Najlepšie možnosti zatemnenia izieb

0
1266

Takmer každý má určite v domácnosti množstvo okien. Je preto prirodzené, že sa používajú rôzne možnosti zatemnenia izbe, ako žalúzie, záclony, ale aj rolety. Na výber je množstvo typov. Ktorá možnosť zatemnenia sa najviac oplatí?

Na zatemnenie izieb si viete vybrať. Každý typ zatemnenia má istý typ výhod, ale aj nevýhod. V súčasnosti by nemal byť problém s výberom toho pravého. Na trhu je množstvo druhov a typov zatemnenia a je už len na vás, ktoré si vyberiete. Avšak existuje aj dobrý typ zatemnenia, ktorý má viac výhod ako nevýhod. O čo ide?

Aké je najlepšie zatemnenie?

Na zatemnenie viete použiť rôzne záclony, žalúzie a rolety. Žalúzie, sú lacnou a rýchlou voľbou na zatemnenie. Väčšinou sú vyrábané z odolných materiálov a nedokáže sa tam toho veľa pokaziť. Dizajn je tiež moderný no nevýhodou je udržateľnosť. Na žalúziách sa hromadí množstvo prachu, čo vie spôsobiť nepríjemné starosti s upratovaním. Druhé na rade sú záclony. Tie nemajú až taký jednoduchý prístup a ťažko sa dávajú dole. Vzhľad tiež nemusí byť okúzľujúci. Na rad preto prichádza asi najlepšia možnosť a to rolety. Rolety majú veľké využitie a pekný vzhľad. Rolety deň a noc je skvelá voľba, keďže si viete nastaviť rôzne polohy roliet. Na výber máte veľký výber, najlepšie je vyberať pomocou filtrov.

Ako fungujú rolety?

Rolety majú tri polohy. Počas dňa viete využiť dve polohy. Prvou polohou je vytiahnutie roliet hore, čo zabezpečí normálny výhľad z okna. Ak chcete mať doma väčšie súkromie môžete využiť druhú polohu, ktorá zakryje priehľadnou látkou medzery a vzniknú len pásy, cez ktoré dokáže prechádzať slnečné svetlo. Večer viete využiť tretiu polohu, ktorou je úplné zatemnenie. Ide o najväčšie možné zatemnenie- voľba úroveň zatemnenia Blackout.

Tak na čo čakáte? Vyberte si tie správne rolety aj vy!