Poradíme vám, ako si vybrať správnu jedálenskú stoličku do vášho interiéru

0
991
Poradíme vám, ako si vybrať správnu jedálenskú stoličku do vášho interiéru

Výber jedálenskej stoličky je jednou zo zásadných vecí, ktoré dokážu vo vašej jedálni či kuchyni obohatiť zážitok z dobrého jedla. Pri jedle si totiž každý praje nielen dobrú vôňu a chuť, ale aj príjemnú atmosféru a maximum pohodlia. Jedálenské stoličky sú navrhnuté tak, aby vám dokázali poskytnúť pohodlie v maximálnej možnej miere.

Dnes sa preto pozrieme na to, ako si jedálenské stoličky vybrať tak, aby sa stali ozdobou vášho interiéru a aby neboli rušivým elementom v usporiadanej miestnosti.

Podľa čoho vybrať farbu jedálenskej stoličky?

Farba jedálenskej stoličky je určite jednou z prvých vecí, ktorú budete riešiť. Pokiaľ už máte zakúpený stôl alebo kompletný set s prestieraním a doplnkami, budete pravdepodobne orientovať farbu stoličky tak, aby čo najviac pasovala k farbe stola a zvyšku setu.

Ak sa v tomto ohľade ešte len rozhliadate, snažte sa správnu farbu vybrať tak, aby čo najlepšie ladila s dominantnými farbami v rámci vašej jedálne alebo kuchyne. Ak teda máte napríklad dominantnú farbu podlahy, bude voľba stoličky najviac ovplyvnená práve podlahou. Inak je väčšinou dizajn orientovaný podľa okolitého nábytku, prípadne farby steny alebo kuchynskej linky.

Pri stoličkách navyše platí príjemná výhoda v tom, že nápaditejší a originálnejší dizajn tu nie je rozhodne na obtiaž. Naopak, je vítaný a ak zvolíte kombináciu k sebe ladiacich príjemných, ale abstraktných farieb, máte razom v miestnosti nový element, ktorý len tak neomrzí.

Sú jedálenské stoličky niečím špecifické?

Určite sa pýtate, či sú jedálenské stoličky niečím špecifické, keď už majú svoju vlastnú kategóriu. Áno sú, a dokonca majú vlastnosti, ktoré by nebolo radno prehliadať! Jedálenské stoličky sú navrhnuté tak, aby dávali užívateľovi možnosť veľmi voľného posedu. Niektorí by dokonca mohli povedať, že sa na jedálenskej stoličke môžu doslova aj rozvaliť.Poradíme vám, ako si vybrať správnu jedálenskú stoličku do vášho interiéru

A presne takto je to správne. Pri jedle totiž nie je dobré, ak máte akýkoľvek tlak na oblasť brucha. Stolička, ktorá vás konštrukciou núti do posedu blízkeho pravému uhlu, je k jedlu zlou voľbou, pretože tlačí na brucho a tým pádom komplikuje trávenie. Voľnejší sed je preto pri posedení pri jedle úplne správny.

Jedálenská stolička vás prekvapí príjemným dizajnom

Jednou z vecí, ktoré vás možno prekvapia, je príjemný dizajn jedálenských stoličiek. Väčšinou sa od klasických stoličiek odlišujú predovšetkým nápaditými tvarmi. Nie sú hranaté a ostro vymedzené ako klasické stoličky, ale sú naopak väčšinou v okrúhlych a oblých tvaroch.

Všetky tieto dizajnové prvky navyše podfarbujú aj použité materiály. Jedálenské stoličky, ktoré môžete nájsť napríklad aj na našej stránke www.hawaj.sk, nie sú robené iba z tvrdých a nepoddajných materiálov ako sú drevo alebo plasty. Bežne sa používajú polstrované alebo látkové materiály. Nevýhodou pri nich môžu byť prípadné zašpinenia, ale tie zostávajú ďaleko skryté za pohodlím a luxusom, ktoré vám tieto jedálenské stoličky prinesú.