Uspieť v pracovnej sfére je možné len s dobrou znalosťou cudzieho jazyka

0
1627

Potreba komunikácie v cudzom jazyku rastie každým rokom. Mladí ľudia veľmi dobre vedia, že sa bez znalostí cudzieho jazyka v živote len ťažko uplatnia. Tí starší dúfajú, že ich v súčasnom zamestnaní nikto nebude nútiť, aby sa cudzí jazyk doučili. No to je omyl. Ak sa do toho nepustíte aj vo vyššom veku, tak sa Vám môže stať, že Vás „preskočí“ mladý ambiciózny človek len vďaka tomu, že sa vie dorozumieť koncernovým jazykom, ktorým je u nás najčastejšie angličtina.

Už malé deti predškolského veku navštevujú detské kurzy angličtiny. Tento jazyk je určite prvým cudzím jazykom, ktorý by sa Vaše deti mali učiť, pretože neskôr, keď budú staršie, ho budú pravdepodobne potrebovať.

Ak sa uchádzate o zamestnanie v medzinárodnej spoločnosti, tak je znalosť cudzieho jazyka nevyhnutná. Nestačí Vám len ovládať pár základných fráz. Na výberovom konaní dostanete test a naviac si Vás preveria aj ústne. Ak do životopisu napíšete, že cudzí jazyk ovládate a na pohovore budete mať problém sa v cudzom jazyku vôbec predstaviť, tak je to Vaša konečná. Personalista Vám krátko po výberovom konaní oznámi, že ste neuspel a uprednostnili iného uchádzača z dôvodu jeho lepšej znalosti cudzieho jazyka. Ideálne je sa cudzí jazyk naučiť už počas Vášho štúdia. Ak cez prázdniny vycestujete či už na pracovný alebo študijný pobyt, tak je to pre Vás perfektná príležitosť cudziemu jazyku lepšie porozumieť a naučiť sa ho. Nie každý má však možnosť vycestovať. Preto je dobrou alternatívou prihlásiť sa do jazykovej školy. Tie s najlepším renomé často nájdete len vo väčších mestách ako je Bratislava, Košice, Nitra, Trenčín, Žilina a pod.. No to neznamená, že ak ste z malej dedinky, tak nemáte šancu sa do prestížnej jazykovej školy prihlásiť. Tieto jazykové školy ponúkajú aj kurzy online, prípadne skupinové kurzy, ktoré na požiadanie môžu vykonať aj v mieste Vášho bydliska. Sú však oveľa drahšie. No výber vhodnej jazykovej školy a kvalitného lektora je pre výuku cudzieho jazyka najdôležitejší. Investícia do vzdelania je v dnešnej dobe, hneď po zdraví tou najdôležitejšou.

Photo by photostock / freedigitalphotos.net