Využívajte priestor v byte efektívne

0
1477

Máte večný problém s priestorom v byte. Jasné, je malý, ale aj tak by ste mohli priestor využiť oveľa efektívnejšie. Snívate o tom, že všetko sa bude dať zložiť ako rolovacie markízy a vy ušetríte kopec miesta? Nie ste ďaleko od pravdy, aj vďaka rôznym skladacím vychytávkam získate oveľa viac priestoru na svoje bytie a žitie. V tomto článku nájdete niekoľko rád, vďaka ktorým využijete svoje metre štvorcové čo najefektívnejšie. Bez toho, aby ste sa doma cítili stiesnene a každá izba vyzerala preplneno. Ako na to?

 

Ako ušetriť miesto vďaka jedálnemu stolu

Večerať, obedovať a tráviť sviatky za spoločným jedálenským stolom je pre vás dôležité. Ale čo z toho, keď sa vám nikde nezmestí bez toho, aby ste doň vždy vrazili, keď idete okolo. Riešením je skladací stôl, ktorý pripevníte pántom o stenu. Vždy, keď budete jesť, ho sklopíte a po jedle ho opäť priklopíte na stenu. Keby sa vám stôl na pánte nezdal dosť stabilný, môžete pridať aj sklápacie stolové nohy, ktoré mu pomôžu so stabilitou.

 

Vstavané skrine sú základ

Vstavané skrine sú skvelým riešením, ako využiť priestor čo najefektívnejšie. Istotne nájdete v byte niekoľko nevyužitých výklenkov, do ktorých by ste zmestili poriadne priestrannú vstavanú skriňu. Odmerajte ich, dajte si spraviť návrh a smelo do toho. Nezabúdajte však na to, že je lepšie obstarať si posuvné systémy na vstavané skrine. Takže nebudete musieť riešiť problém, či sa vám budú dať dvere skrine vyklopiť úplne alebo iba trochu.

 

Organizácia je dôležitá

Asi to najdôležitejšie, čo môžete urobiť, je zlepšiť organizáciu vo svojom skladovaní. Začnite základným pravidlom – jeden kúsok dnu, jeden von. Nezáleží na tom, či si kupujete oblečenie, dekoráciu alebo nový kuchynský robot. Jedného donesiete domov, druhého musíte vyhodiť. Takto nikdy nebudete mať problémy s priestorom v byte. Síce je to náročné na sebadisciplínu, no určite sa vám to oplatí.