Tandemový zoskok s padákom je zážitok, na ktorý sa nezabúda

0
671
Tandemový zoskok s padákom je zážitok, na ktorý sa nezabúda
Tandemový zoskok s padákom je zážitok, na ktorý sa nezabúda

Adrenalínové zážitky väčšina z nás miluje. Sú skúsenosťou, ktorá je natoľko intenzívnou, že nám umožní zabudnúť na starosti všedných dní. Naše vnútorné strachy sa vďaka nim stávajú menej závažnými. Jedným z obľúbených adrenalínových zážitkov je zoskok padákom. Chcete si skočiť? Alebo tento adrenalínový zážitok venovať niekomu blízkemu?

Mnoho ľudí túži po adrenalínových zážitkoch. Často súvisia s lietaním. Niekto chce riadiť sám lietadlo, iných láka paragliding, ale snáď najčastejšou je túžba skočiť si s padákom. Je to skutočne tak úžasný zážitok? Kto to zažil, rozhodne vám to potvrdí.

Pri zoskoku si užívate nielen krásu letu lietadlom, ale následne voľný pád a potom opäť let, ale tentokrát už len za pomoci padáku. Pritom výhodou je, že aby ste si podobný zážitok mohli dopriať, nepotrebujete žiadny mnohomesačný výcvik. Aj preto je jednoduché takýto adrenalínový zážitok venovať. Skočiť si je totiž možné v rámci tandemového zoskoku. Teda so sprievodom, ktorý je perfektne vyškolený a má mnohoročné skúsenosti so skákaním.

Tandemový zoskok je bezpečný, ale nepripraví vás o zážitok zo skoku s padákom. Máte istotu bezpečného pristátia a obdržíte samotný certifikát o zoskoku. Takže sa budete môcť komukoľvek a kedykoľvek pochváliť, že ste prekonali strach a užili si parádny skok padákom.

Kde si prísť užiť bezpečný voľný pád?

Tandemové zoskoky, to je zaujímavý projekt Volnypad.sk. Ide o zoskoky so skúsenými sprievodcami z letísk Slavnica a Senica. Skáče sa padákom z výšky 4000 metrov. Pokiaľ skáče dieťa do 12 rokov, je výška zoskoku 3000 metrov.

Na čo sa môžete pri zoskoku tešiť? V prvom rade si užijete let atraktívnymi lietadlami L-410 Turbolet alebo Pilatus PC6 Porter. Následne nasleduje voľný pád. Jeho dĺžka závisí na hmotnosti skákajúceho a obvykle trvá 55 sekúnd. Pri voľnom páde letíte rýchlosťou až 200 km/hodinu, čo je naozaj neopakovateľný zážitok. Následne sa otvorí padák a prichádza let s padákom. Jeho dĺžka je obvykle 7 minút.

Bez skúseností aj bez lekárskeho potvrdenia

Nebojte sa žiadnej administratívy ani komplikácií. Zoskok s padákom v tandeme so skúseným inštruktorom naozaj z vašej strany nevyžaduje žiadny dlhý výcvik ani skúsenosti. Nemusíte dokonca ani absolvovať lekársku prehliadku a prinášať žiadne potvrdenia o zdravotnom stave.

Aj vďaka tomu nie je problém venovať skok padákom ako darček. Obdarovaný nebude mať žiadne starosti ani výdaje naviac. Venujete dobrodružstvo, na ktoré sa nezabúda a ktorým sa môže do konca svojho života chváliť. Veď absolvovať skok padákom je niečo, čím sa skutočne nemôžeme pochváliť každý. Zanecháva v nás pocit hrdosti, zdvíha nám sebavedomie a znižuje napätie. Darujte voľný pád svojim blízkym či sebe. Venujte ho ako darček k tohtoročným Vianociam.