho kedykoľvek to potrebujete. Na výber máte dve konštrukcie, a to hliníkovú, ktorá je estetickejšia a oceľovú konštrukciu. Súčasťou balenia sú aj bočné plachty, ktoré pripevníte pomocou suchých zipsov. Záhradný pavilón stačí pevne ukotviť a o relax máte postarané.

Záhradný altánok

V prípade, že preferujete stále a pevné konštrukcie, záhradný altánok je pre vás ideálna voľba. Slúži na pohodové posedenie na záhrade, a to za akéhokoľvek počasia. Základným materiálom je oceľ alebo hliník. Konštrukcie sa však menia vzhľadom k prierezom nosných nôh, ktoré môžu byť štvorcové alebo vysokonosné šesť – uholníkové.