Vzdajte sa vyhľadávača – sú tu dopytovacie portály!

0
1670

Boli ste doteraz zvyknutí vyhľadávať čokoľvek prostredníctvom vyhľadávača? Hľadali ste firmy, ktoré by sa postarali o elektrinu, záhradu alebo bežné práce vo Vašom dome či byte? Museli ste niekoľko hodín tráviť pri počítači a rad za radom oslovovať rôzne subjekty s Vašou požiadavkou? Nie, určite Vás to príliš nelákalo opäť a opäť. Aj preto sú tu dopyty a možnosť zadania dopytu na portály, kde je šanca nájdenia vhodného dodávateľa viac ako vysoká.

Ako funguje dopyt?

Princíp fungovania dopytu je relatívne jednoduchý. Stačí, ak máte dobre vyplnený dopyt a následne Vás začnú dodávatelia sami kontaktovať. Zastavme sa však pri vyplnení samotného dopytu. Tu je veľmi dôležité, aby ste boli dostatočne konkrétny a zadali všetky potrebné údaje. Informácie sa týkajú tak Vás, ako aj samotného dopytu. O Vás sú dôležité kontaktné údaje, ktorými Vás dodávateľ spätne kontaktuje s jeho ponukou a cenovou kalkuláciou. Informácie o dopyte zasa presne charakterizujú samotný dopyt, teda poskytujú bližšie detaily o tom, čo je predmetom dopytu, čo sa má vykonať, prípadne kde a aká je Vami odhadovaná suma, za ktorú by ste boli ochotní danú prácu nechať vykonávať dodávateľom.

Dopyt a ponuka na jednom mieste

V prípade dopytovacích portálov sa dopyt aj ponuka stretávajú na jednom mieste. Vyberať si tak na portáli môže tak fyzická či právnická osoba, ktorá požaduje určité služby, ale aj fyzická či právnická osoba, ktorá služby poskytuje. Ak ste doteraz nevyskúšali dopytovací portál, rozhodne je čas na zmenu. Vyskúšajte, ako takýto portál funguje, ako rýchlo dokážu zareagovať potenciálne subjekty či koľko finančných prostriedkov ušetríte práve vďaka takejto službe. Už teraz je na portáli registrovaných niekoľko stoviek rôznych subjektov, ktoré čakajú na nové dopyty zdarma. Ak však svoju služby ponúkate, určite sa prebojujete medzi konkurenciou napríklad nízkou cenovou ponukou, ktorú musíte odoslať pri každej reakcií na dopyt.

Foto adamr / freedigitalphotos.net