Skvelé tipy na jarné upratovanie

0
2090

S upratovaním je to podobne ako s každou inou prácou. Keď si vytvoríme akýsi plán a rozvrhneme si jednotlivé činnosti, celkovo ide práca lepšie a rýchlejšie. Ak ste sa rozhodli pre jarné upratovanie, najskôr by ste mali začať s vašou spálňou a skončiť kúpeľňou a toaletou.

Keďže už začína krásne a slnečné počasie, na našich oknách môžeme vidieť množstvo prachu a nečistôt, ktoré sme počas zimy nevideli. Koniec koncov, jarné upratovanie je už predpríprava pred veľkonočnými sviatkami.

happy woman in gloves cleaning window with rag

Kúpeľňu si nechajte až na koniec

Niektoré rozmerné veci ako je umývačka riadu, práčka, vaňa alebo odpadkový kôš by ste mali vyčistiť hneď na začiatku a kúpeľňu, v ktorej budete neustále vymieňať špinavú vodu za čistú, si nechajte až na koniec. Na upratovanie bytu alebo domu si vyhraďte jeden celý deň. Nenechávajte si to na večer po práci, pretože budete unavení a nebude sa vám chcieť umývať okná alebo podlahu.

Zbavte sa starých vecí

Vyhoďte staré veci, ktoré ste už aspoň rok nepoužili. Určite ich už nebudete potrebovať a len vám zbytočne zavadzajú. Takže pokiaľ máte doma rozpadajúci sa stolík, hŕbu starých časopisov, zničený sprchový záves alebo nevkusnú rohožku, určite sa toho zbavte.

Na čo sa treba hlavne zamerať?

Čo sa týka vysávania, najskôr by ste mali povysávať stropy od pavučín a prachu, potom by ste mali umyť okná, následne povysávať prach, ktorý sa nahromadil z okien a až nakoniec sa umýva podlaha. Nezabúdajte, že prach sa usádza aj na záclonách, kobercoch a závesoch. Pokiaľ ste sa teda rozhodli vykonať radikálne jarné upratovanie, v prvom rade sa treba zamerať na okná vrátane rámov, koberce a radiátory. Snažte si jednotlivé činnosti rozdeliť medzi sebou ako rodina a uvidíte, že to pôjde jednoduchšie a hlavne rýchlejšie.

Obrázky: Syda Productions / dollarphotoclub