Termotlačiarne sú praktickým pomocníkom nielen v maloobchode

0
886
Termotlačiarne sú praktickým pomocníkom nielen v maloobchode

Na tlač etikiet alebo čiarových kódov v maloobchodných prevádzkach je potrebná tlačiareň, ktorá umožní tlač s veľkým rozlíšením. Jednoznačnou voľbou by mala byť v tomto prípade termotlačiareň. Klasické atramentové alebo laserové tlačiarne nie sú dostatočne efektívne z hľadiska nákladov i výsledkov tlače.

Termotlačiarne pre obchody, dopravné firmy, sklady i domácnosti

Termotlačiareň sa oproti klasickým líši hlavne v tom, že nepotrebuje na tlač toner. S tým súvisí úspora, ktorá môže byť u veľkých firiem a vo veľkoobchode naozaj značná. Malé termotlačiarne našli svoje využitie predovšetkým pri tlači účteniek v obchodoch a cestovných lístkov verejnej dopravy. Využiť sa však dajú aj ako tlačiareň štítkov, ktorými označíte tovar v obchode či sklade. Ak chcete termotlačiareň využívať na tlač štítkov, je potrebné si vybrať vhodný rozmer, ktorý bude kompatibilný s veľkosťou samolepiacich etikiet využívaných vo vašej prevádzke.

Parametre pre výber termotlačiarne

Už sme spomínali, že je potrebné prihliadať pri výbere termotlačiarne na veľkosť výstupu resp. šírku štítkov a papiera. Vo väčšine prípadov si iste predstavíte šírku účtenky, ktorá býva do 10 cm. Výstup termotlačiarne však môže mať rôznu veľkosť. Čím je štítok menší, tým vyššie musí byť samotné rozlíšenie tlače. Tlačiareň štítkov s čiarovým kódom si vyžaduje naozaj precízne riešenie tlače. Štandardné rozlíšenie pri klasickej tlači je 300 dpi, ktoré je dostačujúce na tlač účteniek z pokladní. V prípade štítkov je lepšie zvoliť termotlačiareň s rozlíšením 600 dpi. Z hľadiska pokroku technológií sa zamerajte aj na možnosti pripojenia k počítaču alebo tabletu. Najlepšou voľbou je USB pripojenie. Ak potrebujete denne vytlačiť veľké množstvo účteniek a etikiet, dôležitú úlohu bude u vás zohrávať rýchlosť tlače.

Farebná alebo čiernobiela tlač

Pomocou termotlačianí dokážete tlačiť i farebne. V prípade, že pre potreby vašej firmy potrebujete farebnú tlač, zaobstarajte si termotransferovú tlačiareň. Pri tomto type termotlačiarne musíte rátať s vyššími vstupnými nákladmi a nákladmi za spotrebný tovar (farebný pásik). Na druhej strane získate tlačiareň, ktorá dokáže nielen tlačiť farebne, ale aj na rôzne typy podkladu napr. plast alebo obyčajný papier. Cenovo oveľa dostupnejšie sú termotlačiarne s priamou tlačou. Takéto tlačiarne dokážu tlačiť požadovaný obsah iba na papier alebo etikety s teplocitnou vrstvou.