Vhodné ochranné pracovné pomôcky a ich použitie

0
1789

Každý zamestnanec by mal vedieť, ktoré osobné ochranné pracovné pomôcky má pre výkon svojej práce predpísané a ako ich má správne používať.

V každej výrobnej firme sú zamestnanci povinní používať vhodné ochranné pracovné pomôcky, ktoré majú predpísané. Ak ich nepoužívajú môžu ohroziť svoje zdravie a život. Ochranné pracovné pomôcky Vás majú dostatočne chrániť pred rôznymi bezpečnostnými rizikami. Okrem ich používania je samozrejme dôležité aj správne dodržiavanie bezpečnostných predpisov. Môžete tak zabrániť vzniku pracovného úrazu, ktorý je strašiakom ako zamestnanca, tak aj zamestnávateľa. Ak sa spoľahnete na kvalitného dodávateľa, akým je jednoznačne spoločnosť Elstrote, tak sa môžete tešiť napríklad na kvalitnú bezpečnostnú a zdravotnú pracovnú obuv. V ponuke spoločnosti Elstrote nájdete vysoko kvalitné a spoľahlivé ochranné pracovné pomôcky.

V prípade, že máte predpísanú napríklad špeciálnu bezpečnostnú pracovnú obuv s vystuženou oceľovou špicou a nepoužívate ju, tak sa môže ľahko stať, že prídete k pracovnému úrazu. Napríklad sa Vám na nohu zosunie ťažká paleta a v prípade, že nebudete mať obutú bezpečnostnú obuv, tak môže dôjsť k pomliaždeniu prstov na nohe a závažný pracovný úraz je na svete. A pritom stačilo tak málo. Dodržiavať bezpečnostné opatrenie a mať obutú predpísanú pracovnú obuv.

Pri výbere vhodných ochranných pracovných pomôcok je dôležité sa riadiť tým, za akým účelom budú používané. Je zásadný rozdiel medzi používaním osobných ochranných pomôcok napríklad v ľahkom a používaním ochranných pomôcok v ťažkom priemysle. Ak chcete, aby Vaši zamestnanci používali predpísané osobné ochranné pracovné pomôcky správne a nemali pri ich nosení problémy, tak je veľmi dôležité dbať na ich správnu voľbu a nepodceniť výber vhodného dodávateľa.