Nohy bohyne – také jednoduché

0
1760

Už len pár mesiacov a je tu leto! Horúce letné dni, na ktoré sa už nevieme dočkať. Samozrejme, že k letu neodmysliteľne patria aj odhalené nohy, ktoré by mali vyzerať „tip top“. Krásne, opálené, pevné a vypracované nohy sú snom každej z nás. Ešte máte čas niekoľko mesiacov a váš sen sa môže stať skutočnosťou. Stačí poznať niekoľko dobrých trikov, ktoré ak budete dodržiavať, vám pomôžu k vysnívaným nohám.

Hladké a hebké

Či už sú vaše nohy dlhé, krátke, silné alebo štíhle, jedno majú spoločné – nežiaduce chĺpky. Minimálne jeden krát týždenne vezmite do ruky žiletku a zbavte sa nepekného ochlpenia. Neexistuje nič horšie ako odhalené chlpaté lýtka.

Perfektná pedikúra

Môžete mať aj tie najkrajšie sandále, ale zanedbaná pedikúra je skutočne hriech. Základnú starostlivosť zvládnete aj doma. Nechty krátke, do rovna ostrihané a pekne nalakované. Je teda len na vás, či zvolíte elegantný francúzsky štýl alebo sexy červenú. Dôležité je, aby bol lak prirodzený a ladil s vašim outfitom.

Celulitída

Je to síce už veľmi otrepaná téma, no medzi tie najzákladnejšie rady, ako sa zbaviť celulitídy patri – správna životospráva, šport, dostatok tekutín a hydratačný krém. Ideálnym športom je behanie a korčuľovanie. Možno vás to bude baviť omnoho viac ako dvíhanie činiek v posilňovni.

group of women making squats in gym

Sociálne siete a 30-dňová výzva

Všetci to určite dobre poznáme. Na sociálnych sieťach kolujú fotografie pre získanie krajšieho zadočku alebo bruška. A to už za 30 dní! Princíp spočíva v tom, že počas týchto dní budete posilňovať danú partiu tela. Väčšinou ide o drepy, ktoré však môžu byť veľmi nebezpečné pre kolená. Preto si dávajte pozor a pokiaľ máte zdravotný problém, určite sa do tejto výzvy nepúšťajte. Existuje aj mnoho iných cvikov, ktoré nebudú pre vaše kolená také náročné, ako sú práve drepy.

 

Obrázky: biotechusa.sk, orelphoto + Syda Productions / Dollar Photo Club